اختصاصی/ رضا حسن زاده : هواداران از منصوریان و است اختصاصی/ تسلیت و همدردی خانواده ناصر حجازی به محمد اختصاصی/ نامجو مطلق: باید به منصوریان فرصت داد/ تع اختصاصی/ حمایت پیشکسوتان استقلال از سرپرست جدید

اختصاصی/ رضا حسن زاده : هواداران از منصوریان و استقلال حمایت کنند

اختصاصی/ تسلیت و همدردی خانواده ناصر حجازی به محمد پنجعلی

اختصاصی/ نامجو مطلق: باید به منصوریان فرصت داد/ تعویض ها اشتباه بود

اختصاصی/ حمایت پیشکسوتان استقلال از سرپرست جدید

اختصاصی / غفارمنش : استقلال بهتر از این می شود ؛ ب اختصاصی/ حمایت برومند از رحمتی اختصاصی/ پورحیدری: با یک برد مشکلات حل می شود اختصاصی/ رضا افتخاری را بیشتر بشناسید

اختصاصی / غفارمنش : استقلال بهتر از این می شود ؛ باید منصوریان را حمایت کنیم

اختصاصی/ حمایت برومند از رحمتی

اختصاصی/ پورحیدری: با یک برد مشکلات حل می شود

اختصاصی/ رضا افتخاری را بیشتر بشناسید

  • آکادمی فوتبال ناصر حجازی
  • مهرام
  • پایگاه اطلاع رسانی هواداران استقلال
ليگ برتر جام خليج فارس
ليگ برتر جام خليج فارس
بوندسلیگای آلمان
سری آ ایتالیا
لیگ برتر انگلیس
لیگ فوتسال
فرانسه لوشامپيونه
لالیگای اسپانیا
  • آوای آبی پوشان
تاریخ ایجاد : ۱۳۹۴ دوشنبه ۳۰ شهريور | ساعت: 12:53   تعداد بازدید : 1603

اختصاصی/ناصرخان آسوده بخواب/بذر دوستی و محبت بکاریم


 

