اختصاصی/ رضا حسن زاده : هواداران از منصوریان و است اختصاصی/ تسلیت و همدردی خانواده ناصر حجازی به محمد اختصاصی/ نامجو مطلق: باید به منصوریان فرصت داد/ تع اختصاصی/ حمایت پیشکسوتان استقلال از سرپرست جدید

اختصاصی/ رضا حسن زاده : هواداران از منصوریان و استقلال حمایت کنند

اختصاصی/ تسلیت و همدردی خانواده ناصر حجازی به محمد پنجعلی

اختصاصی/ نامجو مطلق: باید به منصوریان فرصت داد/ تعویض ها اشتباه بود

اختصاصی/ حمایت پیشکسوتان استقلال از سرپرست جدید

اختصاصی / غفارمنش : استقلال بهتر از این می شود ؛ ب اختصاصی/ حمایت برومند از رحمتی اختصاصی/ پورحیدری: با یک برد مشکلات حل می شود اختصاصی/ رضا افتخاری را بیشتر بشناسید

اختصاصی / غفارمنش : استقلال بهتر از این می شود ؛ باید منصوریان را حمایت کنیم

اختصاصی/ حمایت برومند از رحمتی

اختصاصی/ پورحیدری: با یک برد مشکلات حل می شود

اختصاصی/ رضا افتخاری را بیشتر بشناسید

  • آکادمی فوتبال ناصر حجازی
  • مهرام
  • پایگاه اطلاع رسانی هواداران استقلال
ليگ برتر جام خليج فارس
ليگ برتر جام خليج فارس
بوندسلیگای آلمان
سری آ ایتالیا
لیگ برتر انگلیس
لیگ فوتسال
فرانسه لوشامپيونه
لالیگای اسپانیا
  • آوای آبی پوشان
تاریخ ایجاد : ۱۳۹۴ سه شنبه ۲ تير | ساعت: 13:55   تعداد بازدید : 1260

اختصاصی /مرتضی یکه : اگر مسوولان حمایت نکنند، استقلال بجایی نخواهد رسید/ لابی های پشت پرده فوتبال را به قهقرا برده است / والیبال از فوتبال پیش افتاده است/ مثل حجازی ها در فوتبال امروزی نداریم


 

رضا میرزاییان   

مرتضی یکه مهاجم سابق تیم ملی و باشگاه استقلال و محمدان بنگلادش در گفت وگویی با پایگاه اطلاع رسانی ناصر حجازی تاکید کرد : مسوولان وزارت ورزش باید استقلال را حمایت کنند و فقط با تغییر کادر فنی نمی توان به هدف رسید.

وی افزود: پرویز مظلومی یکی از دوستان خوب من است و برای ایشان آرزوی موفقیت دارم اما باور بنده این است که کادرفنی باید حمایت شود و اگر بازهم شیوه گذشته دوباره تکرار شود ، استقلال بجایی نخواهد رسید.

یکه در ادامه به ناکارآمدی مدیران در فوتبال کشورمان اشاره کرد و گفت : هرچیزی باید بر اساس مطالعه و برنامه باشد و جذب بازیکن نیز باید در این راستا باشد ، یعنی اگر بنا باشد به یک فوتبالیست درجه دوم ، میلیاردی بدهند طبعا هیچ تیمی نمی تواند به موفقیت برسد.

متاسفانه هزینه های بی حساب و کتاب از یک سو و نبود مدیران متخصص باعث شده تا فوتبال ما به بیراهه برود و نسبت به والیبال پسرفت داشته باشد .

وی اضافه کرد : زمانی والیبال ما آرزو داشت یک گیم از کره و ژاپن بگیرد اما امروز روسیه و امریکا را تسلیم می کند اما برخلاف این رشته ، فوتبال کشورمان که زمانی آقای آسیا بود حالا سیرقهقرایی طی کرده و به یک تیم درجه دوم در عرصه این قاره تبدیل شده است .

این مشکل به سبب بی کفایتی و ناکارامدی افرادی است که به اشتباه به سمت فوتبال آمده اند ، در حالیکه افراد متخصص بیرون گود هستند.

یکه گفت : زدو بند و پولهای زیر میزی باعث فساد در فوتبال شده و من هشدار می دهم اگر جلوی این حرکات مذموم گرفته نشود ، فوتبال روز به روز به سمت ناپاکی حرکت خواهد کرد.

از شاگرد زنده یاد ناصر حجازی خواستیم خاطره ای از زمان حضورش در تیم محمدان بنگلادش و حجازی بگوید که وی در این خصوص اظهار داشت : در فینال لیگ بنگلادش تیم ما با آباهانی بازی داشت که 120 هزار نفر به ورزشگاه امده بودند ، این استادیوم مخصوص کریکت بود و شرایط خاص خودش را داشت .

در جریان بازی ، یک ضربه پنالتی نصیب محمدان شد اما هیچکس جرئت نمی کرد این ضربه را بزند و همه به سمت زمین خودمان آمده بودند. یک لحظه هوس کردم خودم ضربه را بزنم که رضا نعلچگر مانع شد وگفت که اگر توپ گل نشود ، ترا خواهند کشت . بهرحال " دنی کو" بازیکن نیجریه توپ را برداشت و ضربه را زد که خوشبختانه پنالتی گل شد و ما دو بریک بردیم  قهرمان شدیم . پس از بازی ناصرخان به من گفت پسر مگر دیوانه ای ، اگر توپ گل نمیشد پدر ما را در می آوردند و من هم خدا را شکر کردم که زننده پنالتی من نبودم .  

یکه در پایان گفت : ناصر خان واقعا یک مربی نمونه و سالم بود و فوتبال ما امروز به امثال حجازی ها نیازمند است تا به سمت سلامت و پاکی حرکت کند.