پایگاه اطلاع رسانی ناصر حجازی هواداران استقلال
کد : 720-48623      تاریخ انتشار : ۱۳۹۴ دوشنبه ۱۶ شهريور تعداد بازدید : 599
تبریک علی کریمی به آزمون و طارمی
علی کریمی به دقت اتفاقات فوتبال را پیگیری می‌کند. او نگران وضعیت پرسپولیس است و از طرفی از عملکرد بازیکنان جوان در تیم بسیار خوشحال.

به گزارش  سایت ناصر حجازی و به نقل از  "ورزش سه"، ستاره سابق تیم ملی در مصاحبه با ایران ورزشی نکات جالبی درباره بازی ستارگان و البته مسابقه ایران – گوام را مطرح کرده است .

از بازی ستارگان آغاز کنیم . تعدادی از هنرمندان به‌خاطر اینکه فرصت بازی مقابل ستارگان دنیا را به دست نیاوردند ناراحتند.
من در این باره بی‌تقصیرم اما از این طریق از همه هنرمندانی که در آن مدت با ما تمرین کردند ولی نتوانستند در مصاف با ستاره‌های دنیا به میدان بروند عذرخواهی می‌کنم همچنین از جامعه هنری ایران. البته حق هم داشتند که ناراحت شوند چون این بازی را باشگاه هنرمندان ایران تدارک دیده بود ولی بیشتر فوتبالی‌ها در آن به میدان رفتند. تیمی که ما در تهران دیدیم سبب شد تا این تصمیم گرفته شود تا بیشتر با ترکیب فوتبالی‌ها به میدان برویم. ما اصلا هماهنگ نبودیم و شرایط بدنی مان هم مانند آنها خوب نبود. ضمن اینکه تمرینی هم با یکدیگر نداشتیم و این شد که قرار شد بیشتر از فوتبالی‌ها بازی گرفته شود.

شما در حالی پیراهنتان را با فیگو عوض کردید که ظاهرا قرار نبوده این کار انجام شود.
قبل از بازی به برخی از بازیکنان تیم ستاره‌های دنیا گفته شده بود که چون قرار است لباس‌های شان را در مراسمی جهت کمک به بیماران به فروش برسانند با کسی تعویض نکنند و آنها هم به این دلیل لباس‌شان را به بازیکنانی که از تیم ما این درخواست را مطرح می‌کردند نمی‌دادند. به ما هم گفته بودند که لباس مان را با بازیکنان حریف تعویض نکنیم تا آنها را هم بفروش برسانند اما من این کار را نکردم ولی باید این را بگویم که اشکال آنجا بود که برای ما فقط یک دست لباس تهیه شده بود و اگر در حین بازی لباس یکی از ما پاره می‌شد باید از زمین بیرون می‌رفت و دست دومی نبود که آن را بر تن کنیم.

شما در رختکن بودید واقعا بین مجیدی و خداداد درگیری به وجود آمد؟
متأسفانه ماجرای گلایه خداداد عزیزی از فرهاد مجیدی در رسانه‌ها خیلی بزرگ شد و البته این طبیعت روزنامه‌هاست ولی واقعیت امر را خود خداداد گفت. او به عنوان یک بزرگتر در رختکن نکته‌ای که به نظرش می‌رسید را به مجیدی گفت و فرهاد هم فقط آن را شنید. این در هر تیمی یک اتفاق طبیعی است ولی نمی‌دانم چه کسی این مساله را از رختکن ما به بیرون منتقل کرد و هر کسی هم بوده به غلط این کار را انجام داد.

بازی با گوام را دیدید؟
بله، پس از تساوی دور از انتظار در دیدار با ترکمنستان این انتظار می‌رفت که گوام را شکست بدهیم. این تیم فشاری روی تیم ملی ما نیاورد و در واقع گوام حرفی برای گفتن نداشت. نتیجه 6 - صفر برای ما خوب بود و موقعیت‌های زیادی هم داشتیم که نتوانستیم از آنها به نحو احسن استفاده کنیم. در کل این بازی برای تیم ملی ما یک دیدار تدارکاتی خوب محسوب می‌شد که بازیکنان در آن به هماهنگی بیشتری دست پیدا کنند.
سه‌شنبه هم با هند بازی داریم.
بازی ما برابر هند هم نمی‌تواند خیلی دردسرساز باشد. این تیم نمی‌تواند برای ما مشکلی ایجاد کند و تنها رقیب ما در این گروه همان تیم عمان است. ما باید خودمان را برای بازی با این تیم آماده کنیم و از این دیدارها به عنوان مسابقاتی برای دستیابی به هماهنگی بیشتر بهره ببریم.

