اختصاصی/ رضا حسن زاده : هواداران از منصوریان و است اختصاصی/ تسلیت و همدردی خانواده ناصر حجازی به محمد اختصاصی/ نامجو مطلق: باید به منصوریان فرصت داد/ تع اختصاصی/ حمایت پیشکسوتان استقلال از سرپرست جدید

اختصاصی/ رضا حسن زاده : هواداران از منصوریان و استقلال حمایت کنند

اختصاصی/ تسلیت و همدردی خانواده ناصر حجازی به محمد پنجعلی

اختصاصی/ نامجو مطلق: باید به منصوریان فرصت داد/ تعویض ها اشتباه بود

اختصاصی/ حمایت پیشکسوتان استقلال از سرپرست جدید

اختصاصی / غفارمنش : استقلال بهتر از این می شود ؛ ب اختصاصی/ حمایت برومند از رحمتی اختصاصی/ پورحیدری: با یک برد مشکلات حل می شود اختصاصی/ رضا افتخاری را بیشتر بشناسید

اختصاصی / غفارمنش : استقلال بهتر از این می شود ؛ باید منصوریان را حمایت کنیم

اختصاصی/ حمایت برومند از رحمتی

اختصاصی/ پورحیدری: با یک برد مشکلات حل می شود

اختصاصی/ رضا افتخاری را بیشتر بشناسید

  • آکادمی فوتبال ناصر حجازی
  • مهرام
  • پایگاه اطلاع رسانی هواداران استقلال
ليگ برتر جام خليج فارس
ليگ برتر جام خليج فارس
بوندسلیگای آلمان
سری آ ایتالیا
لیگ برتر انگلیس
لیگ فوتسال
فرانسه لوشامپيونه
لالیگای اسپانیا
  • آوای آبی پوشان
کد : 753-49730      تاریخ ایجاد : ۱۳۹۴ دوشنبه ۲۰ مهر | ساعت: 10:57   تعداد بازدید : 18487

اختصاصی/ استقلال بهترین تیم تاریخ فوتبال ایران/با بیشترین امتیاز و گل زده و بهترین مهاجم

در جدول تاریخی تیم های لیگ برتر فوتبال ایران استقلال با برتری ...

 

