اختصاصی/ رضا حسن زاده : هواداران از منصوریان و است اختصاصی/ تسلیت و همدردی خانواده ناصر حجازی به محمد اختصاصی/ نامجو مطلق: باید به منصوریان فرصت داد/ تع اختصاصی/ حمایت پیشکسوتان استقلال از سرپرست جدید

اختصاصی/ رضا حسن زاده : هواداران از منصوریان و استقلال حمایت کنند

اختصاصی/ تسلیت و همدردی خانواده ناصر حجازی به محمد پنجعلی

اختصاصی/ نامجو مطلق: باید به منصوریان فرصت داد/ تعویض ها اشتباه بود

اختصاصی/ حمایت پیشکسوتان استقلال از سرپرست جدید

اختصاصی / غفارمنش : استقلال بهتر از این می شود ؛ ب اختصاصی/ حمایت برومند از رحمتی اختصاصی/ پورحیدری: با یک برد مشکلات حل می شود اختصاصی/ رضا افتخاری را بیشتر بشناسید

اختصاصی / غفارمنش : استقلال بهتر از این می شود ؛ باید منصوریان را حمایت کنیم

اختصاصی/ حمایت برومند از رحمتی

اختصاصی/ پورحیدری: با یک برد مشکلات حل می شود

اختصاصی/ رضا افتخاری را بیشتر بشناسید

  • آکادمی فوتبال ناصر حجازی
  • مهرام
  • پایگاه اطلاع رسانی هواداران استقلال
ليگ برتر جام خليج فارس
ليگ برتر جام خليج فارس
بوندسلیگای آلمان
سری آ ایتالیا
لیگ برتر انگلیس
لیگ فوتسال
فرانسه لوشامپيونه
لالیگای اسپانیا
  • آوای آبی پوشان
کد : 753-49078      تاریخ ایجاد : ۱۳۹۴ شنبه ۲۸ شهريور | ساعت: 10:13   تعداد بازدید : 1233

اختصاصی/برتری 100 امتیازی آبی پوشان از پرسپولیس/دوره 15وبرتری 14 ساله استقلال با 13 پله طلایی

حالا ماجرا را از یک منظر دیگر مورد مرور قرار خواهیم ...

 

