اختصاصی/ رضا حسن زاده : هواداران از منصوریان و است اختصاصی/ تسلیت و همدردی خانواده ناصر حجازی به محمد اختصاصی/ نامجو مطلق: باید به منصوریان فرصت داد/ تع اختصاصی/ حمایت پیشکسوتان استقلال از سرپرست جدید

اختصاصی/ رضا حسن زاده : هواداران از منصوریان و استقلال حمایت کنند

اختصاصی/ تسلیت و همدردی خانواده ناصر حجازی به محمد پنجعلی

اختصاصی/ نامجو مطلق: باید به منصوریان فرصت داد/ تعویض ها اشتباه بود

اختصاصی/ حمایت پیشکسوتان استقلال از سرپرست جدید

اختصاصی / غفارمنش : استقلال بهتر از این می شود ؛ ب اختصاصی/ حمایت برومند از رحمتی اختصاصی/ پورحیدری: با یک برد مشکلات حل می شود اختصاصی/ رضا افتخاری را بیشتر بشناسید

اختصاصی / غفارمنش : استقلال بهتر از این می شود ؛ باید منصوریان را حمایت کنیم

اختصاصی/ حمایت برومند از رحمتی

اختصاصی/ پورحیدری: با یک برد مشکلات حل می شود

اختصاصی/ رضا افتخاری را بیشتر بشناسید

  • آکادمی فوتبال ناصر حجازی
  • مهرام
  • پایگاه اطلاع رسانی هواداران استقلال
ليگ برتر جام خليج فارس
ليگ برتر جام خليج فارس
بوندسلیگای آلمان
سری آ ایتالیا
لیگ برتر انگلیس
لیگ فوتسال
فرانسه لوشامپيونه
لالیگای اسپانیا
  • آوای آبی پوشان
تاریخ ایجاد : ۱۳۹۴ چهارشنبه ۶ آبان | ساعت: 12:45   تعداد بازدید : 601

اختصاصی / مومنی: بازیکنان با تجربه عامل برتری استقلال هستند


 

سمیه مشیری
به گزارش سایت ناصر حجازی،  در پی پیروزی استقلال در اصفهان و در آستانه دیدار دو تیم استقلال – پرسپولیس با محمد مومنی پیشکسوت و مهاجم سابق استقلال تماس گرفتیم و از نقطه نظرهای این پیشکسوت تحصیل کرده استقلال سوال کردیم ماحصل این گفت و شنود را بخوانید.

بازی استقلال – سپاهان را چگونه ارزیابی می کنید؟
با توجه به این که قبل از دربی بود و آقای مظلومی بچه هایش را توجیه کرده بود و آنها توانستند نتیجه ای درخور شأن استقلال بگیرند و خوشحالم آقای مظلومی به آن تفکرات تیمی که بهش نیاز هست رسیده و این پختگی در دربی تأثیر بسزایی می گذارد و روند هجومی تیم استقلال نشون داد که هم از لحاظ جسمانی و هم از لحاظ تاکتیکی به اون شرایط رسیدند که بتوانند دربی را از آن خودشون بکنند.

نقطه ضعف و قوت استقلال در کدام جناح بود؟
دفاع تیمی استقلال ضعف دارد و در بعضی از شرایط فشار روی دفاع تیمی باعث می شه هماهنگی لازم را نداشته باشد و اگر جلوی نقاط ضعف گرفته بشه با توجه به نیروهای جوان و با تجربه استقلال تأثیر به سزایی در نتیجه گیری و حتی بازی اش خواهد داشت. قوت اش هم اینه که در دروازه از یک دروازه بانخوب و مطمئن مثل رحمتی استفاده می کند و خسرو حیدری اینها هماهنگی و تفکر تیمی که با هم دارند جزء نقاط قوت هست و می تواند برای هر تیمی دردسرساز باشد خصوصا این که هیچ طرفداری بیننده ای توقع نتیجه 0 – 3 را نداشت و این امر با همین بازیکنان میسر شد.

با توجه به بازی های آخر استقلال و پرسپولیس در مقابل رقیبان و شرایط جدول کفه ترازو و نفع کدام تیم سنگین تر است؟
استقلال یک کار بسیار بزرگ کرده و قهرمان ایران را شکست داده، پرسپولیس نمایش قابل قبول دارد و از لحاظ فنی و تفکرات تیمی پرسپولیس برتری دارد ولی چیزی که مسلم است استقلال نیروهایی داره که در حد آن می تونن تعیین کننده نتیجه باشن ولی پرسپولیس از این قاعده مستثناست و این بازیکنان را ندارد. این مهر های استقلال تجربه کاری رو هم برای دربی و هم برای در آوردن بازی از فشارهای احتمالی که به وجود بیاد دارد و پرسپولیس فاقد این قضیه هست چون بازیکنان جوان دارد و اون جوان ها تجربه لازم برای دربی را ندارند دربی شرایط خاص خودش را دارد شاید جوان بتواند بدود و عملکرد داشته باشد اما تفکرات روحی و جسمی که در تنگناها نیاز به فکر کردن داشته باشد و بتونه به پرسپولیس کمک ندارد و این بعد برتری که استقلال نسبت به پرسپولیس دارد همین زمینه هاست که استقلال بازیکنانی دارد که در لحظات حساس می توانند خوب فکر کنن و دستورات اجرایی و تاکتیکی تیم استقلال را بهتر از پرسپولیس نمایان کنند.

