اختصاصی/ رضا حسن زاده : هواداران از منصوریان و است اختصاصی/ تسلیت و همدردی خانواده ناصر حجازی به محمد اختصاصی/ نامجو مطلق: باید به منصوریان فرصت داد/ تع اختصاصی/ حمایت پیشکسوتان استقلال از سرپرست جدید

اختصاصی/ رضا حسن زاده : هواداران از منصوریان و استقلال حمایت کنند

اختصاصی/ تسلیت و همدردی خانواده ناصر حجازی به محمد پنجعلی

اختصاصی/ نامجو مطلق: باید به منصوریان فرصت داد/ تعویض ها اشتباه بود

اختصاصی/ حمایت پیشکسوتان استقلال از سرپرست جدید

اختصاصی / غفارمنش : استقلال بهتر از این می شود ؛ ب اختصاصی/ حمایت برومند از رحمتی اختصاصی/ پورحیدری: با یک برد مشکلات حل می شود اختصاصی/ رضا افتخاری را بیشتر بشناسید

اختصاصی / غفارمنش : استقلال بهتر از این می شود ؛ باید منصوریان را حمایت کنیم

اختصاصی/ حمایت برومند از رحمتی

اختصاصی/ پورحیدری: با یک برد مشکلات حل می شود

اختصاصی/ رضا افتخاری را بیشتر بشناسید

  • آکادمی فوتبال ناصر حجازی
  • مهرام
  • پایگاه اطلاع رسانی هواداران استقلال
ليگ برتر جام خليج فارس
ليگ برتر جام خليج فارس
بوندسلیگای آلمان
سری آ ایتالیا
لیگ برتر انگلیس
لیگ فوتسال
فرانسه لوشامپيونه
لالیگای اسپانیا
  • آوای آبی پوشان
تاریخ ایجاد : ۱۳۹۴ پنج شنبه ۲۳ مهر | ساعت: 13:17   تعداد بازدید : 1111

اختصاصی/آنالیز دیدار ایران ژاپن به قلم علی لطیفی


 

به گزارش سایت ناصر حجازی، به باور بنده بازی با ژاپن حاوی نکات مهمی بود که مهمترین آن اعتماد به نفسی بود که بعد از بازی ضعیف برابر عمان که با چاشنی شانس برایمان یک امتیاز همراه داشت نصیبمان کرد.
مسابقه با ژاپن از آن جهت به بازیکنان ما به ویژه بازیکنان جوان ما می تواند اعتماد به نفس بدهد البته بسیاری از ستاره های ژاپنی در لیگ های معتبر فوتبال اروپا چون اسپانیا، انگلستان و ایتالیا شاغل می باشند در حالیکه فوتبال ما حتی یک بازیکن در لیگ یک اروپا ندارد و مهم ترین بازیکنان ما در لیگ های درجه دوم و سوم اروپا مشغول هستند که البته جملگی به نیمکت ذخیره ها چسبیده اند.
به هر حال مسابقه با ژاپن را در حالی آغاز کردیم که تاکتیک آشنای چند سال گذششته فوتبال ما که از زمان حضور کی روش در فوتبال ما کاملا در بین بازیکنانمان جا افتاده نمایان بود.
تاکتیکی که حضور هر ده بازیکن ما در زمین خودی به هنگام از دست دادن توپ و دفاع د رنیمه زمین خودی و تحت فشار قرار دادن بازیکنان و تصاحب توپ و زدن ضد حمله، آشنا ترین تاکتیک از زمان حضور کی روش در فوتبال ما بوده است و البته استفاده از ضربات ایستگاهی و پرتاب اوت دستی بر ای رسیدن به گل می باشد. در بازی با ژاپن این بازیکنان با چنین تفکری وارد میدان شدند و تا هنگام دریافت گل تساوی نیز چنین رویکردی را داشتند.
اما پس از اشتباه حقیقی و دریافت گل تساوی تا پایان مسابقه تیم ما شرایط دیگری را تجربه کرد و هنگامی که گل تساوی را دریافت کردیم بازیکنان ما در نیمه اول، بلافاصله به زمین خودی برنمی گشتند و سعی در پرسینگ بازیکنان ژاپن در نیمه زمین خودی داشتند که این حربه تا زمان گل تساوی همچنان ادامه داشت.
اما بدل بازیکنان ژاپن که با پاس های تک ضرب از زیر پرسینگ بازیکنان ما درآمدند و پس از اشتباه وحشتناک حقیقی تیم ما تاکتیک دیگری را برگزید و از زمین حریف پرسینگ را آغاز کرد و صاحب چند موقعیت گل شد.
در هر حال به باور بنده هر چند مسابقه با ژاپن و بازی پایاپای تا حدودی باعث اعتماد به نفس بازیکنان جوان ما شد اما باعث شد تا متوجه شویم ما همچنان توانایی در پرسینگ زمین حریف و حفظ توپ نداشته و همچنین از نداشتن یک پلی میکر که بتواند در شرایط مختلف بازی به تیم ما نظم بدهد به شدت رنج می برد.

