اختصاصی/ رضا حسن زاده : هواداران از منصوریان و است اختصاصی/ تسلیت و همدردی خانواده ناصر حجازی به محمد اختصاصی/ نامجو مطلق: باید به منصوریان فرصت داد/ تع اختصاصی/ حمایت پیشکسوتان استقلال از سرپرست جدید

اختصاصی/ رضا حسن زاده : هواداران از منصوریان و استقلال حمایت کنند

اختصاصی/ تسلیت و همدردی خانواده ناصر حجازی به محمد پنجعلی

اختصاصی/ نامجو مطلق: باید به منصوریان فرصت داد/ تعویض ها اشتباه بود

اختصاصی/ حمایت پیشکسوتان استقلال از سرپرست جدید

اختصاصی / غفارمنش : استقلال بهتر از این می شود ؛ ب اختصاصی/ حمایت برومند از رحمتی اختصاصی/ پورحیدری: با یک برد مشکلات حل می شود اختصاصی/ رضا افتخاری را بیشتر بشناسید

اختصاصی / غفارمنش : استقلال بهتر از این می شود ؛ باید منصوریان را حمایت کنیم

اختصاصی/ حمایت برومند از رحمتی

اختصاصی/ پورحیدری: با یک برد مشکلات حل می شود

اختصاصی/ رضا افتخاری را بیشتر بشناسید

  • آکادمی فوتبال ناصر حجازی
  • مهرام
  • پایگاه اطلاع رسانی هواداران استقلال
ليگ برتر جام خليج فارس
ليگ برتر جام خليج فارس
بوندسلیگای آلمان
سری آ ایتالیا
لیگ برتر انگلیس
لیگ فوتسال
فرانسه لوشامپيونه
لالیگای اسپانیا
  • آوای آبی پوشان
کد : 753-50504      تاریخ ایجاد : ۱۳۹۴ سه شنبه ۲۶ آبان | ساعت: 10:30   تعداد بازدید : 2124

اختصاصی/ 20 مرد با 30 میدان ثابت

استقلال در تاریخ فوتبال ملی 20 مرد را دارد که حداقل در 30 بازی ملی یار ثابت تیم ...

 

به گزارش سایت ناصر حجازی، استقلال در تاریخ فوتبال ملی 20 مرد را دارد که حداقل در 30 بازی ملی یار ثابت تیم ملی فوتبال کشورمان بوده اند این 20 مرد برتر تاریخ را با هم مرور می کنیم.


1-جواد نکونام:151 بازی ملی
نکونام که سابقه بازی در استقلال را در 2 فصل داشته و با این تیم در لیگ هم قهرمان شده است در صدر این فهرست تاریخی قرار گرفته است.


2-آندرانیک تیموریان:97 بازی ملی
با انجام بازی برابر تیم گوام او تا صدتایی ها تنها 3 بازی فاصله گرفته است، آندو در حالی به این موقعیت یعنی کاپیتانی رسیده است، که قبل از او هم نکونام استقلالی کاپیتان تیم ملی فوتبال کشورمان بود. آندو در تعداد بازی ملی مرد ششم تاریخ فوتبال ملی ماست.


3-جوادزرینچه:81 بازی ملی
زرینچه در 81 بازی ملی بوده و در این تعداد بازی در رده نهم برترین های تاریخ فوتبال ایران قرار گرفته است. او هم یک سال و نیم کاپیتان تیم ملی فوتبال کشورمان بوده است درست مثل نکونام و آندو.


4-احمدرضا عابدزاده:77 بازی ملی
قبل از حضور در پرسپولیس سه فصل تمام برای استقلال بازی کرد و سالها هم کاپیتان تیم فوتبال ملی کشورمان بود، عابدزاده هم از یاران برتر این عرصه در رده 12 قرار گرفته است.