آینده استقلال را چگونه می بینید؟ به قهرمانی استقلال می توان امیدوار بود؟
استقلال مدعی قهرمانی است ولی در فوتبال هر قضیه ای امکان دارد اتفاق بیافتد و فقط بازیکنان و سرمربی متضمن نتیجه نیستند باید حتما مدیریت باشگاه و طرفدار و رسانه ها همکاری لازم ر ا با استقلال و مدیریت و کادر فنی داشته باشند ولی با این که در خور شأن استقلال بازی کردند مدیریت نتوانسته مشکل مالی را حل کند و مدیریت باید از لحاظ روانی شرایطی را مهیا بکند که مشکل نداشته باشن ببینید چه نتایجی خواهند گرفت وقتی با این مشکلات بازیکنان این طور نتیجه می گیرند اگر مشکلی نباشد پس چقدر بهتر و زیباتر بازی می کنند.

چه توصیه ای به استقلالی ها در مصاف با پرسپولیس را دارید؟
در مصاف پرسپولیس من دربی رو بودم و دیدم و حواشی دوری کنن و در اجرای کارهایی که سرمربی تیم گوشزد می کند دقت کنند و شاید گل زدن میسر نباشد اما اگر زیبا بازی کنند می توانند شرایط را برای گل زدن به وجود آورند و مطمئنا اگر استقلال از لحاظ روحی خودش را کامل کند می تواند برنده دربی باشد.

به هواداران چه توصیه ای دارید؟
هوادار ها دوست دارند تیمشان برنده شود ولی مهم این هست که تیم خودشان را تشویق کنند و بزرگی تیم خودشان را با شعارهاشان به همه نشان دهند و استقلالی ها مردان بزرگی داشتن و دارن و با این کار به نظرم این طور از هم سبقت بگیرند که هر کی شعار بهتری را بدهد تماشاچی بزرگتری می شود و هر تماشاچی بزرگتر، موید این است که بازیکنان بزرگ تری را خواهند داشت. این رقابت اگر بین تماشاچی ها باشد از لحاظ فرهنگی هم رشد می کنیم و هم می توانیم مشوق بازی کنان خوبمان باشیم و هم به جامعه تأثیر فوتبال و فرهنگ را نشان دهیم.
 

۱۳۹۵ سه شنبه ۱۹ مرداد | اختصاصی/ پرستو صالحی :منصوریان همیشه محبوب است ؛ همه از او حمایت می کنیم
۱۳۹۵ سه شنبه ۱۹ مرداد | اختصاصی / اردشیر شیرکول: ناصرخان اسطوره بی بدیل استقلال بود و فقدانش برای فوتبال ایران ضایعه ای غیر قابل جبران است
۱۳۹۵ سه شنبه ۱۹ مرداد | اختصاصی/ لطفی : حداقل تا نیم فصل باید فرصت دهند ؛ منصوریان مربی با دانشی است
۱۳۹۵ سه شنبه ۱۹ مرداد | اختصاصی/ برای کرمانشاهی در امر قضاوت آرزوی موفقیت داریم
۱۳۹۵ سه شنبه ۱۹ مرداد | اختصاصی / منصور پورحیدری: استقلال دو تا بازی نتیجه نمی گیرد همه کارشناس می شوند/ منصوریان با قدرت به کارش ادامه می دهد
۱۳۹۵ سه شنبه ۱۹ مرداد | اختصاصی/ حجازی : استقلال از فرصت یک ماه استفاده کند
۱۳۹۵ سه شنبه ۱۹ مرداد | اختصاصی/ حمایت استقلالی ها از منصوریان در برنامه ۹۰ ؛ رای منفی با رقبا بود‌
۱۳۹۵ سه شنبه ۱۹ مرداد | اختصاصی/ منصوریان برنامه تعطیلات را مشخص کرد
۱۳۹۵ سه شنبه ۱۹ مرداد | اختصاصی/ شایعه اولتیماتوم به منصوریان
۱۳۹۵ سه شنبه ۱۹ مرداد | اختصاصی / منصوریان مربی بسیار خوبی است و درصورت حمایت لازم موفق خواهد شد