 

عملکرد بازیکنان و خطوط سه گانه در مسابقه با ژاپن
1-     علیرضا حقیقی علی رغم واکنش فوق العاده ای که دارد و از ثبت گل دوم جلوگیری کرد نشان داد که تا تبدیل شدن به یک دروازه بان شش دانگ در درون دروازه تیم ملی راه درازی در پیش دارد.
2-     سیدجلال حسینی و پژمان منتظری هر چند در یکی دو مورد اشتباه داشتند اما بدون شک بهترین زوج خط دفاعی فوتبال ایران می باشند.
3-    رامین رضاییان و احسان حاج صفی همانقدر که در فاز حمله و در 50 متر جلو خوب و تاثیرگذارند در خط دفاعی و دفاع فردی دچار مشکل هستند این بازیکن می توانند به عنوان وینگر مثمرثمر باشند.
4-     امید ابراهیمی و عزت اللهی در کار دفاعی و به ویژه در جمع کردن توپ های سرگردان و برگشتی موفق بودند اما در زمان حمله ور شدن به هیچ عنوان دیده نشدند، فراموش نکنیم مهم ترین دلیل دیده شدن ابراهیمی در سطح باشگاهی اضافه شدن و شوت زنی هایش بوده است چیزی که در تیم ملی شاهدش نیستیم.
5-     وحید امیری، اشگان دژاگه و سردار آزمون به عنوان عناصر هجومی ما که هر وقت تیم ما جرات حضور در زمین ژاپن را پیدا کرد بیشتر دیده شدند  خصوصا وحید امیری و حرف آخر اینکه تعویض اجباری ترابی باعث شد تا بازیکنی آینده دار به فوتبال ایران معرفی شود.
اینستگرام:98 Ali latifi

 

۱۳۹۵ سه شنبه ۱۹ مرداد | اختصاصی/ پرستو صالحی :منصوریان همیشه محبوب است ؛ همه از او حمایت می کنیم
۱۳۹۵ سه شنبه ۱۹ مرداد | اختصاصی / اردشیر شیرکول: ناصرخان اسطوره بی بدیل استقلال بود و فقدانش برای فوتبال ایران ضایعه ای غیر قابل جبران است
۱۳۹۵ سه شنبه ۱۹ مرداد | اختصاصی/ لطفی : حداقل تا نیم فصل باید فرصت دهند ؛ منصوریان مربی با دانشی است
۱۳۹۵ سه شنبه ۱۹ مرداد | اختصاصی/ برای کرمانشاهی در امر قضاوت آرزوی موفقیت داریم
۱۳۹۵ سه شنبه ۱۹ مرداد | اختصاصی / منصور پورحیدری: استقلال دو تا بازی نتیجه نمی گیرد همه کارشناس می شوند/ منصوریان با قدرت به کارش ادامه می دهد
۱۳۹۵ سه شنبه ۱۹ مرداد | اختصاصی/ حجازی : استقلال از فرصت یک ماه استفاده کند
۱۳۹۵ سه شنبه ۱۹ مرداد | اختصاصی/ حمایت استقلالی ها از منصوریان در برنامه ۹۰ ؛ رای منفی با رقبا بود‌
۱۳۹۵ سه شنبه ۱۹ مرداد | اختصاصی/ منصوریان برنامه تعطیلات را مشخص کرد
۱۳۹۵ سه شنبه ۱۹ مرداد | اختصاصی/ شایعه اولتیماتوم به منصوریان
۱۳۹۵ سه شنبه ۱۹ مرداد | اختصاصی / منصوریان مربی بسیار خوبی است و درصورت حمایت لازم موفق خواهد شد