اختصاصی/ رضا حسن زاده : هواداران از منصوریان و است اختصاصی/ تسلیت و همدردی خانواده ناصر حجازی به محمد اختصاصی/ نامجو مطلق: باید به منصوریان فرصت داد/ تع اختصاصی/ حمایت پیشکسوتان استقلال از سرپرست جدید

اختصاصی/ رضا حسن زاده : هواداران از منصوریان و استقلال حمایت کنند

اختصاصی/ تسلیت و همدردی خانواده ناصر حجازی به محمد پنجعلی

اختصاصی/ نامجو مطلق: باید به منصوریان فرصت داد/ تعویض ها اشتباه بود

اختصاصی/ حمایت پیشکسوتان استقلال از سرپرست جدید

اختصاصی / غفارمنش : استقلال بهتر از این می شود ؛ ب اختصاصی/ حمایت برومند از رحمتی اختصاصی/ پورحیدری: با یک برد مشکلات حل می شود اختصاصی/ رضا افتخاری را بیشتر بشناسید

اختصاصی / غفارمنش : استقلال بهتر از این می شود ؛ باید منصوریان را حمایت کنیم

اختصاصی/ حمایت برومند از رحمتی

اختصاصی/ پورحیدری: با یک برد مشکلات حل می شود

اختصاصی/ رضا افتخاری را بیشتر بشناسید

  • آکادمی فوتبال ناصر حجازی
  • مهرام
  • پایگاه اطلاع رسانی هواداران استقلال
ليگ برتر جام خليج فارس
ليگ برتر جام خليج فارس
بوندسلیگای آلمان
سری آ ایتالیا
لیگ برتر انگلیس
لیگ فوتسال
فرانسه لوشامپيونه
لالیگای اسپانیا
  • آوای آبی پوشان
کد : 743-9113      تاریخ ایجاد : ۱۳۹۳ دوشنبه ۲۴ آذر | ساعت: 15:55   تعداد بازدید : 1542

گفتگوی اختصاصی با وحید امیری: افتخار می کنم همبازی ناصرخان بودم

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی ناصر حجازی؛ وحید امیری بازیکن اسبق استقلال و همبازی ناصر حجازی در تیم های شهباز و استقلال، از دوستداران راستین اسطوره آبی است با وی گفتگویی انجام داده ایم که متن آن را در زیر می خوانید.

 

 

گفتگوی اختصاصی با وحید امیری

وحید امیری: افتخار می کنم همبازی ناصرخان بودم
 
به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی ناصر حجازی؛ وحید امیری بازیکن اسبق استقلال و همبازی ناصر حجازی در تیم های شهباز و استقلال، از دوستداران راستین اسطوره آبی است با وی گفتگویی انجام داده ایم که متن آن را در زیر می خوانید.
 