5-سید مهدی رحمتی:76 بازی ملی
کاپیتان حال حاضر تیم ملی فوتبال کشورمان اگر در تیم ملی می ماند هنوز در تیم ملی فوتبال باقی مانده بود، بعد از این که او فوتبال را در عرصه ملی کنار گذاشت تیم ملی فوتبال نزدیک به 40 بازی ملی انجام داده و بی تردید اگر او در حال حاضر ملی پوش بود تعداد بازیهای ملی او از مرز 100 بازی می گذشت. رحمتی اما برخلاف 4 مرد فوق در تیم ملی فوتبال سابقه کاپیتانی نداشته است. او در شماره تعداد بازیهای ملی مرد سیزدهم تاریخ است.


6-علیرضا واحدی نیکبخت:76 بازی ملی
او با مهدی رحمتی به یک تعداد بازی ملی کرده است اما اگر در این عرصه پایین تر از رحمتی است به این دلیل است که از 76 بازی ملی 66 بازی را در ترکیب اصلی تیم ملی بوده و در 10 بازی ذخیره بوده است، او مدتی به پرسپولیس رفت اما با بازگشت به تیم فوتبال استقلال وجدایی از فوتبال بعد از استقلال نشان داد که در عمق وجودش هنوز استقلال جایی عمیق دارد.


7-ناصر حجازی:58 بازی ملی
دوست داشتیم ناصر خان را در رتبه ای بالاتر از رده 25 تاریخ فوتبال ملی ببینیم اما درباره او حرف و حدیث بسیار است. ناصر حجازی البته 58 بازی رسمی ملی داشته و کاپیتان تیم ملی فوتبال کشورمان بوده است اما درباره او به نکاتی ویژه می توان اشاره داشت.
* ناصر حجازی از سال 1348 تا سال 1359 در تیم ملی فوتبال کشورمان بوده است، در این دوران تیم ملی بسیار کم بازی می کرد به طوری که میانگین تعداد بازی ملی برای تیم ملی فوتبال در این 12 سال بیشتر از سالی 7 بازی نبوده است.
* ناصر حجازی در همه این 11 سال مرد اول فوتبال درون دروازه بوده و مصدومیتی هم نداشته پس اگر زمانی در تیم ملی بازی نکرده است به خاطر انصرافش از برخی بازیها و تورنمنت ها بوده است وگرنه اگر او در المپیک 1972 و جام ملتهای آسیا 1976 و ... با تیم ملی حاضر می شد حداقل 75 بازی ملی داشت.
(خلاصه کلام این که در بین 24 مردی که تعداد بازیهای ملی آنها از حجازی بیشتر است تنها 2 نفر یعنی پروین و قلیچ خانی تعداد بازی ملی بیشتری از او انجام داده اند و صد البته در سن 29 سالگی از همراهی با تیم ملی بازماند.)


8-خسرو حیدری:57 بازی ملی
ستاره حال حاضر تیم ملی در رده سی ام تاریخ فوتبال ملی است و صاحب این فرصت که تعداد بازیهای ملی خودش را به 80 بازی برساند و از رتبه سی ام تا رتبه دهم بالا بیاید.


9-مهدی فنونی زاده:40 بازی
مردی که رتبه 40 تاریخ فوتبال ملی را دارد بعد از جدایی از استقلال در عرصه فوتبال ملی هم افت کرد، فنونی زاده در سالهای 1369 تا 1371 بهترین روزهای خود را در فوتبال کشورمان داشت و از این حیث در تاریخ استقلال هم ماندگار بوده است.


10-مجید نامجو مطلق:44 بازی ملی
برایتان جالب است که چرا نامجو مطلق را با وجود بازیهای ملی بیشتر نسبت به فنونی زاده پایین تر از او قید کردیم، پاسخ این است که در این مقال تعداد حضور نامجو به عنوان بازیکن ثابت در ترکیب تیم ملی فوتبال 37 بازی بوده است و او در 7 بازی دیگر این عرصه بازیکن ذخیره بوده است.


11-نصرالله عبداللهی:37 بازی
نامجو در فهرست تاریخی تیم ملی رتبه 37 و عبداللهی رتبه 38 را دارند اما حضور وی در تاریخ فوتبال ملی کشورمان جدی تر و عمیق تر بوده است.