گردآوری: عباس افشین راد
به گزارش سایت ناصر حجازی، در جدول تاریخی تیم های لیگ برتر فوتبال ایران استقلال با برتری قابل ملاحظه نسبت به سایر تیم ها در صدر جدول قرار دارد وهمه آمار های خوب برای تیم فوتبال  استقلال است .
استقلال بیشترین برد ،بیشترین گل زده،بهترین گلزن و... را در تاریخ لیگ برتر فوتبال ایران دارد.اگر موافق هستید نگاهی به همه آمارهای مورد اشاره در این عرصه میپردازیم.
امتیازات
105 امتیاز بالاتر از پرسپولیس
استقلال در تاریخ لیگ برتر با کسب 784 امتیاز در آستانه رسیدن به امتیاز 800 است اما ببینیم  استقلال از مدعیان دیگر چه امتیازاتی بیشتردارد.
1-استقلال 784
2-سپاهان 758
3-پرسپولیس679
4-ذوب آهن668
5-فولاد613
6-سایپا569
7-ملوان491
8-صبا483
9-شهید سپاسی438
10-پاس436
استقلال بر این اساس 26 امتیاز بیشتر از سپاهان،105 امتیاز بیشتر از پرسپولیس،114 امتیاز بیشتر از ذوب آهن،169 امتیاز بیشتر از فولاد خوزستان،193 امتیاز بیشتر از ملوان،201 امتیاز بیشتر از صبا،و246 امتیاز بالاتر از شهید سپاسی وبالاخره 248 امتیاز بیشتر از تیم فوتبال پاس دارد.
گل زده
خط آتشی که آبی رنگ است
استقلال در مسابقات فوتبال لیگ برتر همین حالا هم با 13 گل زده در 7بازی بهترین خط حمله را دارد،استقلال در سال 1387 هم با 70 گل زده بیشترین گل زده را در یک فصل از مسابقات فوتبال لیگ برتر داشته است ودر مجموع تاریخ فوتبال لیگ برترکشور با 655گل زده بالاتر از همه قرار دارد.استقلال در مسابقات ادوار مختلف لیگ برتر از پرسپولیس 49 گل زده بیشتر دارد.
1-استقلال 655 گل زده
2-سپاهان652 گل زده
3-پرسپولیس 606 گل زده
4-ذوب آهن 538 گل زده
5-سایپا 508 گل زده
6-فولاد 497 گل زده
7-صبا 416 گل زده
8-پاس 403 گل زده
9-ملوان 387 گل زده
10-شهید سپاسی 347 گل زده
تفاضل گل؛دومی که اول میشود!
استقلال در سومین جدول تاریخی لیگ برتر فوتبال کشورمان هم قرار دارد اما در این جدول استقلال با 4 گل کمتر از تیم فوتبال سپاهان اصفهان در رده دوم قرار دارد البته استقلال در این عرصه از پرسپولیس 92 گل ارزش بیشتری داشته وتاریخ را از این حیث باز هم در تیول خود قرار داده است.
1-سپاهان اصفهان:232
2-استقلال :228
3-پرسپولیس:136
4-ذوب آهن:96
5-فولاد خوزستان :79
6-تراکتورسازی:68
7-پاس تهران وهمدان:56
8-نفت تهران:35
9-صبای قم:15
10-مس کرمان:8
مردان برتر گل لیگ برتر
صدتایی ها استقلالی هستند
استقلال در این جدول هم 2 مرد را دارد که این 2 مرد تنها مردان تاریخ لیگ برتر فوتبال ایران هستند که از مرز 100 گل گذشته اند.در این میان عنایتی با 142 گل برترین گلزن است.
استقلال 2 رکورد دارد یکی اینکه بهترین گلزن تاریخ لیگ برتر که عنایتی است 59 گل برای استقلال زده است ودر تیم های دیگری که حضور داشته است بسیار کمتر گل زده است اما آرش برهانی که 118 گل به ثمررسانده است 80 گلش را برای استقلال زده است به عبارتی برهانی در جدول دیگری از عنایتی بالاتر است .در این جدول آرش برهانی با 80 گل زده بهترین گلزن برای یک تیم در تاریخ لیگ برتر است.در جدول ذیل 10 گلزن برتر لیگ برتر را مرور کرده وتیم غالب این بازکن یعنی تیمی که بیشترین گلهایش را با پیراهن تیم مورد اشاره زده عنوان میداریم.
1-رضا عنایتی:142 گل(استقلال)
2-آرش برهانی:118 گل(استقلال)
3-مهدی رجب زاده:99گل(ذوب آهن)
4-فریدون فضلی:85 گل(استقلال اهواز)
5-کریم انصاری فر:76 گل(سایپا)
6-ادینیو لوسیانو ادر:75 گل(مس کرمان)
7-جلال رافخایی:71 گل(ملوان)
8-عماد رضا:70 گل(سپاهان)
9-رضا نوروزی:68 گل(فولاد خوزستان)
10محمدرضا خلعتبری:66 گل(ذوب آهن)
جدول برهای لیگی
استقلال رکورد دار بردهای لیگی
استقلال یک جای دیگر هم در یک عرصه دیگر حضور دارد ودر این عرصه صاحب موقعیتی ممتاز است که این عرصه جدول بیشترین بردهای مورد اشاره است.
بر این اساس تیم استقلال با احتساب 5 گلی که در مسابقات فوتبال این فصل لیگ برتر به دست آورده است به 216 برد رسیده واز این حیث از سپاهان برتر است ونکته ویژه این است که استقلال از تیم فوتبال پرسپولیس در این عرصه 41 برد بیشتری دارد.
1-استقلال 216 برد
2-سپاهان 208 برد
3-پرسپولیس 175 برد
4- ذوب آهن 175 برد
5-فولاد خوزستان 160 برد
6-سایپا 138 برد
7-ملوان 119 برد
8-صبای قم 115 برد
9-پاس همدان 110 برد
10-شهید سپاسی 101 برد
 

