اختصاصی/ رضا حسن زاده : هواداران از منصوریان و است اختصاصی/ تسلیت و همدردی خانواده ناصر حجازی به محمد اختصاصی/ نامجو مطلق: باید به منصوریان فرصت داد/ تع اختصاصی/ حمایت پیشکسوتان استقلال از سرپرست جدید

اختصاصی/ رضا حسن زاده : هواداران از منصوریان و استقلال حمایت کنند

اختصاصی/ تسلیت و همدردی خانواده ناصر حجازی به محمد پنجعلی

اختصاصی/ نامجو مطلق: باید به منصوریان فرصت داد/ تعویض ها اشتباه بود

اختصاصی/ حمایت پیشکسوتان استقلال از سرپرست جدید

اختصاصی / غفارمنش : استقلال بهتر از این می شود ؛ ب اختصاصی/ حمایت برومند از رحمتی اختصاصی/ پورحیدری: با یک برد مشکلات حل می شود اختصاصی/ رضا افتخاری را بیشتر بشناسید

اختصاصی / غفارمنش : استقلال بهتر از این می شود ؛ باید منصوریان را حمایت کنیم

اختصاصی/ حمایت برومند از رحمتی

اختصاصی/ پورحیدری: با یک برد مشکلات حل می شود

اختصاصی/ رضا افتخاری را بیشتر بشناسید

  • آکادمی فوتبال ناصر حجازی
  • مهرام
  • پایگاه اطلاع رسانی هواداران استقلال
ليگ برتر جام خليج فارس
ليگ برتر جام خليج فارس
بوندسلیگای آلمان
سری آ ایتالیا
لیگ برتر انگلیس
لیگ فوتسال
فرانسه لوشامپيونه
لالیگای اسپانیا
  • آوای آبی پوشان
کد : 753-49760      تاریخ ایجاد : ۱۳۹۴ چهارشنبه ۲۲ مهر | ساعت: 13:06   تعداد بازدید : 5548

اختصاصی/جدول بهترین گلزنان تاریخ استقلال/برهانی بهترین گلزن آبی پوشان

آرش برهانی صاحب یک رکورد تاریخی در ...

 

گردآوری: عباس افسین راد
به گزارش سایت ناصر حجازی، آرش برهانی صاحب یک رکورد تاریخی در فوتبال ایران است.او بهترین گلزن لیگ برتر در یک تیم است.درست که عنایتی بهترین گلزن همه  ادوار تاریخ لیگ برتر است اما او برای استقلال 59 گل زده است وهیچ فوتبالیستی برای هیچ تیمی در تاریخ لیگ برتر فوتبال ما به اندازه او گل نزده است.
استقلال در تاریخ لیگ برتر 5 گلزن برتر داشته است.این 5 گلزن برتر روی هم به اندازه 253 گل زده اند.در حالی که 5 گلزن برتر تیم فوتبال پرسپولیس روی هم کمتر از 140 گل به ثمررسانده اند وبهترین گلزن آنها در تاریخ لیگ برتر به 40 گل هم نرسیده است،در حالی که از 5 گلزن برتر استقلال  4 نفر از 40 گل بیشتر به ثمررسانده اند.

(1) آرش برهانی (80 گل)
آرش برهانی  با به ثمررساندن 21 گل در مسابقات فوتبال لیگ برتر هشتم،آماری فوق العاده وجذاب از خود به جای گذاشته و80 گله است.او در تیم های دیگر هم گل زده ودر مجموع با 117 گل دومین گلزن برتر  همه ادوار مسابقات فوتبال لیگ برتر است.آرش برهانی در تاریخ دربی هم 3 گل به ثمررسانده ودر این عرصه هم از بهترین هاست.

(2) غلامرضا عنایتی(59 گل)
بهترین گلزن همه ادوار مسابقات فوتبال لیگ برتر فوتبال ایران برای استقلال 59 گل زده است با این حال در 2 سال متوالی یعنی در سالهای 83 و84 آقای گل مسابقات لیگ برتر شد،او در این 2 سال متوالی در حالی با تیم استقلال این عنوان را به دست آورد که در سال 1380 هم برای تیم فوتبال ابومسلم هم 17 گل زده وآقای گل مسابقات فوتبال لیگ برتر شد

(3) فرهاد مجیدی (46 گل)
فرهاد مجیدی از سال 86 در لیگ برتر به تیم فوتبال استقلال آمد در حالی که او اگر از ابتدای لیگ برتر در این تیم میماند بالای 100 گل برای استقلال زده بود.مجیدی که از سال 1376 به تیم استقلال آمده وسالهای بسیار در مسابقات لیگ های مختلف بوده است ،با زدن 46 گل مورد اشاره ما سومین گلزن برتر تیم فوتبال استقلال در مسابقات لیگ برتر بوده است.

(4) سیاوش اکبرپور(42 گل)
سیاوش اکبر پور چهارمین گلزن برتر استقلال در تاریخ مسابقات فوتبال لیگ برتر کشورمان است. اکبر پور که در حال حاضر فوتبال را علیرغم سن اندک کنار گذاشته  بیشتر از آن که مهاجم نوک باشد مهاجم گوش تیم فوتبال استقلال بود.