خیلی‌ها اعتقاد دارند که تیم ملی جوان شده است.
اینکه می‌گویند تیم ملی ما جوان شده شاید به لحاظ شناسنامه‌ای درست باشد اما این نفراتی که در ترکیب تیم بودند الان دو سه سالی است که در تیم ملی حضور دارند و یا بازی کرده‌اند یا روی نیمکت نشسته‌اند و از نظر تجربه خیلی جوان نیستند. تنها بازیکنی که از این نظر خیلی جوان است و تجربه‌ای هم ندارد مهدی ترابی است که خوب هم گل می‌زند. البته در کل باید بگویم که این جوان شدن میانگین سنی کل تیم اتفاق خوبی است که باید آن را به فال نیک گرفت. این موضوع را در همه خطوط شاهد هستیم الا خط دفاع‌مان. به اعتقاد من کادر فنی تیم ملی باید از الان به این موضوع هم فکر کنند تا در صورت راهیابی مان به جام جهانی در آن رقابت‌ها مشکلی در خط دفاع نداشته باشیم. هنوز میانگین سنی بازیکنان این خط بالاست. ما اگر به فکر رسیدن به جام جهانی و صعود به دور دوم آن رقابت‌ها هستیم باید از الان دنبال جایگزین کردن نفرات جوان باشیم.

آزمون و طارمی هم بازی خوبی را به نمایش گذاشتند
اینکه طارمی و آزمون برای اولین بازی کنار هم توانستند یک فوتبال روان را نمایش بدهند و هر یک دو گل بزنند به خاطر این هم هست که شعور فوتبالی دارند. این قبیل بازیکنان نیازی به هماهنگ شدن با کسی ندارند و می‌دانند در زمین فوتبال چکار کنند. آنها سریع خودشان را با دیگران هماهنگ می‌کنند. ما نباید این مسأله را خیلی به مسابقات دوستانه ربط بدهیم. به هر حال به هر دوی آنها تبریک می‌گویم و می‌دانم که روزهای روشنی در انتظارشان است. به نظرم اگر یکسری از بازیکنان ما در خط حمله (رضا قوچان‌نژاد و علیرضا جهانبخش) آسیب دیده نبودند شاید الان شاهد تشکیل این زوج بین آزمون و طارمی نبودیم و باز هم بازی به آنها کمتر می‌رسید و یا شاید اصلا طارمی بازی نمی‌کرد.

به پرسپولیس برسیم که هنوز مشکلاتش حل نشده است.
این اصلا صورت خوشی ندارد که آمده‌اند از مردم تقاضای کمک کرده‌اند. من از مسوولان یک سوال دارم. کسانی که می‌آیند و مدیریت این باشگاه را قبول می‌کنند چطور این کار را می‌پذیرند؟ طبیعی است که دو باشگاه استقلال و پرسپولیس مشکل عدیده‌شان بحث پول است که البته استقلال در این سال‌ها یک مقدار اوضاع بهتری داشته اما اصلا نمی‌فهمم که چه معیار و متری برای انتخاب مدیرعامل برای پرسپولیس وجود دارد. مسوولان وزارت ورزش لطفا این را اعلام کنند که چطور مدیر انتخاب می‌کنند تا من هم بدانم که چطور یک نفر را برای مدیریت باشگاه پرسپولیس انتخاب می‌کنند. دانستن این موضوع برای من هم خیلی جالب است. باشگاه بزرگ پرسپولیس با این همه طرفدار، خودش مردمی است و میلیون‌ها طرفدار دارد. طرفداران این تیم به تنهایی از جمعیت خیلی از کشورهای دنیا بیشتر هستند. به خدا بد است که برای کمک به این تیم بزرگ شماره حساب اعلام می‌شود. واقعا که این یک مورد را در پرسپولیس نداشتیم که آن را هم برای مان انجام دادند! این یک کار را در این باشگاه ندیده بودیم که آن را هم دیدیم تا چشم مان به کمک گرفتن از مردم هم روشن شود.