اختصاصی/ رضا حسن زاده : هواداران از منصوریان و است اختصاصی/ تسلیت و همدردی خانواده ناصر حجازی به محمد اختصاصی/ نامجو مطلق: باید به منصوریان فرصت داد/ تع اختصاصی/ حمایت پیشکسوتان استقلال از سرپرست جدید

اختصاصی/ رضا حسن زاده : هواداران از منصوریان و استقلال حمایت کنند

اختصاصی/ تسلیت و همدردی خانواده ناصر حجازی به محمد پنجعلی

اختصاصی/ نامجو مطلق: باید به منصوریان فرصت داد/ تعویض ها اشتباه بود

اختصاصی/ حمایت پیشکسوتان استقلال از سرپرست جدید

اختصاصی / غفارمنش : استقلال بهتر از این می شود ؛ ب اختصاصی/ حمایت برومند از رحمتی اختصاصی/ پورحیدری: با یک برد مشکلات حل می شود اختصاصی/ رضا افتخاری را بیشتر بشناسید

اختصاصی / غفارمنش : استقلال بهتر از این می شود ؛ باید منصوریان را حمایت کنیم

اختصاصی/ حمایت برومند از رحمتی

اختصاصی/ پورحیدری: با یک برد مشکلات حل می شود

اختصاصی/ رضا افتخاری را بیشتر بشناسید

  • آکادمی فوتبال ناصر حجازی
  • مهرام
  • پایگاه اطلاع رسانی هواداران استقلال
ليگ برتر جام خليج فارس
ليگ برتر جام خليج فارس
بوندسلیگای آلمان
سری آ ایتالیا
لیگ برتر انگلیس
لیگ فوتسال
فرانسه لوشامپيونه
لالیگای اسپانیا
  • آوای آبی پوشان
کد : 753-50692      تاریخ ایجاد : ۱۳۹۴ جمعه ۶ آذر | ساعت: 12:47   تعداد بازدید : 2849

اختصاصی/استقلال، رکورد دار موفقیت دوبله در ادوار لیگ برتر

تیم استقلال در بازی بعدی خود در مسابقات فوتبال لیگ کشور به مصاف تیم فوتبال سایپا خواهد رفت

 

عباس افشین راد

به گزارش سایت ناصر حجازی,تیم استقلال در بازی بعدی خود در مسابقات فوتبال لیگ کشور به مصاف تیم فوتبال سایپا خواهد رفت.جالب است بدانید که استقلال امروز مهمترین حریفی در مسابقات فوتبال لیگ کشور است که شانس وتوان برد در مسابقات مختلف فوتبال را دارد.

امسال در ادواری که نمایندگان ایران در مسابقات فوتبال لیگ قهرمانان آسیا به بیش از 2 تیم رسیده اند تنها زمانی است که هیچ کدام از 2 تیم استقلال یا پرسپولیس در مسابقات لیگ قهرمانان آسیا حضور ندارند.در این اوضاع واحوال استقلال تنها تیمی است که در هر 2 مسابقه لیگ وجام حذفی مدعی قهرمانی است البته بعد از استقلال تیم فوتبال ذوب آهن هم در مسابقات حضور دارد.

در سالهای برگزاری مسابقات فوتبال لیگ برتر کمتر تیمی بوده که در هر 2 مسابقه لیگ وجام حذفی مدعی بوده باشد.ما در این مقال به این تیم ها پرداخته وخواهیم دید که استقلال بیشترین رکورد حضور در کورس هر 2 جام را در تاریخ مسابقات فوتبال لیگ برتر دارد.

1-استقلال 1380:در این سال استقلال لایق فتح هر 2 جام بود اما تنها یکی را فتح کرد.استقلال در مسابقات جام حذفی بعد از برد برابر سپاهان در مسابقه فینال تیم فوتبال شهید سپاسی را برد وقهرمان شد.اما در مسابقات فوتبال لیگ برتر استقلال در پایان هفته 25 مسابقات با 48 امتیاز صدرنشین بود وپرسپولیس با 46 امتیاز دوم بود.گلهای زده تیم از گلهای زده پرسپولیس بیشتر وگلهای خورده اش از گلهای خورده تیم فوتبال پرسپولیس کمتر بود.استقلال با توجه به تفاضل گل برتری که در اختیار داشت میتوانست تنها با یک مساوی هم در بندر انزلی به عنوان قهرمانی برسد اما این اتفاق رخ نداد واستقلال با کم کاری یکی دونفر از یارانش به ملوان باخت وپرسپولیس خوش شانس در این سال به عنوان قهرمانی رسید.استقلال تیم برتر سال 1380 بود که قهرمان یک جام وتیم دوم جام دیگر شد.

2-سپاهان سال 1381 تیم برتر سال بود.این تیم در مسابقات فوتبال لیگ برتر قهرمان شد ودر مسابقات فوتبال جام حذفی هم به نیمه نهایی  رسید ولی در این مرحله به ذوب آهن هم شهری باخت وبه فینال نرسید.