(5) مجتبی جباری(26 گل)
بهترین بازیساز تاریخ لیگ برتر فوتبال ایران بوده که با زدن 26 گل بهترین گلزن در بین هافبک های استقلال بوده است.جباری هم در صورت حضور طی 2 سال گذشته9 در استقلال میتوانست با توجه به سلامت جسمانیش از 35 گل عبور کند

(6) علی سامره(19گل)
علی سامره هم سالهای اندکی با استقلال در لیگ برتر بود ودر این مدت 19 گل زد معهذا او در سال آخر لیگ آزادگان با زدن 14 گل در 22 بازی آقای گل مسابقات شده بود.او که برای استقلال 33 گل در لیگ های مختلف وحدود 20  گل در سایر مسابقات زده در لیگ برتر گلزن ششم استقلال است.

(7) حسین کاظمی(17 گل)
یک هافبک دفاعی که با زدن 17 گل برای استقلال در لیگ برتر در این عرصه خوب عمل کرده است،او هم اگر بیشتر در استقلال بود تعداد گلهای خود را در مسابقات فوتبال لیگ برتر بیشتر میکرد.هفتمین گلزن برتر تیم فوتبال استقلال در مسابقات فوتبال لیگ برتر گلهای حساسی را برای آبی پوشان به ثمررساند.

(8) سجاد شهباززاده(15)
4 نفر برای استقلال در تاریخ لیگ برتر 15 گل زده اند واگر اسم شهباززاده را اول قید کرده ایم به این علت است که او میتواند در روزهای آینده تعداد گلهایش را بسیار افزایش دهد.اودر 2 سال اخیر در استقلال حضور داشته است.

(8) میلاد میداوودی(15 گل)
میداوودی را هم در این فهرست در ردیف دوم از 15 گله ها نوشتیم تا معلوم شود که او هم با 2 بازیکن بازنشسته 15 گله فرق دارد.او در ادامه لیگ امسال یا حتی سال آینده فرصت بازگشت به استقلال را دارد.برای میداوودی بسیار متعصب به استقلال بهشت فوتبال حضور در ترکیب تیم فوتبل ااستقلال است

(8) فرزاد مجیدی(15 گل)
یکی از اعضای حال حاضر تیم فوتبال  استقلال که گلهایش در دوران حضورش در استقلال گهگاه بالاترین درجه از حساسیت را داشت.فرزاد هم در کنار 3 نفر دیگر جزو مردان 15 گله این عرصه هستند.

(8) علیرضا نیکبخت(15 گل)
او که سراپایش استقلالی بود به خودش لج کرد وبه پرسپولیس رفت وچه بسا در آن دوران اوج اگر در استقلال میماند تعداد گلهایش در این تیم از 30 فراتر میرفت،نیکبخت فوتبالش را با بازگشت به استقلال تمام کرد تا دلش آرام بگیرد.

(12) امید ابراهیمی(14)
ابراهیمی به عنوان یک هافبک دفاعی برای استقلال عالی گل زده است،او در حال حاضر هم با 5 گل پیشتاز گلزنان مسابقات فوتبال لیگ برتر است.ابراهیمی هم میتواند به راحتی تعداد گلهایش را همین امسال به 20 برساند.

(12) امیر حسین صادقی(14)
امیر حسین صادقی به عنوان بهترین گلزن استقلال در تاریخ لیگ برتر با 14 گل زده جزو بهترین گلزنان استقلال در تاریخ لیگ برتر است.

(14) پیروز قربانی(12گل)
قربانی هم با زدن گلهای خوب از جمله گل برد برابر پرسپولیس در دقیقه 4+90 مسابقه دربی سال 1383 در ذهن فوتبالدوستان باقی مانده است.
 

۱۳۹۵ سه شنبه ۱۹ مرداد | اختصاصی/ پرستو صالحی :منصوریان همیشه محبوب است ؛ همه از او حمایت می کنیم
۱۳۹۵ سه شنبه ۱۹ مرداد | اختصاصی / اردشیر شیرکول: ناصرخان اسطوره بی بدیل استقلال بود و فقدانش برای فوتبال ایران ضایعه ای غیر قابل جبران است
۱۳۹۵ سه شنبه ۱۹ مرداد | اختصاصی/ لطفی : حداقل تا نیم فصل باید فرصت دهند ؛ منصوریان مربی با دانشی است
۱۳۹۵ سه شنبه ۱۹ مرداد | اختصاصی/ برای کرمانشاهی در امر قضاوت آرزوی موفقیت داریم
۱۳۹۵ سه شنبه ۱۹ مرداد | اختصاصی / منصور پورحیدری: استقلال دو تا بازی نتیجه نمی گیرد همه کارشناس می شوند/ منصوریان با قدرت به کارش ادامه می دهد
۱۳۹۵ سه شنبه ۱۹ مرداد | اختصاصی/ حجازی : استقلال از فرصت یک ماه استفاده کند
۱۳۹۵ سه شنبه ۱۹ مرداد | اختصاصی/ حمایت استقلالی ها از منصوریان در برنامه ۹۰ ؛ رای منفی با رقبا بود‌
۱۳۹۵ سه شنبه ۱۹ مرداد | اختصاصی/ منصوریان برنامه تعطیلات را مشخص کرد
۱۳۹۵ سه شنبه ۱۹ مرداد | اختصاصی/ شایعه اولتیماتوم به منصوریان
۱۳۹۵ سه شنبه ۱۹ مرداد | اختصاصی / منصوریان مربی بسیار خوبی است و درصورت حمایت لازم موفق خواهد شد
نظر شما :
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید
captcha