تهیه و تنظیم: عباس افشین راد
حالا ماجرا را از یک منظر دیگر مورد مرور قرار خواهیم داد، می خواهیم ببینیم که در جدول سالهای گذشته پرسپولیس واستقلال بین این 2 تیم چقدر فاصله از حیث رتبه وجود داشته است.
(1) از لیگ اول حرفه ای شروع میکنیم که از مهر 80 شروع شده وتا خرداد سال 81 طول کشید.
در لیگ اول حرفه ای پرسپولیس اول واستقلال دوم شدند پس تا این جای کار پرسپولیس یک پله بالاتر از استقلال قرار دارد.
(2) برویم لیگ دوم که از آبان 81 آغاز ودر خرداد 1382 تمام شد.در این سال پرسپولیس سوم واستقلال نهم شدند تا در مجموع 2 سال پرسپولیس 7 پله بالاتر از استقلال بایستد.
(3)  در لیگ سوم حرفه ای که از شهریور 82 تا خرداد 83 زمان برد تیم فوتبال استقلال دوم وتیم پرسپولیس پنجم شدند تا عقب افتادگی رتبه ای تیم استقلال از حریف به 4 پله کاهش یابد.
(4) لیگ چهارم هم از شهریور 83 آغاز وتا خرداد 84 به طول انجامید.در مسابقات لیگ این سال تیم فوتبال استقلال به رتبه سوم وپرسپولیس به عنوان چهارم دست یافتند. فاصله حالا به 3 پله کاهش یافته بود.
(5) در لیگ پنجم که از آخر تابستان 84 آغاز وتا اردیبهشت 85 ادامه یافت استقلال قهرمان وپرسپولیس نهم شدند وفاصله امتیازات بر عکس شد واین بار استقلال 5 پله از تیم پرسپولیس بالاتر ایستاد.
(6) لیگ ششم از شهریور 85 آغاز وبه خرداد 86 منتهی شد ،در این سال پرسپولیس سوم واستقلال چهارم شدند تا استقلال بار دیگر این بار با 4 پله بالاتر،اوضاعی بهتر داشته باشد.
(7) لیگ هفتم متعلق به پرسپولیس بود ودر مسابقاتی که از مرداد 86 شروع ودر اردیبهشت 87 تمام شد پرسپولیس اول واستقلال سیزدهم شدند تا این بار پرسپولیس برتری 8 پله ای نسبت به استقلال داشته باشد.
(8) در لیگ هشتم استقلال اول وحریف پنجم شدند تا باز هم حریف برتری داشته باشد اما این برتری به 4 امتیاز تقلیل یافت.آغاز و پایان لیگ هشتم مثل سال گذشته بود.
(9) در لیگ نهم پرسپولیس فقط یک پله پایین تر از حریف بود تا باز هم در جدول نهایی  3 پله بالاتر از استقلال باشد.لیگ نهم از مرداد 88 تا اردیبهشت 89 طول کشید.
(10) در لیگ دهم استقلال دوم وپرسپولیس چهارم شد تا فاصله به یک پله برتری پرسپولیس تقلیل یابد.
(11) اما در لیگ یازدهم که از مرداد 90 شروع شد وتا اردیبهشت 91 طول کشید استقلال سوم وپرسپولیس دوازدهم شدند تا به یک باره استقلال 8 پله از پرسپولیس فراتر باشد.
(12) در لیگ 12 استقلال اول وپرسپولیس هفتم شد تا فاصله بین 2 تیم باز هم بیشتر شده واین بار به 14 پله برسد.
(13) لیگ 13 بعد از 5 سال برتری مدام استقلال ،این تیم پنجم شد اما پرسپولیس دوم شد تا برتری استقلال به یازده امتیاز تقلیل یابد.
(14) وسر انجام در سال گذشته هم استقلال ششم شده وپرسپولیس هشتم تا فاصله استقلال از پرسپولیس به 13 پله در طول تاریخ 14 سال گذشته لیگ برتر برسد.با توجه به وضعیت امسال 2 تیم در جدول احتمال رسیدن این فاصله به 20  هم وجود دارد
رکورد های آماری جذاب برای استقلال
استقلال در مسابقات فوتبال لیگ امسال هنوز به برداشت امتیاز ادامه میدهد.سرخپوشان حالا از تیم استقلال،بیشتر از 100 امتیاز کمتر دارند.
سایت ناصر حجازی به مرور اتفاقاتی که باعث شده که در تاریخ 15 ساله لیگ برتر استقلال این همه بالاتر از پرسپولیس باشد اشاره میدارد.
(1) در مسابقات فوتبال لیگ اول حرفه ای پرسپولیس با 49 امتیاز اول شد واستقلال با 48 امتیاز به عنوان دوم رسید.
(2)  در دومین دوره از مسابقات فوتبال لیگ حرفه ای تیم پرسپولیس با 44 امتیاز دوم شد واستقلال با کسب 32 امتیاز در رده نهم مسابقات فوتبال لیگ برتر قرر گرفت.تا این جای کار پرسپولیس با 93 امتیاز از استقلال که 80 امتیاز گرفته بود 13 امتیاز بیشتر داشت.
(3) درست است که استقلال در این سال از پرسپولیس پرستاره 12 امتیاز بیشتر گرفت اما پرسپولیس هنوز بالاتر بود.
استقلال با 51 امتیاز اول شد وتیم فوتبال پرسپولیس با 39 امتیاز به عنوان پنجم رسید تا پرسپولیس 132 امتیازی شده واستقلال با 131 امتیاز تنها
یک امتیاز از تیم پرسپولیس کمتر داشته باشد.
(4)  در این سال استقلاال با 58 امتیاز در مسابقات فوتبال لیگ برتر سوم شد وپرسپولیس با 55 امتیاز در رده چهارم قرار گرفت تا برای اولین بار تیم فوتبال استقلال بالاتر از تیم پرسپولیس قرار بگیرد.حالا استقلال با 189 امتیاز در این عرصه بالاتر از تیم پرسپولیس قرار داشت که 187 امتیاز داشت.
(5) فاصله بین استقلال وپرسپولیس لحظه به لحظه بیشتر میشد.در این سال یعنی در لیگ چهارم که در سال 84 برگزار شد استقلال با 59 امتیاز قهرمان لیگ شد وتیم فوتبال پرسپولیس با 38 امتیاز نهم شد تا بر این اساس استقلال با 248 امتیاز بالاتر از پرسپولیس باشد که فاصله اش به 23 امتیاز افزایش یافته و225 امتیازی شود.
(6) پرسپولیس بعد از 3 سال تمام در مسابقات فوتبال لیگ امسال از استقلال بالاتر قرار گرفت.در این سال پرسپولیس با 53 امتیاز تیم سوم لیگ واستقلال با 52 امتیاز تیم چهارم مسابقات فوتبال لیگ برتر شدند.
حالا استقلال 300 امتیاز وپرسپولیس با 278 امتیاز در این عرصه  
(7) پرسپولیس برای آخرین بار فرصت پیدا کرد که در کنار جایگاه شایسته استقلال بایستد.جالب این که امتیازات 2 تیم کاملا مساوی شد.
در سال 86 ودر لیگ هفتم حرفه ای پرسپولیس 65 واستقلال 43 امتیاز گرفتند تا امتیازات 2 تیم کاملا برابر شود.343 در کنار 343
(8) آغاز برتری امتیازی استقلال با عدد فوتبال!
استقلال لیگ را با 66 امتیاز برای عنوان قهرمانی پایان بردو پرسپولیس 55 امتیاز گرفت .حالا استقلال 409 امتیازی وپرسپولیس 398 امتیازی شوند .استقلال اولین تیم لیگ بود که در هفته های واپسین لیگ 400 امتیازی شد.
(9) استقلال با 58 امتیاز تیم سوم مسابقات لیگ شد وتیم پرسپولیس با 53 امتیاز چهارم شد تا ترکتازی استقلال این تیم را به امتیاز 467 برساند در حالی که پرسپولیس با امتیاز 451 امتیاز رفته رفته کنار بیاید
(10) در مسابقات لیگ سال 89 که لیگ دهم حرفه ای بود تیم استقلال با کسب 65 متیاز تیم دوم رقابت ها شده وپرسپولیس با 58 امتیاز چهارم شد.حالا استقلال 532 امتیاز در این عرصه داشت وحال این که پرسپولیس تازه با امتیاز 509 در مسابقات فوتبال لیگ برتر رسیده باشد.
(11) اگر استقلال با 65 امتیاز بالاترین امتیاز ش را در مسابقات فوتبال لیگ  برای تیم سوم جدول گرفت وقهرمان شد اما پرسپولیس در این سال تنها با کسب 42 امتیاز عنوان دوازدهم  مسابقات فوتبال لیگ به دست آورد.حالا استقلال  با 597 امتیاز قهرمان ادواری بود وپرسپولیس با کسب تنها 551 امتیاز رتبه دوم این عرصه را در اختیار داشت.
(12)                                                              
استقلال با 67 امتیاز قهرمان لیگ شد وپرسپولیس با 50 امتیاز تا فاصله باز هم بیشتر شود.حالا استقلال با 664 امتیاز در این عرصه در رتبه  اول تاریخ لیک برتر قرار گرفته و پرسپولیس به 601 امتیاز عنوان دوم را در اختیار داشته است.
 