* وضعیت تیم استقلال را چگونه می بینید؟
همانطور که همه واقف هستند شرایط نرمالی نیست همانطور که فوتبال ما شرایط خوبی ندارد در کل این موضوع روی تیم ها هم بی تأثیر نیست.
* علت به وجود آمدن این شرایط را چه می دانید؟
موضوع ریشه ای تر از این حرفهاست، پنجشنبه در شبکه ورزش حدود 5 ساعت در همین رابطه صحبت کردیم. اگر بخواهم خیلی مختصر بگویم زمانی که نا محرم وارد خانه می شود پایه های آن خانه لرزان خواهد شد، در فوتبال ما هم نامحرم داخل شده به علت جذابیت و یا کنش واکنش هایی که می توانند از فوتبال برای رسیدن به هدف خودشان استفاده کنند.
* در شرایط به وجود آمده در استقلال عامل را چه کسی می دانید؟ بازیکنان یا کادر فنی؟
به طور کلی باید یاد بگیریم که تیم برنده یا بازنده باشد همه دخیل هستند. در ضمن وقتی در یک مجموعه برای رسیدن به هدف شخصی خواسته یا ناخواسته خلاف جهت پارو بزنیم حاصل جز این نمی شود. در استقلال هم فکر می کنم قلعه نوعی در حال حاضر تمرکزش را از دست داده است.
* برای بهبودی اوضاع چه راهکارهایی را پیشنهاد می کنید؟
مشکل عمده ای که در فوتبال ما وجود دارد این است که نمی دانیم موفقیت یعنی چه؟ موفقیت در گرو پیروزی نیست بلکه دنیا موفقیت را در توسعه می داند و تا این نگرش باشد اوضاع همینطور خواهد ماند.
* استقلال فعلی با استقلال دوران حضور شما در تیم چقدر فرق کرده؟
از آن روزها تا به حال خیلی چیزها فرق کرده، قطعا استقلال هم از این قاعده جدا نیست. به یاد دارم اولین حضورم در تمرین استقلال یک جفت کفش ورزشی از محلاتی خریدم مبلغ 000/19 تومان تا مدت ها باشگاه نمی توانست پول کفش را به من بدهد. ما با برد تیم خوشحال می شدیم و با باخت آن غمگین و گریان و این موضوع هم بر می گردد به جو فعلی فوتبال.
* قراردادهای کلان جزو عوامل به وجود آورنده ی این جو نیست؟
به شخصه مخالف بحث پول هستم مشکل قرارداد و مبلغ آن نیست ما باید یاد بگیریم مقررات را اعمال کنیم مصداق همان چاقو است که در دست جراح یا جاهل نوع استفاده اش متفاوت است. در آکادمی ملی المپیک دفترچه هایی می دهند برای یادداشت در 6 صفحه یا 7 نوشته منشور اخلاقی مربیان NBA، NBA چه کسانی هستند؟ کسانی هستند که زمانی که زیدان 50 میلیون دلار گرفت برای رفتن به رئال مادرید که گران ترین بازیکن شد به مایکل جردن در NBA 255 میلیون دلار پول دادند. خوب شما می بینید که در کمیته المپیک که بالاترین ارگان ورزشی هر کشوری است این منشور را برای ما الگو کردند. پس این پول نیست که مشکل دارد استفاده از آن است و این بر می گردد به آموزش هایی که در رده های پایه به بازیکن داده می شود.
* به تیم های پایه اشاره کردید شما سالها پیش مدیر فنی تیم های پایه ی استقلال بودید.
بله 16 سال پیش اولین سالی بود که استقلال از بازیکن های پایه در رده بزرگسالان استفاده کرد، مثل: پیروز قربانی، سعید بیگی و... استقلال با پتانسیل های موجود و شرایطی که دارد به نظر من اگر در بخش آکادمی سازمان دهی خوبی داشته باشد نیازی به خرید بازیکن از تیم های دیگر نخواهد داشت. زمانی که من به استقلال آمدم 18 تیم در لیگ بود آن 17 تیم دیگر هم خواهان من بودند اما من به دلیل اینکه از بچگی به استقلال علاقه داشتم به این تیم آمدم. این را اضافه می کنم 15 – 14 سال است که مدرس AFC هستم ناخودآگاه وقتی می خواهم موارد را به مربیان انتقال دهم از بزرگان فوتبال صحبت می کنم به اعتقاد من ناصر خان یکی از انسانهایی بود که تونست در بازی 90 دقیقه زندگی برنده باشد و این خیلی مهمتر از بازی در فوتبال است و امیدوارم از ناصر حجازی ها الگوبرداری کنیم و بتوانیم برای ورزش و جامعه مفید باشیم.
* از ناصرخان گفتید چه شد که زنده یاد حجازی برای مردم ایران اسطوره شد؟
سال 56 در تیم شهباز و بعد از آن سال 62 با حجازی همبازی شدم و یکی از افتخاراتم همبازی بودن با ناصر حجازی است، به نظرم کسانی مانند منصور آصفی هم اسطوره هستند اینها آدم های بزرگی هستند این ها فوتبال را ابزاری کردند برای رسیدن به اهداف بزرگتر اسطوره ناصر حجازی هم از همان دسته بود، زمانی دیگران شما را دوست دارند که شما آنها را دوست داشته باشید. ناصر حجازی را هم در عیان دوست داشتند هم در نهان منهای افتخاران ورزشی که در فوتبال ما جز استثناء ها بود از لحاظ اخلاقی که هیچ گاه اصلش را برای منافعش زیر پا نمی گذاشت ایشان را تفکیک کرده بود و متأسفانه در شرایط موجود این موضوع کمیاب و شاید نایاب باشد.
* آقای امیری آن طور که باید از پیشکسوت ها در فوتبال قدردانی می شود؟
 آقا امیر المومنین (ع) می فرماید: آدم های آگاه به زمانشان از هیچ اتفاقی تعجب نمی کنند. وضعیت موجود نرسیدن به پیشکسوت ها و رعایت نکردن اصول ورزشی هیچ تعجبی در شرایط فعلی ندارد. ابتدای صحبت هایم عرض کردم زمانی که نا محرم ها وارد فوتبال شدند خوب این اتفاق هم می افتد چون آنها از جنس ورزش نیستند. تا زمانی که مدیری وارد فوتبال نشود که نفس وظیفه اش عشق نورزد ما همچنان درگیر این مسایل هستیم.
* در حال حاضر سمت ورزشی دارید؟
اخیرا فدراسیون فوتبال نامم را به عنوان کاندیدای سرمربی تیم نوجوانان داده بود که نمی دانم چرا نظرشان عوض شد و این هم از نظر من غیر عادی نیست و در حال حاضر فقط کلاس های AFC را برگزار می کنم.
* پیشنهادی نشده یا بوده و خودتان نپذیرفتید؟
از تیم های شهرستانی پیشنهادهایی شده و خودم قبول نکردم. سال گذشته سرمربی تیم نیروی زمینی در لیگ یک بودم. راستش به خاطر پسرهایم که بازی می کنند سعی می کنم به این ها بپردازم.
* پسرهایتان در کدام تیم ها توپ می زنند؟
یکی در بزرگسالان پیکان و دیگری در شاهین کیش.
* سرمربی تیم شاهین کیش فیروز کریمی بود درسته؟
به اعتقاد من یکی از اشکالات همین است وقتی برایش کارت صادر نمی کنند مدیرعامل بنده خدا در این قضیه متزلزل می شود و در جریان باشید احتمال 99% کریمی از چهارشنبه با این تیم کار نمی کند. 2 روز دیگر بازی دارند و 17 نفر را آورده در زمین برای تست گرفتن حالا برای چی خدا عالم است.
* از صحبت هایتان این طور برداشت کردم که مشکل در فوتبال فراتر از این حرفهاست.
بله، وسعت مشکلات خیلی گسترده است. تنها یک نفر می تواند به فوتبال کمک کند آن هم مدیری است که باید یک فاکتور داشته باشد. مولاعلی (ع) می فرماید تا من هستم از من استفاده کنید. چرا؟ چون قید دنیا و لذت هایش را زده بود. اگر مدیری باشد که بلد باشد از خودش بگذرد و به منفعت خودش فکر نکند و دلسوز فوتبال باشد. خدا رحمت کند ناصرخان را قبل از رفتن به اتریش آمد دفتر من، من خوب مدیر تربیت بدنی منطقه یک بودم. موقع رفتن گفت: از این به بعد نیم ساعت زودتر می آیم تا بیشتر با هم گپ بزنیم، گفتم ناصرخان ما شاگردیم و درس پس می دهیم، ناصر حجازی گفت: تو که مرا می شناسی من تعارف با کسی ندارم، گفتم ناصرخان ما اگر هم حرفی می زنیم چون به شما و استقلال علاقه وافر داریم و روزی آرزویم این بود که شما را از نزدیک ببینم. روزی هم که خبر بیماری را شنیدم با ایشان تماس گرفتم گفتم ببخش مزاحم شدم گفت: ما با هم همبازی بودیم کنار هم در زمین توپ می زدیم اما من هیچ زمان ایشان را هم بازی و هم دوره ندانستم و یک مربی و بزرگ ما می دیدیم.
* حرف ناگفته ای دارید بفرمایید.
دوست دارم خاطره ای دیگر از ناصرخان بگویم. برای بازی با برق شیراز به شیراز رفته بودیم، وسط بازی مشکلی پیش آمد چند تا از بازیکن ها رفتند و ناصرخان آمد کنار من فوروارد بازی کرد، یک پاس هم به داد که زدم تو اوت. آمد کنارم گفت: وحید این رو نزدی دیگه چه توپی را می خواهی گل کنی؟ گفتم: ناصرخان ندیدی تماشاچی ریخت داخل زمین؟ اگر گل می زدم که ما را می کشتند. تا روزهای آخر هم در سالن با ناصر فوتبال بازی می کردیم آن پاس را یادش بود و به من می گفت. خدا رحمتش کند.
 
