اختصاصی/ رضا حسن زاده : هواداران از منصوریان و است اختصاصی/ تسلیت و همدردی خانواده ناصر حجازی به محمد اختصاصی/ نامجو مطلق: باید به منصوریان فرصت داد/ تع اختصاصی/ حمایت پیشکسوتان استقلال از سرپرست جدید

اختصاصی/ رضا حسن زاده : هواداران از منصوریان و استقلال حمایت کنند

اختصاصی/ تسلیت و همدردی خانواده ناصر حجازی به محمد پنجعلی

اختصاصی/ نامجو مطلق: باید به منصوریان فرصت داد/ تعویض ها اشتباه بود

اختصاصی/ حمایت پیشکسوتان استقلال از سرپرست جدید

اختصاصی / غفارمنش : استقلال بهتر از این می شود ؛ ب اختصاصی/ حمایت برومند از رحمتی اختصاصی/ پورحیدری: با یک برد مشکلات حل می شود اختصاصی/ رضا افتخاری را بیشتر بشناسید

اختصاصی / غفارمنش : استقلال بهتر از این می شود ؛ باید منصوریان را حمایت کنیم

اختصاصی/ حمایت برومند از رحمتی

اختصاصی/ پورحیدری: با یک برد مشکلات حل می شود

اختصاصی/ رضا افتخاری را بیشتر بشناسید

  • آکادمی فوتبال ناصر حجازی
  • مهرام
  • پایگاه اطلاع رسانی هواداران استقلال
ليگ برتر جام خليج فارس
ليگ برتر جام خليج فارس
بوندسلیگای آلمان
سری آ ایتالیا
لیگ برتر انگلیس
لیگ فوتسال
فرانسه لوشامپيونه
لالیگای اسپانیا
  • آوای آبی پوشان
تاریخ ایجاد : ۱۳۹۴ دوشنبه ۱۱ آبان | ساعت: 10:57   تعداد بازدید : 2221

اختصاصی/سید مهدی رحمتی، حق ضایع شده مرواریدی از گنج 70 ساله


 

