اختصاصی/ رضا حسن زاده : هواداران از منصوریان و است اختصاصی/ تسلیت و همدردی خانواده ناصر حجازی به محمد اختصاصی/ نامجو مطلق: باید به منصوریان فرصت داد/ تع اختصاصی/ حمایت پیشکسوتان استقلال از سرپرست جدید

اختصاصی/ رضا حسن زاده : هواداران از منصوریان و استقلال حمایت کنند

اختصاصی/ تسلیت و همدردی خانواده ناصر حجازی به محمد پنجعلی

اختصاصی/ نامجو مطلق: باید به منصوریان فرصت داد/ تعویض ها اشتباه بود

اختصاصی/ حمایت پیشکسوتان استقلال از سرپرست جدید

اختصاصی / غفارمنش : استقلال بهتر از این می شود ؛ ب اختصاصی/ حمایت برومند از رحمتی اختصاصی/ پورحیدری: با یک برد مشکلات حل می شود اختصاصی/ رضا افتخاری را بیشتر بشناسید

اختصاصی / غفارمنش : استقلال بهتر از این می شود ؛ باید منصوریان را حمایت کنیم

اختصاصی/ حمایت برومند از رحمتی

اختصاصی/ پورحیدری: با یک برد مشکلات حل می شود

اختصاصی/ رضا افتخاری را بیشتر بشناسید

  • آکادمی فوتبال ناصر حجازی
  • مهرام
  • پایگاه اطلاع رسانی هواداران استقلال
ليگ برتر جام خليج فارس
ليگ برتر جام خليج فارس
بوندسلیگای آلمان
سری آ ایتالیا
لیگ برتر انگلیس
لیگ فوتسال
فرانسه لوشامپيونه
لالیگای اسپانیا
  • آوای آبی پوشان
کد : 721-49019      تاریخ ایجاد : ۱۳۹۴ دوشنبه ۲۳ شهريور | ساعت: 13:57   تعداد بازدید : 1544

ریزش مخاطبان 90 به خاطر برنامه رامبد جوان است؟ / فردوسی پور: خندوانه جذاب است ولی بعید می دانم

وقتی روبرتو کارلوس و سالگادو میهمان برنامه 90 بودند و همزمان برنامه خندوانه هم از شبکه نسیم پخش می شد............

 
 
