اختصاصی/ رضا حسن زاده : هواداران از منصوریان و است اختصاصی/ تسلیت و همدردی خانواده ناصر حجازی به محمد اختصاصی/ نامجو مطلق: باید به منصوریان فرصت داد/ تع اختصاصی/ حمایت پیشکسوتان استقلال از سرپرست جدید

اختصاصی/ رضا حسن زاده : هواداران از منصوریان و استقلال حمایت کنند

اختصاصی/ تسلیت و همدردی خانواده ناصر حجازی به محمد پنجعلی

اختصاصی/ نامجو مطلق: باید به منصوریان فرصت داد/ تعویض ها اشتباه بود

اختصاصی/ حمایت پیشکسوتان استقلال از سرپرست جدید

اختصاصی / غفارمنش : استقلال بهتر از این می شود ؛ ب اختصاصی/ حمایت برومند از رحمتی اختصاصی/ پورحیدری: با یک برد مشکلات حل می شود اختصاصی/ رضا افتخاری را بیشتر بشناسید

اختصاصی / غفارمنش : استقلال بهتر از این می شود ؛ باید منصوریان را حمایت کنیم

اختصاصی/ حمایت برومند از رحمتی

اختصاصی/ پورحیدری: با یک برد مشکلات حل می شود

اختصاصی/ رضا افتخاری را بیشتر بشناسید

  • آکادمی فوتبال ناصر حجازی
  • مهرام
  • پایگاه اطلاع رسانی هواداران استقلال
ليگ برتر جام خليج فارس
ليگ برتر جام خليج فارس
بوندسلیگای آلمان
سری آ ایتالیا
لیگ برتر انگلیس
لیگ فوتسال
فرانسه لوشامپيونه
لالیگای اسپانیا
  • آوای آبی پوشان
کد : 743-8928      تاریخ ایجاد : ۱۳۹۳ سه شنبه ۱۸ آذر | ساعت: 16:39   تعداد بازدید : 881

علیرضا اکبرپور:بازیکنان امید استقلال می توانند در بزرگسالان بازی کنند

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی ناصر حجازی؛ علیرضا اکبرپور بازیکن کم حاشیه ی سال های گذشته ی استقلال است که حرفش را داخل زمین با بازی خوبش می زد هافبک تند و تیز استقلالی ها این روزها در کنار سیروس دین محمدی هدایت تیم امید استقلال را برعهده دارد.

 