به قلم: مهدی حدادپور
به گزارش سایت ناصر حجازی، سیدمهدی رحمتی یک بازی بین المللی انجام داد و فوق العاده بود.
با هومن افاضلی به گفتگو نشسته ایم. او می گوید برخی از واکنش های  سیدمهدی رحمتی فوق العاده و در حد بین المللی بود...
به راستی چرا سید مهدی رحمتی در میدان تیم ملی نیست؟ آیا هرچه کی روش که البته او را دوست داریم و به واقع قبولش داریم هر چه بگوید درست است؟ روزی این بازیکن گفته از تیم ملی می خواهد خداحافظی کند و بعدا به هر دلیل پشیمان شد، چرا کسی از او نمی پرسد چرا تصمیم به جدایی از تیم ملی گرفته بود؟ همه می دانند که رحمتی وقتی شنید مربیان تیم ملی فوتبال کشورمان می خواهد دانیال داوری را به تیم ملی فوتبال بیاورند دلخور شد اما تنها نکته ای که گفت این بود که می خواهد از تیم ملی فوتبال کشورمان جدا شود، شما دیدید که دانیال داوری در حدی بود که کی روش حتی علیرضا حقیقی متوسط را به او ترجیح داد پس چرا باید سراغ دانیال داوری می رفتیم؟
می گویند حق یک مربی است که بازیکنان خوب را گزینش کند بله در پستی مثل مهاجم اگر دنبال یک بازیکن تازه ای از کشورهای خارجی می رفتیم چون در این پست قطعا ایده آل نیستیم منطقی بوده که چنین می کردیم اما در درون دروازه مگر مهدی رحمتی بد کار کرده بود که سراغ بازیکن دیگری رفتیم؟ اگر رحمان احمدی در مقدماتی جام جهانی سوتی می داد چه جوابی برای مردم داشتیم؟ حال به جام جهانی برویم آیا در جام جهانی با حضور سیدمهدی رحمتی 3 گل از بوسنی و در جام ملتها 3 گل از عراق می خوردیم؟ و یا در ضربات پنالتی این چنین عاجز می ماندیم که حتی دروازه بان تیم ملی موفق به مهار یکی از آنها نشد.
بگذریم، بحث سید مهدی رحمتی و شرایط اوست، ما امروز علیرضا حقیقی را به عنوان گلر تیم ملی داریم، سال 1390 بود، پرسپولیس حقیقی و میثاق معمارزاده را به عنوان 2 گلر خود داشت، پرسپولیس آن قدر گل بد خورد که مربیان پرسپولیس یک گلر از تیم شهرداری یاسوج آوردند، حقیقی در این میان از پرسپولیس جداشده وبه تیم روبین کازان روسیه رفت، گلر های این تیم چنان ضعیف کار کردند که پرسپولیس برای لیگ قهرمانان آسیا به دنبال گلر سوم تیم ملی بوسنی یعنی آسمید آبدوکیچ رفته و او را به تیم خود آوردند، در این میان لیگ آن سال تمام شد و حمید استیلی که سرمربی پرسپولیس سال 1390 بود و در میانه راه جای خود را به دنیزلی داده بود، در مصاحبه ای با نگارنده گفت: اگر ابتدای فصل سید مهدی رحمتی را برای دروازه آورده بودیم نمی گویم قهرمان لیگ می شدیم اما قطعا در بین 3 تیم اول مسابقات فوتبال لیگ بودیم، استیلی ادامه داد که سیدمهدی رحمتی امروز بهترین بازیکن فوتبال ماست، استیلی به گونه ای نمادین از مدیران تیم که نخواسته بودند تا به شرایط سید مهدی رحمتی تن در بدهند ناراحت بود، حالا گلری که استیلی از او حرف می زد این گونه گلری میکند و حقیقی در لیگ پرتغال روی نیمکت ذخیره ها می نشیند!
اما بحث این است که تیم ملی میخواهد جوانگرایی کند، به واقع کسی که اینگونه می گوید دنبال بهانه ای سخیف است چرا که گلر و حضورش در تیم چون در یک پست تقریبا منفرد انجام وظیفه می کند، بنابراین،جزو تیم و میانگین تیم محسوب نمی شود که البته دروازه بانی تنها پستی است که داشتن 40 سال هم در آن به عنوان پیر بودن تیم نگاه نمی شود، نگاه کنید:
1- شی گیون در 39 سالگی هنوز برای تیم ملی فوتبال ایرلند بازی می کند.
2-دینوزوف سال 1982 در سن 41 سالگی برای تیم ملی فوتبال ایتالیا بازی کرده و ستاره این تیم در راه کسب عنوان قهرمانی این تیم بود او تا مسابقات مقدماتی جام ملتهای 1984 اروپا در حالی که 43 ساله شده بود هنوز ملی پوش بود.
3-پیترشیلتون: در جام جهانی 1990 در حالی که 40 ساله بود برای تیم ملی فوتبال انگلستان بازی می کرد، او در رده  باشگاهی تا 48 سالگی برای تیم فوتبال لیتون اورینت در لیگ دسته دوم انگلستان بازی می کرد.
4-دیویدسیمن: در جام جهانی 2002 در سن 39 سالگی برای تیم ملی فوتبال انگلستان بازی کرد و تا 41 سالگی هم برای تیم فوتبال منچستر یونایتد به بازی پرداخت.
5-پت جنینگز: در جام جهانی 1986 در حالی که 41 ساله شده بود برای تیم ملی فوتبال ایرلند شمالی بازی کرد.
6-میشل پرودوم: دروازه بان بلژیکی که تا 40 سالگی برای تیم ملی کشورش و تیم فوتبال بنفیکا بازی کرد.
7-ادوین وندرسار: در جام ملت های اروپای 2008 و تا 38 سالگی برای تیم ملی فوتبال کشورش و تا سال 2011 وتا 41 سالگی در سطح بالا برای تیم منچستر یونایتد بازی کرد.
8-دیوید جیمز: در سال 2010 برای تیم ملی انگلستان و در حالی که 40 ساله شده بود برای تیم ملی فوتبال کشورش برابر تیم ملی فوتبال کشورش بازی کرد.
اینها مشت نمونه خروار در تاریخ فوتبال بین المللی بوده اند، اما آن چه جذابیت دارد این است که تیم فوتبال استقلال همیشه بزرگان دروازه تیم ملی را داشت بزرگانی مثل ناصر حجازی، منصوررشیدی وهمین سید مهدی رحمتی...
برای پایان بخشیدن به ماجرا و برای این که انبساط خاطری ایجاد شود نگاهی به نام گلر های تیم ملی فوتبال می اندازیم که در ادوار گذشته با پیراهن تیم استقلال حضور داشته اند وآن را با پرسپولیس مقایسه می کنیم. عنوان ماجرا این است، گلر هایی که زمان پوشیدن پیراهن تیم ملی فوتبال در استقلال یا پرسپولیس بوده اند.
1-استقلال:
- فتح الله مین باشیان
- پیر کارلو
- قربانعلی تاری
- محمد بیاتی
- مهدی کشاورز
- فرامرز ظلی
- ناصر حجازی
- منصور رشیدی
- مجید رضایی
- احمدرضا عابدزاده
- بهزاد غلامپور
- پرویز برومند
-هادی طباطبایی
- وحید طالب لو
- سیدمهدی رحمتی
- محسن فروزان
2- پرسپولیس:
- بهرام مودت
- بهروز سلطانی
- احمدرضا عابدزاده
- نیما نکیسا
- داوود فنایی
- علیرضا حقیقی
(گلر هایی چون حسن رودباریان و واعظی زمان حضور در تیم فوتبال پرسپولیس ملی پوش نبوده اند)
 

