پایگاه اطلاع رسانی ناصر حجازی هواداران استقلال
کد : 747-49266      تاریخ انتشار : ۱۳۹۴ سه شنبه ۳۱ شهريور تعداد بازدید : 1717
وطن پرستی ناصر حجازی در جنگ تحمیلی
ناصرحجازی در هنگام آغاز جنگ تحمیلی( ۳۱ شهریور ۱۳۵۹) کاپیتان تیم ملی بود و با تیم در کویت به سر می برد. آغاز جنگ نگرانی فراوانی را در بین تمامی نفرات ایجاد کرده بود

 

ناصرحجازی در هنگام آغاز جنگ تحمیلی( ۳۱ شهریور ۱۳۵۹) کاپیتان تیم ملی بود و با تیم در کویت به سر می برد. آغاز جنگ نگرانی فراوانی را در بین تمامی نفرات ایجاد کرده بود.

به گزارش سایت ناصر حجازی و به نقل از کاپ، هفته نامه دنیای ورزش پس از بازشگت ملی پوشان ایران و کسب عنوان سومی جام ملت های ۱۹۸۰( کویت) در ارتباط با شرایط بازیکنان تیم ملی در کویت پس از آغاز جنگ تحمیلی از قول ناصر حجازی نوشت:

ناصر حجازی می گوید: رسانه های گروهی کویت با تنگ نظری و تعمد همه چیز را یک طرفه ارائه می دادند و هر چه که بود به نفع عراقی ها بود. وقتی من در یک صحنه از برنامه های تلویزیون دیدم که عراقی ها در یکی از مناطق ایران پرچم خودشان را برافراشته می کنند و تلویزیون های بیگانه مانند کویت این صحنه ها را با آب و تاب تعریف و تفسیر می کردند خون درون رگ هایم به جوش آمد. آنجا بود که حس کردم خاک وطن مانند گوشت تن است و از دست دادن این خاک همان قدر دردناک است که یکی از اعضای بدن را از دست بدهیم. ناراحتی از موقعیت جنگ از یک طرف و قطع ارتباط برای تماس با خانواده از طرف دیگر موجب به وجود آمدن محیطی غیرقابل تحمل شده بود. آرزوی من این بود که همان لحظات به ایران برگردیم. باور کنید بازی های ما در آنجا از شکنجه بدتر بود. وقتی بعد از آن همه مسائل به وطن برگشتیم و دیدیم که در خبرهای کویت تا چه حد دروغ گنجانده شده بود مانند آبی که بر آتش بریزند ما را آرام کرد.

حجازی از خاطرات مسافرتش صحنه جگرخراش تصادف دو کودک با یک تریلی را فراموش نشدنی می داند و می گوید: من برای اولین بار بود که می دیدم انسانی در اثر تصادف کشته می شود. آن همه وقایع تلخ باید چنین خاطره ای را هم داشته باشد. به هر حال انگار همه چیز دست به دست هم داده بود تا ما را از سکوی قهرمانی پایین کشد که همین طور هم شد.