پایگاه اطلاع رسانی ناصر حجازی هواداران استقلال
کد : 720-34119      تاریخ انتشار : ۱۳۹۴ سه شنبه ۵ خرداد تعداد بازدید : 721
مربیان ناکام لیگ‌برتر
لیگ‌برتر، با توجه به معیارهای رایج برای انتخاب گزینه های برتر، 6 مربی موفق و 11مربی ناکام داشته و عملکرد بقیه مربیان معمولی بوده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ناصر حجازی به نقل ا ز "ورزش سه"، مربیان موفق لیگ عبارت بودند از:

1. حسین فرکی: در 23 بازی هدایت سپاهان را عهده دار بوده و صاحب 47 امتیاز با این تیم شد و از میانگین 2 امتیاز به ازای هر بازی فراتر رفت و سرانجام قهرمان لیگ شد.

2. تونی اولیویرا: در 11 بازی آخر با تیم تراکتورسازی 26 امتیاز گرفت. میانگین امتیازات او، بالاتر از همه مربیان لیگ بود. اگر از ابتدای نیم فصل هدایت تراکتورسازی را عهده دار می‌ شد، این تیم قهرمان می‌ شد!

3. علیرضا منصوریان: در 30 بازی 58 امتیاز با نفت گرفت و این تیم را به فینال جام‌حذفی و مرحله دوم لیگ قهرمانان برد تا در مجموع 3 جام امتیازآورترین مربی لیگ باشد.

4. یحیی گل‌محمدی: تیمش را با 34 امتیاز در 15 بازی دور برگشت 52 امتیازی کرد و اگر آغاز بد تیمش نبود، امروز او قهرمان لیگ بود. گل‌محمدی با 3 برد و یک مساوی تیمش را به فینال جام‌حذفی هم رسانده است.

5. فرهاد کاظمی: در هفته نوزدهم لیگ، تیمی را رگفت که در 18 بازی 16 امتیاز گرفته بود. کاظمی تیم رده هجدمی راه‌آهن را نجات داد و با کسب 15 امتیاز در 12 بازی از جمله 3 برد متوالی در 3 هفته واپسین لیگ‌برتر، راه‌آهن را در لیگ‌برتر نگهداشت.

6. فیروز کریمی: ملوان که در نیم فصل اول با نصرت ایراندومست و مسیلوویچ تنها 9 امتیاز گرفته بود، 21 امتیاز با فیروز کریمی در 15 بازی گرفت و ماندنی شد.

اما مربیان ناکام لیگ‌برتر عبارت بودند از:

1. امیر قلعه‌نویی: شاید کسب 47 امتیاز در 30 بازی برای هر تیمی معمولی باشد ولی برای استقلال و قلعه‌نویی کسب این امتیاز در رتبه ششم لیگ، شکستی کامل بود.

2. علی دایی: هر چند در 7 بازی برای پرسپولیس 8امتیاز گرفت و دقت کافی برای کار نداشت اما دایی در 7 بازی ابتدایی پارسال 13 امتیاز گرفته بود.

3. حمید درخشان: می‌ خواست منجی تیم باشد اما نبود! حمید درخشان در 17 بازی با پرسپولیس تنها 21 امتیاز گرفت.

4. مسیلوویچ آمد تا ملوان را نجات بدهد اما با شکست های مستمر نزدیک بود ملوان را نابود کند که فیروز کریمی وارد کار شد. مسیلوویچ در 5 بازی 2 مساوی و 3 باخت در کارنامه اش ثبت کرد.

5. رسول خطیبی: آغازی خوب با تراکتورسازی داشت، 11 هفته با این تیم نتایج خوب گرفت اما در 8 بازی آخرش 2 برد، 2 مساوی، 4 باخت و تنها 8 امتیاز داشت تا با ناکامی جای خود را به تونی بدهد.

6. صمد مرفاوی: برای مردی که با صبا 23 امتیاز گرفته بود، کسب تنها 9 امتیاز در 15 بازی تیم پیکان برای تیمی که در نیم فصل اول 17 امتیازی گرفته بود، بد بود. مرفاوی نتوانست پیکان را کامروا کند!

7. مهدی تارتار: صبا در نیم فصل دوم با این تیم تنها 11 امتیاز گرفت تا صبا با 23 امتیاز دور رفت در لیگ بماند.

8. علی لطیفی: سه بازی و 3 باخت! این کارنامه لطیفی بود.

9. نصرت ایراندوست: 8 امتیاز در 10 بازی کارنامه بدترین سال ایراندوست بود.

10. عبدالله ویسی: با 27 امتیاز در 30 بازی مثل ایراندوست بدترین سال خود را تجربه کرد.

11. مجید باقری نیا: با 4 امتیاز در 9 بازی از هدایت تیمش خلع شد.

مربیان متوسط

1. زلاتکو کرانچار: در 7 بازی ابتدایی لیگ با سپاهان 12 امتیاز گرفت.

2. دراگان اسکوچیچ: 52 امتیاز در 30 بازی با فولاد گرتف و در دور اول جام‌حذفی هم حذف شد. جدایی بازیکنان متعدد از این تیم باعث شد تا اسکوچیچ با تیم قهرمان پارسال قهرمان نشود.

3. مجید جلالی: 41 امتیاز در 30 بازی هم برای سایپا و هم برای مجید جلالی عملکردی متوسط ارزیابی می‌شود.

4. برانکو: برای تیمی که در 25 بازی 29 امتیاز گرفته بود، کسب 7 امتیاز در 5 بازی، بیلان عملکرد متوسطی محسوب می‌ شود.

5. علیرضا مرزبان: کسب 33 امتیاز در 30 بازی و حفظ تیم پدیده در لیگ‌برتر عملکرد چندان بدی نبود!

6. فرامرز کمالوند: حفظ گسترش فولاد در لیگ‌برتر، علیرغم امتیازات نه چندان بالا، کمالوند را در طبقه مربیان متوسط لیگ قرار می‌ دهد.

7. حمید استیلی: کسب 16 امتیاز با آن تیم بسیار جوان که تمرینی هم نداشت و سازمان و حساب و کتاب نداشت قابل قبول بود.

8. بهروز مکوندی: کسب 18 امتیاز در 21 بازی عملکرد قدرتمندی نیست اما برای تیمی مثل مسجدسلیمان که تنها 4 امتیاز در هفته نهم داشت و پول و امکانات نداشت بد نبود.