12-سیروس دین محمدی:44 بازی
دین محمدی هم در 36 بازی یار ثابت بوده و این در حالی است که عبداللهی در 37 بازی ملی خود یار ثابت تیم ملی فوتبال کشورمان بوده است.


13-ستار همدانی:40 بازی ملی
مرد شماره 40 تیم ملی 40 بازی ملی هم دارد اما تنها در 35 بازی یار ثابت تیم ملی فوتبال کشورمان بوده است.

14-حسن نظری:34 بازی
از بهترین های تاریخ فوتبال ملی ماست که در هر 34 بازی ملی خود یار ثابت بوده است، او تا 23 سالگی در تیم ملی بود و اگر تا 30 سالگی در میدان ملی بود شاید اولین 100 تایی تاریخ فوتبال ملی لقب می گرفت. رتبه او در تاریخ ملی 45 است.


15-علی جباری:37 بازی
شگفت آور است که بزرگانی مثل علی جباری از تاج سابق و همایون بهزادی از پرسپولیس در این فهرست چنین مقام های نازلی دارند که علت ماجرا تعداد اندک بازیهای تیم ملی فوتبال در آن مقاطع است، شما هر بازی آن دوران را اگر حداقل 2 برابر کنید به اندکی از واقعیت معترف خواهید شد.


16-پژمان منتظری:34 بازی
مردی که در این عرصه رتبه 50 را دارد و32 بازی ثابت تیم ملی را دارد و تعداد بازیهایش احتمالا از 50 و60 خواهد گذشت.


17- غلامحسین مظلومی:42 بازی ملی
در 31 بازی ملی مرد ثابت میدان بوده و در رده 53 این عرصه ایستاده است و سالها گلزن برتر فوتبال ملی کشورمان بوده است.


18-حسن روشن:38 بازی ملی
اگر او هم از 24 سالگی به بعد در تیم ملی کشورمان می ماند رتبه اش بسیار بالاتر از این بود، او در 31 بازی یار ثابت تیم ملی بود.


19- سهراب بختیاری زاده:37 بازی
او هم در 31 بازی یار ثابت بوده و یکی از 7 گلزن تیم ملی در جام جهانی فوتبال بوده است.
 

۱۳۹۵ سه شنبه ۱۹ مرداد | اختصاصی/ پرستو صالحی :منصوریان همیشه محبوب است ؛ همه از او حمایت می کنیم
۱۳۹۵ سه شنبه ۱۹ مرداد | اختصاصی / اردشیر شیرکول: ناصرخان اسطوره بی بدیل استقلال بود و فقدانش برای فوتبال ایران ضایعه ای غیر قابل جبران است
۱۳۹۵ سه شنبه ۱۹ مرداد | اختصاصی/ لطفی : حداقل تا نیم فصل باید فرصت دهند ؛ منصوریان مربی با دانشی است
۱۳۹۵ سه شنبه ۱۹ مرداد | اختصاصی/ برای کرمانشاهی در امر قضاوت آرزوی موفقیت داریم
۱۳۹۵ سه شنبه ۱۹ مرداد | اختصاصی / منصور پورحیدری: استقلال دو تا بازی نتیجه نمی گیرد همه کارشناس می شوند/ منصوریان با قدرت به کارش ادامه می دهد
۱۳۹۵ سه شنبه ۱۹ مرداد | اختصاصی/ حجازی : استقلال از فرصت یک ماه استفاده کند
۱۳۹۵ سه شنبه ۱۹ مرداد | اختصاصی/ حمایت استقلالی ها از منصوریان در برنامه ۹۰ ؛ رای منفی با رقبا بود‌
۱۳۹۵ سه شنبه ۱۹ مرداد | اختصاصی/ منصوریان برنامه تعطیلات را مشخص کرد
۱۳۹۵ سه شنبه ۱۹ مرداد | اختصاصی/ شایعه اولتیماتوم به منصوریان
۱۳۹۵ سه شنبه ۱۹ مرداد | اختصاصی / منصوریان مربی بسیار خوبی است و درصورت حمایت لازم موفق خواهد شد
نظر شما :
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید
captcha