۱۳۹۵ سه شنبه ۱۹ مرداد | اختصاصی/ پرستو صالحی :منصوریان همیشه محبوب است ؛ همه از او حمایت می کنیم
۱۳۹۵ سه شنبه ۱۹ مرداد | اختصاصی / اردشیر شیرکول: ناصرخان اسطوره بی بدیل استقلال بود و فقدانش برای فوتبال ایران ضایعه ای غیر قابل جبران است
۱۳۹۵ سه شنبه ۱۹ مرداد | اختصاصی/ لطفی : حداقل تا نیم فصل باید فرصت دهند ؛ منصوریان مربی با دانشی است
۱۳۹۵ سه شنبه ۱۹ مرداد | اختصاصی/ برای کرمانشاهی در امر قضاوت آرزوی موفقیت داریم
۱۳۹۵ سه شنبه ۱۹ مرداد | اختصاصی / منصور پورحیدری: استقلال دو تا بازی نتیجه نمی گیرد همه کارشناس می شوند/ منصوریان با قدرت به کارش ادامه می دهد
۱۳۹۵ سه شنبه ۱۹ مرداد | اختصاصی/ حجازی : استقلال از فرصت یک ماه استفاده کند
۱۳۹۵ سه شنبه ۱۹ مرداد | اختصاصی/ حمایت استقلالی ها از منصوریان در برنامه ۹۰ ؛ رای منفی با رقبا بود‌
۱۳۹۵ سه شنبه ۱۹ مرداد | اختصاصی/ منصوریان برنامه تعطیلات را مشخص کرد
۱۳۹۵ سه شنبه ۱۹ مرداد | اختصاصی/ شایعه اولتیماتوم به منصوریان
۱۳۹۵ سه شنبه ۱۹ مرداد | اختصاصی / منصوریان مربی بسیار خوبی است و درصورت حمایت لازم موفق خواهد شد
نظر شما :
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید
captcha
نظرات بینندگان
انتشار یافته : 1
علی قمی  | ۱۳۹۴ سه شنبه ۱۷ آذر
13
9
پاسخ
ـرسـپولـیـس ايــران بهترین تیم تمام ادوار لیگ با اختلاف فاحش نسبت به استقلال، پاس و سپاهان
بر روی این لینک برای مشاهده تاریخچه رقابت پرسپولیس و استقلال در ۲۸ دوره لیگ ایران (۱۳۸۹-۱۳۴۹) کلیک کنید.
اگر 15 رکورد مختلف با معیار و مصادیق فوتبالی را در تاریخ لیگ ایران مورد بررسی قرار دهیم، به این نتیجه می‌رسیم که تیم فوتبال پرسپولیس با کسب 11/5 رکورد از ۱۵ رکورد تیم برتر تمام ادوار لیگ ایران است. استقلال با 1/5 رکورد و سپاهان و پاس هر کدام با یک رکورد در رده‌های بعدی این عرصه قرار دارند. به جدول 15 رکورد منحصر به فرد لیگ ایران توجه کنید:۱۵ رکورد اصلی در ۳۰ دوره تاریخ برگزاری لیگ ایران

پرسپولیس


۱۱/۵ رکورد (۸۰٪ کل رکوردهای تاریخی لیگ)

استقلال


۱/۵ رکورد

سپاهان و پاس دو رکورد دیگر را در اختیار دارند.

لـیــگ ایــــرانتعداد حضور


قهرمانی


نایب قهرمانی


سومی
پرسپولیس

تمام ۲۸ دوره لیگ ایران


۹


۷


۵
استقلال

یک بار به دسته سه رفت


۷


۸


۴

تعداد قهرمانی پرسپولیس و استقلال در لیگ ایران

۱- قاطع‌ترین قهرمانی در یک فصل

پرسپولیس در سال 50، در 14 دیدار لیگ صاحب 13 برد و یک باخت شد. بر این اساس پرسپولیس آن سال موفق شد 93 درصد از کل امتیازات را به خود اختصاص داده و از این حیث صاحب یک رکورد رویایی شود.
۲- بیشترین گل‌زده در یک فصل
البته بیشترین و بهترین میانگین متعلق به پرسپولیس سال 50 دارد که در 14 بازی 45 گل یعنی 3/2 گل در یک بازی به ثمر رساند، اما بیشترین گل‌زده در یک فصل متعلق به استقلال سال 87 است که در 34 بازی، 70 گل زد یعنی اندکی بیشتر از دو گل‌زده در یک بازی توسط آبی‌ها ثبت شده است.

