پایگاه اطلاع رسانی ناصر حجازی هواداران استقلال
کد : 719-47330      تاریخ انتشار : ۱۳۹۴ دوشنبه ۲ شهريور تعداد بازدید : 1609
از تنهایی لیلا تا تنهایی اکبر زنجانپور
به گزارش خبرنگار سایت ناصر حجازی به نقل از مجله جدول هوشمند؛ سریال تنهایی لیلا به کارگردانی محمدحسین لطیفی و تهیه کنندگی محمدرضا شفیعی در ۳۰ قسمت ۳۵ دقیقه ای از ۳ مرداد ۹۴ از شبکه سه سیما هر شب ساعت ۲۱ پخش می گردد.
 
 
سید رسول امینی
به گزارش خبرنگار سایت ناصر حجازی؛ سریال تنهایی لیلا به کارگردانی محمدحسین لطیفی و تهیه کنندگی محمدرضا شفیعی در ۳۰ قسمت ۳۵ دقیقه ای از ۳ مرداد ۹۴ از شبکه سه سیما هر شب ساعت ۲۱ پخش می گردد. پیش از این قرار بود این سریال به صورت سه زبانه در ایام رمضان از شبکه ifilm پخش گردد.
بازیگران سریال: اکبر زنجانپور، مینا ساداتی، بهروز شعیبی، حسن پورشیرازی، آفرین عبیسی، نسرین مقانلو، برزو ارجمند، رضا رویگری، سعید داخ، بهادر زمانی، علی صالحی و … با حضور سام قریبیان و اندیشه فولادوند از جمله بازیگران این سریال هستند.
در خلاصه داستان تنهایی لیلا آمده است: محمد پس از زلزله ای که در آن همه خانواده اش را از دست داده، متولی امامزاده ای شده است. عشق یک دختر او را در شرایط ویژه ای قرار می دهد، به شکلی که ایمان او در محک امتحان قرار می گیرد.
فیلمنامه تنهایی لیلا را حامد عنقا نوشته است. 
همچنین محمدحسین لطیفی گفته است که شخصیت های شیرینی در متن سریال تعریف شده اند اما نه به این معنا که با سریال طنزی رو به رو باشیم. در واقع لحظاتی در این سریال وجود دارد که عین زندگی است.
نام «محمدحسين لطيفي» ما را به ياد سريال هايي مي اندازد كه هر كدامشان خاطرات روزگاري از زندگيمان را در ذهن ما به ثبت رسانده است؛ از «كت جادويي» گرفته تا سريال وفا. 
اين روزها هم لطيفي بار ديگر شانس خود را در مديوم تلويزيون آزموده و دست بر قضا تا به امروز مانند دفعات گذشته موفق از بوته آزمايش بيرون آمده است.
هرچند لطيفي، كارگرداني خود را از سينما و با فيلم «سرعت در ساعت 75» كليد زد اما غالب مردم لطيفي را با سريال كت جادويي اش شناختند. سريالي كه در سال 77 به آنتن شبكه سوم سيما رفت و با محوريت فانتزي اش، توانست قاپ مخاطبان آن روزهاي تلويزيون را بدزدد.
دو سال بعد لطيفي بار ديگر با سريال جديدي به آنتن شبكه سوم سيما بازگشت؛ «همسايه ها» با تم مخاطب پسند و بازيگران محبوبش توانست با اقبال مردم رو به رو شود و مسير را براي موفقيت هاي بعدي لطيفي بگشايد. از سال 79 به بعد لطيفي با سريال هايي مانند «سفر سبز» و «فرار بزرگ» بار ديگر در رسانه ملي هنرنمايي كرد، اما هيچ كدام از سريال هايش نتوانستند به اندازه «وفا» نام لطيفي را بر سر زبانها بيندازد.
