اختصاصی/ رضا حسن زاده : هواداران از منصوریان و است اختصاصی/ تسلیت و همدردی خانواده ناصر حجازی به محمد اختصاصی/ نامجو مطلق: باید به منصوریان فرصت داد/ تع اختصاصی/ حمایت پیشکسوتان استقلال از سرپرست جدید

اختصاصی/ رضا حسن زاده : هواداران از منصوریان و استقلال حمایت کنند

اختصاصی/ تسلیت و همدردی خانواده ناصر حجازی به محمد پنجعلی

اختصاصی/ نامجو مطلق: باید به منصوریان فرصت داد/ تعویض ها اشتباه بود

اختصاصی/ حمایت پیشکسوتان استقلال از سرپرست جدید

اختصاصی / غفارمنش : استقلال بهتر از این می شود ؛ ب اختصاصی/ حمایت برومند از رحمتی اختصاصی/ پورحیدری: با یک برد مشکلات حل می شود اختصاصی/ رضا افتخاری را بیشتر بشناسید

اختصاصی / غفارمنش : استقلال بهتر از این می شود ؛ باید منصوریان را حمایت کنیم

اختصاصی/ حمایت برومند از رحمتی

اختصاصی/ پورحیدری: با یک برد مشکلات حل می شود

اختصاصی/ رضا افتخاری را بیشتر بشناسید

  • آکادمی فوتبال ناصر حجازی
  • مهرام
  • پایگاه اطلاع رسانی هواداران استقلال
ليگ برتر جام خليج فارس
ليگ برتر جام خليج فارس
بوندسلیگای آلمان
سری آ ایتالیا
لیگ برتر انگلیس
لیگ فوتسال
فرانسه لوشامپيونه
لالیگای اسپانیا
  • آوای آبی پوشان
کد : 721-5      تاریخ ایجاد : ۱۳۹۳ دوشنبه ۱۴ مهر | ساعت: 18:45   تعداد بازدید : 1965

یادها و خاطره ها با ناصر حجازی

مسئولان روزنامه خبر ورزشی بعد از چند سال تصمیم گرفتند جشن تولد بگیرند. بالاخره سالگرد تأسیس روزنامه بود و همه لبخند بر لب داشتند. از مدتها قبل کارتهای دعوت توزیع شده بود و بچه ها دوست داشتند در سالگرد تولد روزنامه شان ستاره هایی که به نوعی با آنها زندگی کرده اند را ببینند.

 

