اختصاصی/ رضا حسن زاده : هواداران از منصوریان و است اختصاصی/ تسلیت و همدردی خانواده ناصر حجازی به محمد اختصاصی/ نامجو مطلق: باید به منصوریان فرصت داد/ تع اختصاصی/ حمایت پیشکسوتان استقلال از سرپرست جدید

اختصاصی/ رضا حسن زاده : هواداران از منصوریان و استقلال حمایت کنند

اختصاصی/ تسلیت و همدردی خانواده ناصر حجازی به محمد پنجعلی

اختصاصی/ نامجو مطلق: باید به منصوریان فرصت داد/ تعویض ها اشتباه بود

اختصاصی/ حمایت پیشکسوتان استقلال از سرپرست جدید

اختصاصی / غفارمنش : استقلال بهتر از این می شود ؛ ب اختصاصی/ حمایت برومند از رحمتی اختصاصی/ پورحیدری: با یک برد مشکلات حل می شود اختصاصی/ رضا افتخاری را بیشتر بشناسید

اختصاصی / غفارمنش : استقلال بهتر از این می شود ؛ باید منصوریان را حمایت کنیم

اختصاصی/ حمایت برومند از رحمتی

اختصاصی/ پورحیدری: با یک برد مشکلات حل می شود

اختصاصی/ رضا افتخاری را بیشتر بشناسید

  • آکادمی فوتبال ناصر حجازی
  • مهرام
  • پایگاه اطلاع رسانی هواداران استقلال
ليگ برتر جام خليج فارس
ليگ برتر جام خليج فارس
بوندسلیگای آلمان
سری آ ایتالیا
لیگ برتر انگلیس
لیگ فوتسال
فرانسه لوشامپيونه
لالیگای اسپانیا
  • آوای آبی پوشان
کد : 720-46608      تاریخ ایجاد : ۱۳۹۴ سه شنبه ۲۷ مرداد | ساعت: 12:56   تعداد بازدید : 379

ملوان در انتظــار دستور ویــژه

ملوان از بدو تاسیس تا امروز، هیچگاه ساختار مالی مناسبی را تجربه نکرده است، جز در دو، سه سالی که منطقه آزاد زمام امور را به دست گرفت و به عنوان اسپانسر هزینه باشگاه را تقبل کرد. آن هم با دستور نفر اول دولت و مجوزی که او برای حضور منطقه آزاد در باشگاه ملوان صادر کرد.

به گزارش سایت ناصر حجازی و به نقل از  "ورزش سه"، آن زمان دولت تصویب کرد که منطقه آزاد در صورت پرداخت هزینه‌های ملوان، 80 درصد سهام باشگاه را در اختیار خواهد گرفت. آن اتفاق اما در طول سه سال حضور منطقه آزاد در باشگاه ملوان رخ نداد. نیروی دریایی مقاومت کرد و سهامی به منطقه آزاد انتقال نداد.
دوره حضور سه ساله منطقه آزاد در ملوان که در تاریخ 29 اسفند 90 به پایان رسید، دوباره مشکلات مالی گریبان این تیم محبوب شمال کشور را گرفت. یک سال حسین هدایتی پیشقدم شد، سال بعد صادق درودگر با تلاش طاقت‌فرسا باشگاه را اداره کرد و سپس نوبت به سیروس محجوب رسید تا برای اداره ملوان پیشقدم شود. در تمام این سه سال اما ملوان روزهای خوشی را سپری نکرد. نه از لحاظ مالی و نه از لحاظ اقتصادی.
برای فصل جدید اما دوباره سر و کله یک اسپانسر در انزلی پیدا شد. فردی به نام داریوش بهشتی که می‌خواست سهام باشگاه را در اختیار بگیرد اما فقط دو هفته دوام آورد تا ملوان دوباره به روزهای بحرانی گذشته بازگردد.
حالا باشگاه در اختیار احمد دنیامالی و مسوولان استانی قرار گرفته است. اسپانسری هم فعلا به توافق نرسیده تا هزینه ملوان را تقبل کند. مسوولان هم که از افراد حقیقی ناامید شده‌اند دنبال راهکاری می‌گردند تا یک شرکت یا یک سازمان را به عنوان اسپانسر یا حتی خریدار سهام معرفی کنند.
همین باعث شده تا دوباره بحث حضور منطقه آزاد در باشگاه ملوان مطرح شود. درست مثل چند سال قبل که با وجود منطقه آزاد، ملوان نه مشکل مالی داشت و نه بحران اقتصادی را سپری می‌کرد. باشگاه با حضور منطقه آزاد و هزینه‌هایی که این سازمان متقبل شد، دستی به سر و روی ورزشگاه قدیمی تختی انزلی کشید و باشگاه را تا حدودی به سمت حرفه‌ای شدن پیش برد.
انتقال دفتر باشگاه ملوان به میدان اصلی شهر هم از دیگر اتفاق‌های امیدوارکننده‌ای بود که در دوران حضور منطقه آزاد در باشگاه ملوان رخ داد و خاطره‌ای ماندگار را به ثبت رساند. اکنون قرار است مسوولان ملوان جلسه‌ای با مدیران منطقه آزاد برگزار کنند. برای اسپانسری روی پیراهن یا انتقال سهام. این جلسه ظرف روزهای آینده برگزار خواهد شد تا شاید ملوان نفسی به راحتی بکشد و با شرایط مالی مناسبی چشم به آینده داشته باشد.
موضوع اسپانسری پیراهن ملوان و درج نام منطقه آزاد روی آن تا حدودی محتمل است اما ملوان وقتی می‌تواند امیدوارتر باشد که منطقه آزاد را به عنوان سهامدار اصلی و پشتوانه مالی باشگاه روی کار ببیند.
حضور منطقه آزاد و در اختیار گرفتن سهام ملوان توسط این سازمان، نیازمند دستور رییس جمهوری است. اگر هیات دولت مجوز اسپانسری منطقه آزاد انزلی را در ملوان صادر کند آن وقت است که می‌توان به آینده این تیم پرطرفدار امیدوار بود. درست مثل چهار، پنج سال پیش که ملوان با ساختار مالی مناسب و بدون حتی ریالی بدهی درخشید و حتی به فینال جام حذفی هم رسید.
منطقه آزاد اگر پا پیش بگذارد و با دستور رییس جمهوری زمام امور را به دست بگیرد خوش‌حسابی بار دیگر خصیصه باشگاه ملوان خواهد شد. اگر از بازیکنان ملوان در حد فاصل سال‌های 88 تا 90 سوال کنید به این نکته می‌رسید که آنها حتی یک ریال از پول قراردادهای خود را از باشگاه طلب ندارند و این یعنی همان ساختار مالی مناسبی که ملوان این روزها به دنبالش است.
حضور منطقه آزاد و پا پیش گذاشتن این سازمان که حتی در دوران حضورش با مربیان تیم‌های پایه ملوان نیز تسویه‌حساب کرده، امیدواری را به انزلی بازگرداند. امیدی که می‌تواند با مجوز هیات دولت و ورود منطقه آزاد به باشگاه ملوان شکلی واقعی به خود بگیرد و باشگاه را از تنگناهای مالی نجات دهد.

نظر شما :
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید
captcha