سريال وفا راوي عشق ژوبين جوان يهودي به وفا دختر مسلمان بود به دليل همزماني اش با ايام نوروز و داستان پركشش توانسته بود با اقبال دور از انتظاري از سوي مخاطبان روبه رو شود. «صاحبدلان» و «نردبام آسمان» ديگر سريال هاي لطيفي پيش از پروژه «دودكش» بودند؛ سريالي كه در آنتن رمضاني سال 82 جاي گرفت و نه تنها در روزهاي رمضان سال 92 كه در دوره هاي بازپخشش هم همواره با مخاطبان گسترده اي روبه رو شد تا به آنجايي كه اين روزها شبكه پنج سيما براي آنتن خالي مانده خود بازپخش اين سريال را انتخاب كرد تا از نظر تعداد مخاطبان شبانه خود مطمئن باشد.
لطيفي با سريالي ديگر بار ديگر به شبكه سوم سيما بازگشته است؛ «تنهايي ليلا» كه به گفته خودش برگرفته از زندگي ميرداماد است. سريال داستان محمد را روايت مي كند كه پس از زلزله اي كه در آن همه خانواد هاش را از دست داده، متولي امامزاده اي شده است. ورود ليلا به زندگي محمد او را در مرحله امتحان ايمان و پاكدامني قرار مي دهد و ردپاي عشقي را در زندگي او به يادگار مي گذارد، سريال اما از پايان داستان آغاز مي شود، محمد از دنيا رفته است و ليلا تنها از او فرزندي را به يادگار دارد. بازي خوب بهروز شعيبي و مینا ساداتی در كنار ريتم و ضرب آهنگ مناسب سريال باعث شده است مخاطبان شبانگاهي شبكه سوم سيما با داستان تنهايي ليلا هم ذات پنداري كنند و سريال بتواند در طول مدت كمي، مخاطبان متعددي را به خود اختصاص دهد. بايد منتظر ماند و ديد كه «تنهايي ليلا» مي تواند ادامه دهنده روند مخاطب پسند سريالهاي لطيفي باشد؟
بعد از پخش سریالهای ماه رمضان نوبت به «تنهایی لیلا» رسید. اثری دیگر از محمدحسین لطیفی که این روزها اغلب افراد منتظر دیدن سریالهایی نظیر صاحبدلان از وی هستند و پاسخ لطیفی هم در این زمینه رجوع به «تنهایی لیلا» است که حال و هوایی متفاوت و در سبک و سیاق صاحبدلان را برایش دارد. 
لوکیشن ثایت گروه،حوالی لواسان است و به دلیل دوری مسیر و اینکه بر اساس متن داستان،گروه روزهای پایانی هفته را می بایست در تهران سپری کنند.
اکبر زنجانپور در غم از دست دادن خواهر
خواهر اکبر زنجانپور به تازگی فوت کرده است و او به این دلیل بعد از ایفای نقشش مقابل دوربین،تنهایی را به صحبت با عوامل ترجیح می دهد. جا دارد از این طریق به هنرمند ارزنده ی کشور جناب آقای اکبر زنجانپور از طرف خودم و تمامی همکاران در سایت ناصر حجازی و مجله هوشمند تسلیت عرض نمایم.
مینا ساداتی که این شبها با نام لیلا مهمان خانه هاست، پیش از این حضور سینمایی داشته و تنهایی لیلا اولین تجربه تلویزیونی او محسوب می شود.
مهرداد بذرپاش نماینده مجلس شورای اسلامی، نظر خود را درباره سریال «تنهایی لیلا» به کارگردانی محمدحسین لطیفی مطرح کرد.
او با انتشار تصویری در صفحه اینستاگرام خود نوشت:  سریال «تنهایی لیلا» روایت تنهایی کسانی است که گرچه گاهی خدا را فراموش کرده اند، اما همواره او را احساس کرده اند. 
تم سریال با لحنی دلنشین به ذهن مخاطب می نشیند و همراه فطرت حق طلب او با شخصیت ها همذات پنداری یا مقابله می کند. اما در این میان گاهی جزئیات کلیشه وار آزار دهنده است. 
اگربرخى از دیالوگ ها از قالب کلیشه اى خارج و قالب واقعى تری می گرفت، به طور قطع اثر را دیدنی تر می کرد. در نهایت اثر خوب و قابل تحسینی است و از همه عوامل فیلم صمیمانه تشکر و قدردانى می کنم.