۳- بیشترین امتیاز در یک فصل
سپاهان در لیگ سال 88 یعنی لیگ نهم حرفه‌ای موفق شد 67 امتیاز در یک فصل بگیرد و رکورد استقلال را که در سال گذشته با 66 امتیاز ثبت شد، بشکند. البته سپاهان حتی به میانگین دو گل هم نرسیده و تنها به خاطر تعداد بازی‌های زیاد سپاهان در لیگ نهم حرفه‌ای صاحب این میزان امتیاز شد.

۴- یکطرفه‌ترین قهرمانی در یک فصل
پرسپولیس صاحب یکطرفه‌ترین و شایسته‌ترین قهرمانی در یک فصل شده است. سرخپوشان در لیگ سال 77 یعنی در مسابقات لیگ هشتم آزادگان توانستند 65 امتیاز گرفته و قهرمان شوند. تیم دوم یعنی استقلال و سپاهان با 12 امتیاز کمتر دوم شدند.

۵- کمترین گل‌خورده در یک فصل
پرسپولیس در لیگ سال 54 در 30 بازی از مسابقات لیگ سوم تخت‌جمشید، 12 گل‌خورده بود. سرخپوشان در این سال، طی دو بازی از راه‌آهن و استقلال شش گل خوردند و در 28 دیدار دیگر تنها شش گل دریافت کردند که اتفاق عجیب و جالبی بود.

۶- بیشترین امتیاز کسب شده در ۲۸ دوره لیگ از اولین دوره ۱۳۴۹ تا ۱۳۸۹ ۱۲۹۶ امتیاز از ۷۰۴ بازی

۷- رکورد قهرمانی در تاریخ لیگ پرسپولیس با کسب ۹ عنوان قهرمانی، پرافتخارترین تیم تاریخ لیگ ایران شده است. سرخپوشان در سال‌های 50، 52، 54، 74، 75، 77، 78، 80 و 86، ۹بار قهرمان لیگ و ۵ بار قهرمان جام‌حذفی شدهاند و بعد از پرسپولیس، استقلال با هفت قهرمانی در لیگ و پنج قهرمانی در جام‌حذفی، رتبه دوم افتخار این عرصه را دارد.

۸- بیشترین آقای گل استقلال و پرسپولیس صاحب رکورد کسب عنوان آقای گل بوده‌اند. استقلال شش بار با غلامحسین مظلومی، غلامرضا عنایتی (هر کدام دو بار) و علی سامره و آرش برهانی آقای گل شده و پرسپولیس با کلانی (دو بار)، ایرانپاک و کلانی (مشترک)، فرشاد پیوس (دو بار)، دایی و خلیلی هر کدام یک بار آقای گل لیگ شده‌اند.

۹- بهترین نتیجه در تاریخ لیگ پرسپولیس بهترین نتیجه را در تاریخ لیگ به دست آورده است. سرخپوشان در لیگ سال 73 موفق شدند تیم فوتبال شاهین بوشهر را با نتیجه 10 بر یک شکست داده و با این برد خوب نخستین برد با نتیجه دو رقمی را به خودش اختصاص بدهد که اتفاق جالب توجهی بود. در لیگ‌برتر، ابومسلم یک بار استقلال رشت را 9 بر دو برد.

۱۰- رکورد بی‌شکستی در تاریخ لیگ
رکورد بی‌شکستی در تاریخ لیگ را پرسپولیس با 43 بازی ثبت کرده است. پرسپولیس از روز 19 دی 50 که به تاج مسجد سلیمان یک بر صفر باخت، تا روز چهارم خرداد 53 که در لیگ دوم تخت‌جمشید یک بر صفر به تاج باخت در 43 بازی برابر حریفان مختلف خود نباخت و رکورد بی‌شکستی را به دست آورد.

۱۱- رکورد پیروزی متوالی در یک فصل از روز 24 مهر ماه سال 77 در لیگ هشتم آزادگان، پرسپولیس یک - صفر فولاد خوزستان را برد و تا روز 21 اسفند ماه سال 77، این تیم در 14 بازی متوالی حریفان خود را شکست داد و با کسب 14 برد متوالی صاحب رکوردی بسیار خوب و باکلاس در تاریخ لیگ ایران شد.

۱۲- رکورد حفظ دروازه در یک فصل
بهرام مودت، دروازه‌بان پرسپولیس در لیگ سوم تخت‌جمشید در سال 54. بهرام مودت از اوایل بازی با ذوب‌آهن در روز 19 اردیبهشت 54 تا روز 27 شهریور 54 که از ملوان گل خورد، برابر ابومسلم، آب و برق اهواز، سپاهان، برق شیراز، بانک ملی، صنعت نفت، راه‌آهن و آرارات هم گل نخورد. 720 دقیقه گل و اضافه شدن دقایق ملوان و ذوب‌آهن، این رقم را به 842 دقیقه رسانده است.