 به گزارش سایت ناصر حجازی ، وقتی روبرتو کارلوس و سالگادو میهمان برنامه 90 بودند و همزمان برنامه خندوانه هم از شبکه نسیم پخش می شد. آن شب اولین شب اجرای مسابقه جدید خندوانه بود که کلی جذابیت داشت. نکته جالب اینکه تا وقتی برنامه خندوانه پخش می شد تنها 300، 400 هزار نفر در مسابقه پیامکی شرکت کرده بود و بعد از اتمام برنامه خندوانه سرعت ارسال پیامک ها بالا رفت و در نهایت به حدود 2/1 میلیون نفر رسید خود عادل فردوسی پور در این رابطه می گوید: «در اینکه خندوانه برنامه جذاب و پر مخاطبی است شکی وجود ندارد من هر وقت فرصت کنم این برنامه را می بینم ولی فکر نمی کنم کم بودن پیامک ها در برنامه 90 پنجشنبه ربطی به این موضوع داشته باشد».
عادل در مورد اینکه چرا پیامک های برنامه پنجشنبه شب با وجود حضور 2 ستاره بزرگ دنیا این قدر کم بود گفت: «ببینید شب تخصصی برنامه که نبود معمولا پنجشنبه شب ها پیامک ها کمتر از حد انتظار بود».
عادل در همان برنامه خطاب به روبرتو کارلوس و سالگادو گفت این برنامه 20 میلیون ببیننده دارد و فردا هم 100 هزار نفر به آزادی می آیند تا شما را ببینند جالب اینکه پیش بینی او غلط از آب در آمد و جمع حدود 40 هزار نفر به ورزشگاه رفتند.
***
خود رامبد جوان از طرفداران عادل فردوسی پور و برنامه 90 است و دوشنبه شب ها معمولا این برنامه را می بیند اما در مورد اینکه خندوانه روی مخاطبان 90 تأثیر گذاشته یا نه حرفی نمی زند. طی 70، 80 دقیقه ای که خندوانه پخش می شود بسیاری از خانواده ها این برنامه را می بینند و 90 را ولو به طور موقت تماشا نمی کنند. جالب اینکه برنامه عادل حدود 30 دقیقه قبل از خندوانه شروع می شود و حدود 2 ساعت بعد از آن هم به اتمام می رسد! در واقع 90 که یک زمانی 90 دقیقه بود حالا حدود 3 ساعت و اندی شده و گاهی به 4 ساعت هم می کشد. عده ای می گویند ریزش مخاطبان 90 ربطی به خندوانه ندارد چون برنامه عادل مدتی است که یکنواخت شده و جذابیت سابق را حداقل برای مخاطبان جدید ندارد و بسیاری از طرفداران 90 را نسل قدیمی تر تشکیل می دهند که عاشق فوتبال و حواشی آن هستند.
نکته دیگر اینکه برنامه خندوانه هر شب است و 3 نوبت هم تکرار می شود اما 90 هفته ای یکبار است و تکرار هم ندارد. یعنی مخاطب اگر به هر دلیلی 90 را نبیند فقط می توان قسمت های مهم آن را از روی خود سایت 90 یا یکی دو سایت دیگر ببیند اما خندوانه که هر شب حدود ساعت 23 روی آنتن می رود نصفه شب صبح روز بعد و بعدازظهر روز بعد پخش می شود.
بعضی از برنامه های 90 تا 4 میلیون پیامک هم دارد. آن قدر زیاد که بسیاری از مخاطبان فکر می کنند خود عادل هم درصدی از درآمد آن را می گیرد یا در جوایز شریک است اما فردوسی پور می گوید: «واحد بازرگانی اصلا هیچ ارتباطی به من ندارد و بخشی مجزاست بنده فقط تهیه کننده هستم و هیچ سهمی در SMS ها و سایر مسائل اقتصادی برنامه ندارم و همه چیز زیر نظر قسمت بازرگانی و اقتصادی تلویزیونی است. بسیاری از کسانی که می خواهند آگهی بدهند با من تماس می گیرند ولی من شماره واحد بازرگانی را می دهم و خدم هیچ دخل و تصرفی در آگهی ها و مسائل مالی ندارم».
جالب اینکه برنامه خندوانه هم نظر سنجی می گذارد اما تعداد شرکت کنندگانش بسیار کمتر از 90 است. با این حال نمی توان کتمان کرد که بر تعداد مخاطبان برنامه رامبد جوان طی یک سال گذشته اضافه شده و شاید – البته شاید – این مسأله روی تعداد مخاطبان برنامه فوتبالی 90 هم تأثیر منفی گذاشته باشد.
 
۱۳۹۵ سه شنبه ۱۹ مرداد | اختصاصی/ پرستو صالحی :منصوریان همیشه محبوب است ؛ همه از او حمایت می کنیم
۱۳۹۵ سه شنبه ۱۹ مرداد | اختصاصی / اردشیر شیرکول: ناصرخان اسطوره بی بدیل استقلال بود و فقدانش برای فوتبال ایران ضایعه ای غیر قابل جبران است
۱۳۹۵ سه شنبه ۱۹ مرداد | اختصاصی/ لطفی : حداقل تا نیم فصل باید فرصت دهند ؛ منصوریان مربی با دانشی است
۱۳۹۵ سه شنبه ۱۹ مرداد | اختصاصی/ برای کرمانشاهی در امر قضاوت آرزوی موفقیت داریم
۱۳۹۵ سه شنبه ۱۹ مرداد | اختصاصی / منصور پورحیدری: استقلال دو تا بازی نتیجه نمی گیرد همه کارشناس می شوند/ منصوریان با قدرت به کارش ادامه می دهد
۱۳۹۵ سه شنبه ۱۹ مرداد | اختصاصی/ حجازی : استقلال از فرصت یک ماه استفاده کند
۱۳۹۵ سه شنبه ۱۹ مرداد | اختصاصی/ حمایت استقلالی ها از منصوریان در برنامه ۹۰ ؛ رای منفی با رقبا بود‌
۱۳۹۵ سه شنبه ۱۹ مرداد | اختصاصی/ منصوریان برنامه تعطیلات را مشخص کرد
۱۳۹۵ سه شنبه ۱۹ مرداد | اختصاصی/ شایعه اولتیماتوم به منصوریان
۱۳۹۵ سه شنبه ۱۹ مرداد | اختصاصی / منصوریان مربی بسیار خوبی است و درصورت حمایت لازم موفق خواهد شد
نظر شما :
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید
captcha