3-استقلال 1382:در مسابقات فوتبال لیگ برتر تیم فوتبال پاس به عنوان قهرمانی رسید وتیم فوتبال سپاهان در مسابقات جام حذفی به عنوان قهرمانی رسید اما نکته جالب این بود که استقلال در یک قدمی کسب عنوان قهرمانی هر 2 جام قرار داشت ودر لحظه آخر هر 2 جام نتوانست قهرمانی را نگه دارد وهر 2 جام را از دست داد.

4-در سال 1383 به واقع تیمی را نداشتیم که در کورس رقابت قهرمانی هر 2 جام باشد.فولاد قهرمان لیگ جایی در بین تیم های موفق جام حذفی نداشت وصبا که قهرمان جام حذفی بود جایی در بین مدعیان  لیگ برتر فوتبال کشور در دوره چهارم مسابقات نداشت.

5-در مسابقات فوتبال لیگ سال 1384 استقلال قهرمان شد اما حتی استقلال هم در جام حذفی موفق نبود تا در این سال هم تیمی نداشته باشیم تا در هر 2 جام موفق باشد چراکه در این سال سپاهان قهرمان مسابقات جام حذفی هم در مسابقات لیگ کارنامه جالبی نداشت.

6-در سال 85 هم تیم سایپا در مسابقات فوتبال لیگ وتیم سپاهان در جام حذفی قهرمان شده اما هیچ کدام از این 2 تیم قهرمان در مسابقات دیگر بین 4 تیم برتر قرار نگرفت.شاید بتوان پرسپولیس را در بین تیم ها موفق تر دانست که در لیگ سوم شد اما در مسابقات فوتبال جام حذفی تا مرحله نیمه نهایی بالا آمد.

7-در لیگ سال 86 تیم پرسپولیس عنوان قهرمانی را به دست آورد.نکته جالب این که استقلال هم قهرمان حذفی شد وهیچ کدام از این 2 تیم در جام دیگر عنوان موفقی نداشته وبین 4 تیم برتر قرار نگرفته بودند.شاید سپاهان موفق تر از همه بود که دوم لیگ،دوم آسیا ورسیده به یک چهارم جام حذفی بود.

8-در سال 1387 ذوب اهن بهترین وموفق ترین تیم رقابت ها بود.این تیم در مسابقات جام حذفی به عنوان قهرمانی رسیده ودر مسابقات فوتبال لیگ برتر به عنوان دوم رسید.استقلال که در مسابقات لیگ قهرمان شده بود،در جام حذفی بین 4 تیم برتر قرار نگرفت.

9-در لیگ  سال 1388 تیم فوتبال ذوب اهن به عنوان دوم مسابقات فوتبال لیگ برتر رسید اما در جام حذفی تا نیمه نهایی بالا آمد تا موفق ترین تیم سال باشد.در این سال پرسپولیس هم در مسابقات فوتبال لیگ چهارم شد ودر جام حذفی قهرمان شد واین 2 عنوان را در مسابقات فوتبال سال 1389 یعنی سال آینده عینا تکرار کرد.

 

10-در سال 89 تیم سپاها ن قهرمان مسابقات فوتبال لیگ برتر شد ودر جام حذفی هم تا مرحله یک چهارم نهایی بالا آمد تا موفق ترین تیم سال باشد.استقلال هم در لیگ دوم شد ودر جام حذفی در نیمه نهایی باخت وپرسپولیس هم در لیگ چهارم ودر جام حذفی قهرمان شد.

11-استقلال موفق ترین تیم سال بود.استقلال در این سال در مسابقات فوتبال لیگ برتر با تنها یک امتیاز فاصله با تیم قهرمان سوم شد!استقلال البته در مسابقات فوتبال جام حذفی با قدرت تمام وبا شایستگی صاحب عنوان قهرمانی شد.

12-استقلال موفق ترین تیم مسابقات سال 1391 بود که در مسابقات فوتبال لیگ کشور با شایستگی به عنوان قهرمانی دست پیدا کرده والبته در مسابقات فوتبال جام حذفی هم برابر تیم فوتبال سپاهان در ضربات پنالتی باخت تا موفق ترین تیم فوتبال سال باشد.استقلال در مسابقات فوتبال لیگ قهرمانان آسیا در این سال هم عنوان به نیمه نهایی رقابت ها صعود کرد.

13-در سال 1392 تیم فوتبال فولاد موفق تر از همه بود که در مسابقات فوتبال لیگ عنوان قهرمانی را به دست آورده ودر مسابقات فوتبال جام حذفی تا مرحله نیمه نهایی بالا آمد.

14-در سال 1393 تیم فوتبال نفت تهران موفق ترین تیم بود که توانست در مسابقات لیگ با تنها یک امتیاز اختلاف با قهرمان سوم شود ودر جام حذفی هم برابر تیم ذوب آهن در فینال بازنده شد.


***وحالا امروز 3 تیم ذوب آهن ،به فینال جام حذفی رسیده وتیم دوم را مسابقه استقلال وتراکتور مشخص میکند،در مسابقات لیگ هم تیم های فوتبال استقلال ،استقلال خوزستان،ذوب آهن وصبا در رتبه های بعدی هستند تا به ترتیب استقلال وذوب اهن دررده های اول ودوم موفق ترین تیم های سال باشند.

نظر شما :
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید
captcha