۱۳- رکورد میانگین برتر گل در یک فصل
بیشترین میانگین گل برتر را در تاریخ لیگ ایران، پرسپولیس سال 50 دارد که در 14 بازی 45 گل زد و با رکورد 2/3 گل در هر بازی صاحب یکی از بهترین رکوردهای گل در این عرصه بوده است.

۱۴- رکورد قهرمانی‌های متوالی در لیگ
پرسپولیس سه بار به طور متوالی قهرمان لیگ شده است (51 و 52)، (74 و 75) و (77 و 78). اگر پرسپولیس در لیگ 76 شرکت کرده و در آن قهرمان می‌شد، می‌توانست با پنج قهرمانی متوالی یک رکورد عجیب را ثبت کند.

۱۵- رکورد قهرمانی در یک فصل پاس تهران در سال 71 این رکورد را شکست داده است. قهرمانی در جام باشگاه‌های آسیا، قهرمانی در لیگ 70 و 71 (هر دو در سال 71 تمام شدند) و قهرمانی در جام‌حذفی تهران، چهار قهرمانی بودند که پاس آن را در یک فصل دشت کرد.

ركوردهاي پــرسپــوليس ايـران در ۳۰ دوره گذشته در مجموع تمام بازيهاي ليگ ايران:

پرسپولیس در سال ۱۳۷۳ با کسب ۵۵ امتیاز از ۲۲ بازی با کسب این رکورد افسانه ای دارای بهترین میانگین بازی و امتیاز است. در آن سال با تمام شایستگی در نیمه نهایی لیگ ۳-۰ با رای فدراسیون مصطفوی پیشکسوت استقلالی در دربی بازنده اعلام شد تا قهرمانی را از دست بدهد. پرسپولیس در همین سال با زدن ۵۷ گل در ۲۳ بازی میانگینی افسانه ای از خود بجای گذارده است. در همین سال فرشاد پیوس از ۲۲ بازی ۲۰ گل و علی دایی بازدن ۱۷ گل بر ترین مهاجمان و گلزنان تاریخ لیگ ایران با در نظر گرفتن تعداد بازی و گل زده در لیگ ایران هستند. ۳۷ گل زده با ۲۲ بازی توسط دو مهاجم از یک تیم.
بیشترین اختلاف امتیازی پرسپولیس و استقلال در تاریخ رقابت دو باشگاه باز هم دوبار در دست پرسپولیس می باشد و یکبار در دست استقلال. اختلاف 19 امتیاز برتری مطلق در برابر استقلال و بمربوط به لیگ ایران در سال 1375 می باشد که پرسپولیس در لیگ با ۶۰ امتیاز از ۳۰ بازی قهرمان و استقلال با ۴۱ امتیاز در رده 6 جدول به کار خود پایان داد. در این سال استقلال دربی رفت و برگشت را 1-0 و 3-0 (مجموع 4-0) به قهرمان لیگ واگذار کرد.همچنین سال ۱۳۸۶ پرسپولیس از ۳۴ بازی ۶۵ امتیازی و قهرمان شد و استقلال ۴۳ امتیازی و اختلاف ۲۲ امتیازی پرسپولیس نسبت به استقلال. که فدراسیون ۶ امتیاز از پرسپولیس کسر کرد اما باز هم ایت تیم عنوان قهرمانی را از دست نداد. استقلال هم بیشترین اختلاف امتیاز را در سال ۱۳۸۴ و قهرمانی در لیگ داشت که از ۳۰ بازی ۵۹ امتیاز کسب کرد و استقلال با اختلاف ۲۱ امتیاز از پرسپولیس ۳۸ امتیازی به کار خود پایان داد.

9 قهرماني - پرافتخارترین تیم تاریخ لیگ پرسپولیس است که در 9 دوره موفق به کسب عنوان قهرمانی شده است. پرسپولیس اولین تیم قهرمان لیگ برتر بود و اولین تیمی شد که قهرمانی خود را تکرار کرد.