 

۱۳۹۵ سه شنبه ۱۹ مرداد | اختصاصی/ پرستو صالحی :منصوریان همیشه محبوب است ؛ همه از او حمایت می کنیم
۱۳۹۵ سه شنبه ۱۹ مرداد | اختصاصی / اردشیر شیرکول: ناصرخان اسطوره بی بدیل استقلال بود و فقدانش برای فوتبال ایران ضایعه ای غیر قابل جبران است
۱۳۹۵ سه شنبه ۱۹ مرداد | اختصاصی/ لطفی : حداقل تا نیم فصل باید فرصت دهند ؛ منصوریان مربی با دانشی است
۱۳۹۵ سه شنبه ۱۹ مرداد | اختصاصی/ برای کرمانشاهی در امر قضاوت آرزوی موفقیت داریم
۱۳۹۵ سه شنبه ۱۹ مرداد | اختصاصی / منصور پورحیدری: استقلال دو تا بازی نتیجه نمی گیرد همه کارشناس می شوند/ منصوریان با قدرت به کارش ادامه می دهد
۱۳۹۵ سه شنبه ۱۹ مرداد | اختصاصی/ حجازی : استقلال از فرصت یک ماه استفاده کند
۱۳۹۵ سه شنبه ۱۹ مرداد | اختصاصی/ حمایت استقلالی ها از منصوریان در برنامه ۹۰ ؛ رای منفی با رقبا بود‌
۱۳۹۵ سه شنبه ۱۹ مرداد | اختصاصی/ منصوریان برنامه تعطیلات را مشخص کرد
۱۳۹۵ سه شنبه ۱۹ مرداد | اختصاصی/ شایعه اولتیماتوم به منصوریان
۱۳۹۵ سه شنبه ۱۹ مرداد | اختصاصی / منصوریان مربی بسیار خوبی است و درصورت حمایت لازم موفق خواهد شد
نظر شما :
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید
captcha