۱۳۹۵ سه شنبه ۱۹ مرداد | اختصاصی/ پرستو صالحی :منصوریان همیشه محبوب است ؛ همه از او حمایت می کنیم
۱۳۹۵ سه شنبه ۱۹ مرداد | اختصاصی / اردشیر شیرکول: ناصرخان اسطوره بی بدیل استقلال بود و فقدانش برای فوتبال ایران ضایعه ای غیر قابل جبران است
۱۳۹۵ سه شنبه ۱۹ مرداد | اختصاصی/ لطفی : حداقل تا نیم فصل باید فرصت دهند ؛ منصوریان مربی با دانشی است
۱۳۹۵ سه شنبه ۱۹ مرداد | اختصاصی/ برای کرمانشاهی در امر قضاوت آرزوی موفقیت داریم
۱۳۹۵ سه شنبه ۱۹ مرداد | اختصاصی / منصور پورحیدری: استقلال دو تا بازی نتیجه نمی گیرد همه کارشناس می شوند/ منصوریان با قدرت به کارش ادامه می دهد
۱۳۹۵ سه شنبه ۱۹ مرداد | اختصاصی/ حجازی : استقلال از فرصت یک ماه استفاده کند
۱۳۹۵ سه شنبه ۱۹ مرداد | اختصاصی/ حمایت استقلالی ها از منصوریان در برنامه ۹۰ ؛ رای منفی با رقبا بود‌
۱۳۹۵ سه شنبه ۱۹ مرداد | اختصاصی/ منصوریان برنامه تعطیلات را مشخص کرد
۱۳۹۵ سه شنبه ۱۹ مرداد | اختصاصی/ شایعه اولتیماتوم به منصوریان
۱۳۹۵ سه شنبه ۱۹ مرداد | اختصاصی / منصوریان مربی بسیار خوبی است و درصورت حمایت لازم موفق خواهد شد
نظر شما :
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید
captcha
نظرات بینندگان
انتشار یافته : 1
عالیه  | ۱۳۹۳ دوشنبه ۲۴ آذر
2
0
پاسخ
روح ناصر حجازی شاد
captcha