پرسپوليس در ادوار گذشته ليگ موفق به ثبت ۳۵۳ برد شده است؛ بيشترين تعداد پيروزي يک تيم در تاریخ ليگ ایران.

تيم پرسپوليس در طول تاريخ ليگ موفق به ثمر رساندن ۱۰۹۵ گل شده است و هجومي ترين و گلزن ترين تيم تاريخ ليگ و ايران محسوب مي شود.

۱۲۹۶ امتياز پرسپوليس در ليگ که پرسپوليس را در صدر همه تيمهاي تاريخ ليگ قرار مي دهد.
865 روز و 43 بازي پياپي بدون باخت رکورد بين المللي پرسپوليس درليگ - پرسپوليس از روز 19 دي 1350 تا 4 خرداد 1353 به مدت 865 روز در مسابقات ليگ بدون شکست باقي ماند. سرخپوشان طي اين مدت در 43 بازي موفق به کسب 32 برد و 11 تساوي شدند و رکوردي را از خود بر جاي گذاشتند که در تاريخ فوتبال ايران بي نظير است.
پرسپولیس دهه ۱۳۷۰ علی پروین و مهندس امیر عابدینی: تیم رویایی پرسپولیس
حال می خواهیم به رکوردی بزرگتر از پرسپولیس اشاره کنیم رکوردی که شاید تنها همین پرسپولیس بتواند دوباره به آن دست یابد. بله به 43 بازی متوالی بدون شکست در کل بازی ها (لیگ ، جام حذفی و جام باشگاه های آسیا) در سال های 77 ، 78 و 79 اشاره می کنیم. رکوردی که 404 روز ادامه داشت و توسط جوبیلیو ایواتا قطع شد. بله جوبیلیو ایواتا توانست در نیمه نهایی جام باشگاه های آسیا ، در پنجشنبه اول اردیبهشت ماه سال 1379 در ورزشگاه ملک فهد شهر ریاض با 2 گل نائوهیرو تاکاهارا و ماساشی ناکایاما به پیروزی برسد تا پرسپولیس رکوردش به همین جا ختم شود. حتی آن روز هم پرسپولیس مستحق شکست نبود و تا دقیقه شصت بازی تیم برتر میدان بود و اگر گل دقیقه 64 ، تاکاهارا نبود شاید الان این رکورد بیشتر و بیشتر می شد. رکوردی که با ملوان بندر انزلی شروع شد و با سایپا پایان یافت. پرسپولیس در این 43 بازی ، 29 بار در لیگ ، 9 بار در جام حذفی و 5 بار در جام باشگاه های آسیا رقیبان خود را از پیروزی محروم کرد. در این 43 بازی ، 4 بار برابر استقلال تهران قرار گرفت و 2 بار پیروز شد و 2 بار به تساوی رسید. پرسپولیس با رکوردی جاودانه در فوتبال ایران و در شرایطی غیر متعارف عازم شهر ریاض شد تا در حرفه ای ترین جام قاره ی کهن و نفس گیرترین مسابقات سال ، شرکت کند. گویا همه چیز و همه کس دست به دست یکدیگر داده بودند تا این رکورد بیش از این ادامه پیدا نکند. پرسپولیس در این مدت 9 نفره شد اما باج نداد ، بازی های فشرده انجام داد ولی کم نیاورد ، گاهی با بیش از 10 غایب (ملی پوش و مصدوم) در بازی ها شرکت نمود و پیروز شد. بدون نفرات ذخیره ی کافی به میدان رفت و از عهده ی حریف برآمد.
جالب است بدانید که سرمربی این تیم رویایی در این برهه زمانی کسی نبود جز سلطان علی پروین.حالا به این نکته بیشتر نزدیک می شویم که چرا پروین اسطوره و پادشاه و بهترین مربی تاریخ فوتبال ایران است؛ کسی که با ۱۶ قهرمانی باشگاهی و یک قهرمانی ملی در مسابقات رسمی در کسوت مربیگری بی رقیب است.
بيشترين امتياز كسب شده در مجموع تمام بازيهاي ليگ را با اختلاف فاحش و رويائي از ساير رقبا كسب نموده است.
بيشترين گل زده ۱۰۹۵ تفاضل گل ۵۰۳ را با در نظر گرفتن ميانگين بازي و تعداد گل زده دارا مي باشد.
بيشترين برد ۳۵۳ هم در مجموع بازيهاي تاريخ ليگ ايران با اختلاف فاحش از آن پرسپوليس مي باشد.
كمترين باخت با ۷۰۴ بازی و ۱۱۴ باخت در مجموع بازيهاي تاريخ ليگ ايران با اختلاف فاحش از آن پرسپوليس مي باشد.
پرسپوليس تنها تيمي است كه در ليگ ايران بدون باخت قهرمان شده است. (ليگ ايران تخت جمشد ۱۳۵۲)
بهترين نتيجه تاريخ ليگ ايران برد ۱۰-۱ پرسپوليس بر شاهين بوشهر در تهران در ليگ سال ۱۳۷۳ مي باشد. در مجموع رفت و برگشت ۱۲-۱ پرسپوليس پيروز شد.
پرسپوليس داراي ركورد ۱۴ برد متوالي و پي در پي در تمام ادوار ليگ است. سال ۱۳۷۷ ۱۴ برد متوالي.
پرسپوليس در دهه ۷۰ با ۴ قهرماني ليگ ركوردار قهرماني ليگ در يك دهه مي باشد.
پرسپوليس تنها تيم تاريخ فوتيال ايران است كه ۱۶ قهرماني در ۱۶ سال (۱۳۶۵ تا ۱۳۸۰) كسب نموده است جالب اينكه ۱۴ قهرماني طي ۱۶ سال با سلطان فوتبال ما علي پروين بوده است. لازم به ذكر است اين قهرماني ها در مسابقات رسمي فدراسيون فوتبال ايران يعني ليگ باشگاههاي تهران، جام حذفي ايران و تهران، جام حذفي باشگاههاي آسيا و ليگ ايران صورت گرفته است.
پرسپوليس بهمراه سايپا تنها تيمي هستند كه در يك فصل موفق به كسب دو جام ليگ ايران و جام حذفي ايران شده اند.
بهترين نتايج شهرآورد تهران (دربي) در لیگ ایران ۱- پرسپوليس ۶ استقلال ۰ ۲- پرسپوليس ۴ استقلال ۱ هردو در ليگ ايران جام تخت جمشيد
علی پروین (220 بازی) پرافتخارترین مربی تاریخ لیگ با کسب 3 مقام قهرمانی در 220 بازی هدایت پرسپولیس را در لیگ آزادگان و برتر بر عهده داشته است و در این بازیها 115 برد، 75 تساوی و 30 باخت در کارنامه مربیگری وی ثبت شده است. وی در هر بازی موفق به کسب 9/1 امتیاز شده که یک رکورد در تاریخ لیگ به شمار می رود. وی همچنین 52% بازیها را با پیروزی پشت سر گذاشته است که از این نظر نیز رکوردش منحصر بفرد است.