به قلم: عباس افشین راد

به گزارش سایت ناصر حجازی، هر چند به دلایلی قسمت نشد تا از نزدیک شاهد اکران خصوصی مستند "من ناصر حجازی هستم" باشم اما با توجه به بازتاب های پس از اکران این مستند و گلایه مندی برخی از پیشکسوتان و بازیکنان اسبق استقلال بد ندیدم تنها از یک زاویه و آن هم تنها به یکی از خصایص بارز اسطوره آبی ها اشاره ای مختصر داشته باشم.
ناصرخان را همه می شناسند و بی جهت نیست که هواداران استقلال لقب اسطوره را برازنده نام او می دانند و شجاعت بی مانندش در کنار صراحت کلامش از ایشان چهره ای منحصر بفرد ساخته است. شاید یکی از تفاوت های ناصرخان با بسیاری از ما همین رک گویی و صراحت لهجه اش بود که بسیاری از ما از آن بی بهره و بی نصیبیم!
ناصرخان اگر از کسی دلخوری داشت، رک و پوست کنده آن را به رخ طرف مقابلش می کشید و شاید به همین خاطر بعضی ها از او رنجیده خاطر باشند.
یادم هست ناصرخان تازه از ماشین سازی به استقلال آمده بود و در یکی از دیدارهای استقلال خیلی زود آبی پوشان 2 گل از حریف دریافت کردند و به همین دلیل در اوایل بازی یکی از بازیکنان با تجربه استقلال را از زمین مسابقه بیرون کشید. مسلما این حرکت ناصرخان باعث دلخوری شدید آن بازیکن شد و این دلخوری چند روزی ادامه داشت در آن برهه تقریبا روزی نبود که در تمرینات استقلال شرکت نکنم و به همین دلیل در ریز مسائل قرار داشتم و منتظر واکنش تندی از سوی ناصرخان علیه آن بازیکن بودم اما بر خلاف انتظار مشاهده کردم که ناصرخان با او مشغول شوخی و خنده است، با تعجب بسیار و در پایان تمرین از آن بازیکن با تجربه که اتفاقا زاویه تندی با ناصرخان پیدا کرده بود ماجرا را پرسیدم که قضیه از چه قرار است؟ او جواب داد: بابا این ناصر حجازی عجب دل بزرگ و بی کینه ای دارد من فکر می کردم که اصلا مرا به تمرین راه نمی دهد اما انگار نه انگار که من در آن بازی ضعیف کار کردم که منجر به دریافت 2 گل شد و اتفاقا نه تنها به رویم نیاورد بلکه کلی هم با هم خوش و بش کردیم و آن بازیکن با تجربه پس از سال ها شد دستیار ناصر حجازی!
بله نام آن بازیکن صادق ورمزیار است.
از این دسته بازیکنان زیاد بودند، نمونه دیگرش همین ابراهیم تهامی که ناصرخان در بدو حضورش در تیم استقلال و در عین آمادگی کامل تهامی، از او در مسابقات جام باشگاه های آسیا استفاده نکرد و همین موضوع باعث رنجش خاطر ابراهیم تهامی تا سال های متمادی شد شاید این رنجش 10 سالی به درازا انجامید اما در یک برخورد اتفاقی در فرودگاه ناصرخان با دلجویی از ابراهیم تهامی دل او را به دست آورد و همین ابراهیم تهامی چند هفته پیش عکس ناصرخان را در آغاز دیدار استقلال تهران و استقلال اهواز در ورزشگاه الغدیر شهر اهواز با افتخار مقابل همگان در دست گرفت تا درسی باشد برای دیگر شاگردان باوفای ناصرخان حجازی.
می ماند حکایت امیر قلعه نوعی، جواد زرینچه، پرویز برومند، وحید طالب لو و ...
حالا دست ناصرخان از این دنیا کوتاه است و هیچ یک از ما حق نداریم باعث رنجش خاطر روح آن بزرگمرد شویم و باید به جای پاشیدن بذر کینه و نفرت و نفاق و دودستگی! بذر دوستی و محبت بکاریم و برای شادی روح ناصرخان عزیز یک صلوات محمدی (ص) پسند بفرستیم و این سخنی است که به طور قاطعانه از سوی خانواده  حجازی بر آن مهر تایید خورده است ناصرخان آسوده بخواب/بذر دوستی و محبت بکاریم.
 

۱۳۹۵ سه شنبه ۱۹ مرداد | اختصاصی/ پرستو صالحی :منصوریان همیشه محبوب است ؛ همه از او حمایت می کنیم
۱۳۹۵ سه شنبه ۱۹ مرداد | اختصاصی / اردشیر شیرکول: ناصرخان اسطوره بی بدیل استقلال بود و فقدانش برای فوتبال ایران ضایعه ای غیر قابل جبران است
۱۳۹۵ سه شنبه ۱۹ مرداد | اختصاصی/ لطفی : حداقل تا نیم فصل باید فرصت دهند ؛ منصوریان مربی با دانشی است
۱۳۹۵ سه شنبه ۱۹ مرداد | اختصاصی/ برای کرمانشاهی در امر قضاوت آرزوی موفقیت داریم
۱۳۹۵ سه شنبه ۱۹ مرداد | اختصاصی / منصور پورحیدری: استقلال دو تا بازی نتیجه نمی گیرد همه کارشناس می شوند/ منصوریان با قدرت به کارش ادامه می دهد
۱۳۹۵ سه شنبه ۱۹ مرداد | اختصاصی/ حجازی : استقلال از فرصت یک ماه استفاده کند
۱۳۹۵ سه شنبه ۱۹ مرداد | اختصاصی/ حمایت استقلالی ها از منصوریان در برنامه ۹۰ ؛ رای منفی با رقبا بود‌
۱۳۹۵ سه شنبه ۱۹ مرداد | اختصاصی/ منصوریان برنامه تعطیلات را مشخص کرد
۱۳۹۵ سه شنبه ۱۹ مرداد | اختصاصی/ شایعه اولتیماتوم به منصوریان
۱۳۹۵ سه شنبه ۱۹ مرداد | اختصاصی / منصوریان مربی بسیار خوبی است و درصورت حمایت لازم موفق خواهد شد