گفتگوی اختصاصی با علیرضا اکبرپور
بازیکنان امید استقلال می توانند در بزرگسالان بازی کنند
به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی ناصر حجازی؛ علیرضا اکبرپور بازیکن کم حاشیه ی سال های گذشته ی استقلال است که حرفش را داخل زمین با بازی خوبش می زد هافبک تند و تیز استقلالی ها این روزها در کنار سیروس دین محمدی هدایت تیم امید استقلال را برعهده دارد. با اکبرپور گفتگویی انجام داده ایم به شرح زیر:
* از دوران بازی شما در استقلال شروع کنیم شما مهارت خاصی در گرفتن پنالتی داشتید، در صورتی که این روزها بازیکن ها با ترس وارد 18 قدم حریف می شوند. 
می گفتند: پنالتی گرفتن شگرد من بوده. اما این طور نبود – من پا به توپ به 18 قدم حریف می رفتم و چون آنها نمی توانستند توپ را از من بگیرند مجبور می شدند پایم را بزنند و خطا کنند به یاد دارم وقتی تیم عقب می افتاد بچه ها می گفتند علیرضا برو تو 18 قدم چون می دانستند اتفاقی می افتد حالا یا گل یا پاس گل و یا پنالتی.
* سال 76 در قهرمانی استقلال نام شما بیشتر از دیگر بازیکنان درخشید چه خاطراتی از آن دوران دارید؟
در آن بازیها من 16 پاس گل، 9 گل و 10 پنالتی برای استقلال گرفتم خب این آمار مقبولی برای یک بازیکن است. قهرمانی استقلال و معرفی من به عنوان موثرترین بازیکن و پدیده ی مسابقات بهترین خاطره ای است که از آن دوران دارم.
* ناصر خان شما را برای حضور در ترکیب استقلال انتخاب کرد و به خاطر همین انتخاب مورد انتقاد برخی ها قرار گرفت اما با قاطعیت از شما دفاع کرد.
بله، سال 76 به خواسته ی ناصرخان از ماشین سازی به استقلال آمدم. حضور من در تیم برای خیلی ها قابل هضم نبود و می گفتند اگر یک مهره ی اسمی می گرفتیم بهتر بود. اما ناصرخان از من حمایت می کرد و من فوتبال خودم را مدیون ناصر حجازی هستم. زنده یاد حجازی برایم حکم پدر را داشت. من از تبریز به تهران آمده بودم و غریب بودم خیلی ها از شهرستان آمدند و در تهران به راه های دیگر رفتند و بدون هیچ ترقی به شهر خود برگشتند ناصرخان برای من یک پشتیبان بود و با رهنمودهای پدرانه اش توانستم در راه درست پیشرفت کنم. خاطره ای از ایشان دارم که هیچ گاه فراموش نمی کنم، اوایل حضور در استقلال در تمرین ها 2، 3 بازیکن بودند که به من پاس نمی دادند و هر وقت توپ زیر پای من بود از من می گرفتند و به من فرصت بازی نمی دادند. ناصرخان کنار زمین بود با دیدن این صحنه ها سوت را به صدا در آورد و خطاب به بازیکن گفت مگر علیرضا هم تیمی تو نیست؟ فکر کردی خودت مارادوناا هستی که توپ را از زیر پای اکبرپور می کشی؟ همین حمایت ناصرخان اگر نبود آن روز من اعتماد به نفسم را از دست می دادم و شاید امروز شرایط برایم طور دیگری بود خداوند ناصر خان را رحمت کند.
*سال 79 استقلال با تک گل شما در دربی پیروز شد. از حال و هوای آن بازی بگویید.
ببینید وقتی تیم بزرگی مثل استقلال مقابل تیم های شهرستانی بازی داشت به دلیل دفاع بیش از حد حریف بازی برای ما سخت می شد. اما در دربی شرایط شکل دیگری است، هر دو تیم تلاششان را می کنند برای برنده شدن. در این میان بازیکنان سرعتی مثل من فرصت های بیشتری برای گلزنی پیدا می کنند. قبل از بازی در هتل منصور پورحیدری به اتاقم آمد و گفت: تو بازیکن فیکس ما هستی اما فردا نیمه ی دوم به میدان می روی، خوب نظر سرمربی این بود و من هم احترام گذاشتم و 45 دقیقه ی دوم وارد زمین شدم و خدا را شکر گل هم زدم، عقیده دارم بازیکن 90 دقیقه داخل زمین باشد یا 1 دقیقه باید با جون و دل برای تیم و هوادارانش بازی کند و این حس همیشه در من بوده.
* متأسفانه این روزها بازیکن با دو بار نیمکت نشینی و یا تعویض واکنش تندی از خود نشان می دهد.
دقیقا، برخی 89 دقیقه در زمین بازی می کنند، مربی به خاطر وقت تلف کردن یا تدابیر دیگر آنها را تعویض می کنند، شاهدیم که بازیکن ناراحت می شود، ساک را شوت می کند به در و دیوار ضربه می زند و...
* عده ای معتقدند نوع بازی خسرو حیدری شبیه شماست خودتان چه نظری دارید؟
خسرو بازیکن بزرگی است اما فوتبالش و نوع تکنیک او با من فرق می کند. تکنیکی و سرعتی است اما جایگیری اش شبیه من نیست.
* از شرایط تیم امید چه خبر؟
خدا را شکر با وجود ناملایمتی ها و به نوعی ظلم هایی که به این تیم شد نسبت به هر سال شرایط بهتری داریم و دوم جدول هستیم که تا به حال به این رتبه صعود نکرده بودیم با وجود اینکه مسئولین هیچ گونه رسیدگی نمی کنند و بدون گرفتن حتی 1 ریال بچه ها با جون و دل بازی می کنند، باور کنید چند تن از بازیکن هایی که الان در تیم حضور دارند می توانند در تیم بزرگسالان موثر باشند. اما امکاناتی در اختیارشان نیست و مربیان برخی از تیم ها از این شرایط سوء استفاده می کنند و با بازیکن های ما تماس می گیرند و می گویند: الان ما به بچه های تیم 10 میلیون تومان دادیم اگر تو هم اینجا بودی پول می گرفتی!خوب همین می شود که برخی از بچه ها به آن تیم ها می روند و لیگ برتری می شود آن وقت چند سال دیگر استقلال باید بابت خرید همانها 2 میلیارد هزینه کند و این اتفاق خوبی نیست.
* وضعیت فعلی استقلال را چگونه ارزیابی می کنید؟
تیم بزرگ همیشه حاشیه دارد. و نتیجه نگرفتن در چند بازی این حواشی را بیشتر کرد. امیدوارم به روال عادی برگردد چون در حال حاضر شرایط جدولی بدی ندارد.
* در مورد حضور امیر قلعه نوعی به عنوان سرمربی چه نظری دارید؟ 
به نظرم امیر در حال حاضر بهترین گزینه است باید بماند و تیم را به سرانجام برساند، حضور شخص دیگری به عنوان سرمربی در حال حاضر مناسب نیست و امیدوارم با تلاش مضاعف و بر طرف کردن نقاط ضعف در دروه ی 50 روزه فرصت قهرمانی را به دست بیاورند.
* حرف ناگفته ای دارید بفرمایید.
از راه اندازی این پایگاه اطلاع رسانی به نام زنده یاد ناصر حجازی خیلی خوشحال شدم چون مطلع هستم دوستداران اسطوره دوست دارند با خانواده ی این بزرگوار در ارتباط باشند و تشکر از مجموعه ی پایگاه.
ما هم از شما به دلیل وقتی که در اختیار ما گذاشتید سپاسگذاریم.
 
نظر شما :
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید
captcha
نظرات بینندگان
انتشار یافته : 2
عالیه  | ۱۳۹۳ پنج شنبه ۲۰ آذر
0
0
پاسخ
سیروس دین محمدی بازیکن استقلال بوده
captcha
عالیه  | ۱۳۹۳ سه شنبه ۱۸ آذر
0
0
پاسخ
سیروس دین محمدی مربی خوبیه
captcha