65 بیشترین امتیاز کسب شده توسط پرسپولیس در یک فصل از ۳۰ بازی رقم خورده است که در لیگ ازادگان 77 رقم خورد. پرسپولیس از هر بازی بطور متوسط بیش از 2 امتیاز کسب کرد که رکوردی تکرار نشدنی است.

بهروز رهبري فر با 6 مقام قهرماني پرافتخارترين بازيکن ليگ است؛ 5 قهرماني در پرسپوليس و يک قهرماني در پاس.

بهرام مودت سنگربان پرسپوليس در فصل 54 به مدت 844 دقيقه دروازه خود را بسته نگه داشت که هنوز اين رکورد شکسته نشده است.

پرسپوليس تنها تيمي است که در همه ادوار ليگ حاضر بوده است، اگرچه اين تيم در فصل 76 حضور ناقصي در مسابقات داشت.

اولین باشگاه حرفه ای تاریخ ایران - روی همین خط کلیک کنید تا به سایت گل در این خصوص بروید

پرافتخارترين هاي ليگ فوتبال ايران:

تعداد حضور قهرماني نايب قهرماني سومي زیر سومی

پرسپوليس تمام ۲۸ دوره ۹ ۷ ۵ ۶

استقلال يكبار به دسته 3 رفت ۷ ۸ ۴ ۸

پاس ۵ ۴ ۴

سايپا ۳

سپاهان ۳
ادمین جان اگر مرد تشریف دارید کل کامنت رو بذار . بعد اجازه بده مردم خودشون قضاوت کنن چه تیمی بهترین تیم تاریخ ایرانه !!!
captcha