۱۳۹۵ سه شنبه ۱۹ مرداد | اختصاصی/ پرستو صالحی :منصوریان همیشه محبوب است ؛ همه از او حمایت می کنیم
۱۳۹۵ سه شنبه ۱۹ مرداد | اختصاصی / اردشیر شیرکول: ناصرخان اسطوره بی بدیل استقلال بود و فقدانش برای فوتبال ایران ضایعه ای غیر قابل جبران است
۱۳۹۵ سه شنبه ۱۹ مرداد | اختصاصی/ لطفی : حداقل تا نیم فصل باید فرصت دهند ؛ منصوریان مربی با دانشی است
۱۳۹۵ سه شنبه ۱۹ مرداد | اختصاصی/ برای کرمانشاهی در امر قضاوت آرزوی موفقیت داریم
۱۳۹۵ سه شنبه ۱۹ مرداد | اختصاصی / منصور پورحیدری: استقلال دو تا بازی نتیجه نمی گیرد همه کارشناس می شوند/ منصوریان با قدرت به کارش ادامه می دهد
۱۳۹۵ سه شنبه ۱۹ مرداد | اختصاصی/ حجازی : استقلال از فرصت یک ماه استفاده کند
۱۳۹۵ سه شنبه ۱۹ مرداد | اختصاصی/ حمایت استقلالی ها از منصوریان در برنامه ۹۰ ؛ رای منفی با رقبا بود‌
۱۳۹۵ سه شنبه ۱۹ مرداد | اختصاصی/ منصوریان برنامه تعطیلات را مشخص کرد
۱۳۹۵ سه شنبه ۱۹ مرداد | اختصاصی/ شایعه اولتیماتوم به منصوریان
۱۳۹۵ سه شنبه ۱۹ مرداد | اختصاصی / منصوریان مربی بسیار خوبی است و درصورت حمایت لازم موفق خواهد شد