یک شب رویایی با مردی ساده و صادق...
شبی که حجازی به خاطر بچه های روزنامه شام نخورد
فرهاد اشراقی -دبیر تحریریه روزنامه خبر ورزشی
مسئولان روزنامه خبر ورزشی بعد از چند سال تصمیم گرفتند جشن تولد بگیرند. بالاخره سالگرد تأسیس روزنامه بود و همه لبخند بر لب داشتند. از مدتها قبل کارتهای دعوت توزیع شده بود و بچه ها دوست داشتند در سالگرد تولد روزنامه شان ستاره هایی که به نوعی با آنها زندگی کرده اند را ببینند.
اولین میهمانی که آمد علی پروین بود! بله، علی پروینی که خیلی ها می گفتند عمرا" پایش را اینجور جاها نمی گذارد، اولین میهمان مراسم بود. چند بار علی آقا را اذیت کرده و به او نیش و کنایه زده بودیم به همین دلیل خیلی ها می گفتند نمی آید... اما او آمد و حدود یک ساعت هم نشست بعد از سلطان قرمزها نوبت به مرد محبوب آبی ها یعنی ناصر حجازی بود. ناصرخان مثل همیشه خوش تیپ و با کلاس بود و مورد استقبال بچه های روزنامه قرار گرفت. دروغ چرا، حجازی عزیز هم چند بار طعم نیش و کنایه های بچه های روزنامه را شنیده بود اما او بزرگوارتر از آن بود که به دعوت ما «نه» بگوید و یا در روز جشن – جشنی که شاید 10 سال یکبار برگزار شود – چیزی را به رویمان بیاورد.
حجازی آمد و در میزی که تنی چند از بزرگان فوتبال حضور داشتند نشست. با آمدن او ولوله ای در سالن ایجاد شد و همه می خواستند با اسطوره فراموش نشدنی فوتبال ایران عکس بگیرند. نکته عجیب و دلهره آور این بود که ناصرخان لنگان لنگان به سمت میز مهیمانان رفت. از او پرسیدم خدا بد نده ناصرخان، مصدوم شده اید؟ خندید و گفت: «آره، فوتبال بازی کردم و احساس می کنم پایم کمی رگ به رگ شده. البته شاید هم از فوتبال نباشد. 3، 4 روزی هست که پایم درد می کند».
گفتم راضی نبودیم با این درد به جشن ما بیایید که مثل همیشه با خوشرویی گفت: «به خاطر بچه های روزنامه آمدم. وظیفه ام بود».
... البته وظیفه اش نبود اما آمد. آمد و ما را خوشحال کرد علاوه بر او کفاشیان، دادکان، هدایتی، علی دایی، منصوریان، قلعه نوعی و... هم بودند. آن شب خیلی ها آمدند و در جشن ما شریک شدند ولی ناصر حجازی «میهمان ویژه» ما بود. میهمانی که بر خلاف بقیه تا آخر مراسم ماند و شام را با بچه های روزنامه خورد تا نشان دهد چقدر ساده و صمیمی و بی ریاست.
آن شب و وقتی همه مشغول صرف شام بودند بچه های روزنامه گوشه ای ایستادند تا یک وقت غذا برای میهمانان کم نیاید اما حجازی بزرگ هم غذا نخورد تا کنار بچه ها باشد و با آنها شام بخورد. این کار او برای خبرنگاران بسیار عجیب و البته ارزشمند بود. در شبی که استرس داشتیم و می خواستیم همه چیز خوب و آبرومند برگزار شود، حضور حجازی و حرفهای او آراممان کرد. بعد هم ساده و صمیمی کنار 6، 7 نفر از بچه های روزنامه نشست و شام را با آنها خورد تا حتی پرسپولیسی ها بگویند عجب مرام و مسلکی دارد این ناصر حجازی... البته این را اضافه کنم که ناصرخان تنها چهره ایی بود که تا پایان آن مراسم در کنار بر و بچه های خبر ورزشی ماند.
وقت خداحافظی تک تک بچه ها با ناصرخان عکس یادگاری گرفتند و بعد هم یک عکس دسته جمعی ماندگار که هر لحظه با دیدنش اشک در چشمانمان حلقه می زند. آن روز موقع عکس گرفتن؛ «عزیز دروازه های ایران» همه می خندیدیم، مثل خودش و مثل عکاسانی که عکس می گرفتند اما امروز همه آن بچه ها با دیدن آن عکسها آه می کشند و جایش را خالی می کنند هر چند که خاطراتش هنوز با ماست و خودش در قلب ما.
 

۱۳۹۵ سه شنبه ۱۹ مرداد | اختصاصی/ پرستو صالحی :منصوریان همیشه محبوب است ؛ همه از او حمایت می کنیم
۱۳۹۵ سه شنبه ۱۹ مرداد | اختصاصی / اردشیر شیرکول: ناصرخان اسطوره بی بدیل استقلال بود و فقدانش برای فوتبال ایران ضایعه ای غیر قابل جبران است
۱۳۹۵ سه شنبه ۱۹ مرداد | اختصاصی/ لطفی : حداقل تا نیم فصل باید فرصت دهند ؛ منصوریان مربی با دانشی است
۱۳۹۵ سه شنبه ۱۹ مرداد | اختصاصی/ برای کرمانشاهی در امر قضاوت آرزوی موفقیت داریم
۱۳۹۵ سه شنبه ۱۹ مرداد | اختصاصی / منصور پورحیدری: استقلال دو تا بازی نتیجه نمی گیرد همه کارشناس می شوند/ منصوریان با قدرت به کارش ادامه می دهد
۱۳۹۵ سه شنبه ۱۹ مرداد | اختصاصی/ حجازی : استقلال از فرصت یک ماه استفاده کند
۱۳۹۵ سه شنبه ۱۹ مرداد | اختصاصی/ حمایت استقلالی ها از منصوریان در برنامه ۹۰ ؛ رای منفی با رقبا بود‌
۱۳۹۵ سه شنبه ۱۹ مرداد | اختصاصی/ منصوریان برنامه تعطیلات را مشخص کرد
۱۳۹۵ سه شنبه ۱۹ مرداد | اختصاصی/ شایعه اولتیماتوم به منصوریان
۱۳۹۵ سه شنبه ۱۹ مرداد | اختصاصی / منصوریان مربی بسیار خوبی است و درصورت حمایت لازم موفق خواهد شد
نظر شما :
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید
captcha