اختصاصی/ رضا حسن زاده : هواداران از منصوریان و است اختصاصی/ تسلیت و همدردی خانواده ناصر حجازی به محمد اختصاصی/ نامجو مطلق: باید به منصوریان فرصت داد/ تع اختصاصی/ حمایت پیشکسوتان استقلال از سرپرست جدید

اختصاصی/ رضا حسن زاده : هواداران از منصوریان و استقلال حمایت کنند

اختصاصی/ تسلیت و همدردی خانواده ناصر حجازی به محمد پنجعلی

اختصاصی/ نامجو مطلق: باید به منصوریان فرصت داد/ تعویض ها اشتباه بود

اختصاصی/ حمایت پیشکسوتان استقلال از سرپرست جدید

اختصاصی / غفارمنش : استقلال بهتر از این می شود ؛ ب اختصاصی/ حمایت برومند از رحمتی اختصاصی/ پورحیدری: با یک برد مشکلات حل می شود اختصاصی/ رضا افتخاری را بیشتر بشناسید

اختصاصی / غفارمنش : استقلال بهتر از این می شود ؛ باید منصوریان را حمایت کنیم

اختصاصی/ حمایت برومند از رحمتی

اختصاصی/ پورحیدری: با یک برد مشکلات حل می شود

اختصاصی/ رضا افتخاری را بیشتر بشناسید

  • آکادمی فوتبال ناصر حجازی
  • مهرام
  • پایگاه اطلاع رسانی هواداران استقلال
ليگ برتر جام خليج فارس
ليگ برتر جام خليج فارس
بوندسلیگای آلمان
سری آ ایتالیا
لیگ برتر انگلیس
لیگ فوتسال
فرانسه لوشامپيونه
لالیگای اسپانیا
  • آوای آبی پوشان
کد : 752-34611      تاریخ ایجاد : ۱۳۹۴ دوشنبه ۱۱ خرداد | ساعت: 17:56   تعداد بازدید : 2991

اختصاصی/همراه با آینده سازان فوتبال در آکادمی ناصر حجازی

در این روزها که فوتبال کشورمان اوضاع رضایت بخشی ندارد همه ...

 

 

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی ناصر حجازی؛ در این روزها که فوتبال کشورمان اوضاع رضایت بخشی ندارد همه بزرگان این رشته بر این عقیده اند که باید زیر ساخت های این ورزش پر طرفدار را تقویت کرد. به همین منظور در یک غروب گرم به همراه همکارم به آکادمی فوتبال ناصر حجازی رفتیم. هنگامی که به ورزشگاه شهید کشوری رسیدیم با منظره دلچسبی روبرو شدیم. منظره ای که شاید به نوعی ما را به آینده فوتبال کشورمان امیدوار کرد. بچه های قد و نیم قدی که نه از قراردادهای میلیاردی سر در می آورند و نه دنبال دیده شدن هستند. آنها با لباس هایی که نام زنده یاد ناصر حجازی بر روی آنها حک شده عاشقانه در این مستطیل سبز تلاش می کردند تا گفته های مربیان خود را به خوبی اجرا کنند. مسئولیت اصلی این آکادمی به عهده آتیلا حجازی فرزند برومند ناصرخان حجازی اسطوره فوتبال ایران است که بعد از فوت پدر به خوبی توانسته این مجموعه را مدیریت کند. به سراغ ایشان رفتیم و از او خواستیم تا توضیحاتی در مورد مجموعه آکادمی فوتبال ناصر حجازی بدهد.

آتیلا حجازی در پاسخ به سوال ما گفت: در این چند سال استقبال خوبی از این آکادمی شده است تا آنجا که در ترم بهاره، پاییز و زمستان حدود 150 شاگرد از سن 6 تا 17 سال در این جا نام نویسی می کنند و در فصل تابستان نیز حدود 300 نفر برای یادگیری فوتبال به این جا می آیند. به همین دلیل قرار است فصل تابستان در دو سانس به تمرین بپردازیم تا بتوانیم آموزش با کیفیت تری داشته باشیم. آقایان شهریار خلدی، فرهاد شفیعی، حافظ هاشمی، مهدی فلاح، محمد امامی، اردوان عالم زاده   مربیانی هستند  که در این مجموعه با هم همکاری داریم و اشکان تاج الدین نیز  نزدیک به پنج سال است به  من در این آکادمی  کمک می کند .
بعد از صحبت با آتیلا حجازی به سراغ فرهاد شفیعی مربی پر جنب و جوش این آکادمی رفتیم و از او خواستیم تا در مورد حضورش در این آکادمی برای ما توضیح دهد.


فرهاد شفیعی مدرک C مربیگری را در اختیار دارد و سابقه حضور در تیم نونهالان استقلال به عنوان کمک مربی در کنار علی چینی و زیر نظر علیرضا منصوریان رئیس آکادمی استقلال را دارد و علاوه بر این، این روزها در مدرسه فوتبال همایون بهزادی نیز به مربیگری مشغول است. او همچنین مربی تیم جوانان اتحاد قرمزپوشان است و از سال 1386 همکاری خود را با آکادمی ناصر حجازی آغاز کرده و قبل از آن هم به همراه یادگار اسطوره آتیلا حجازی مربیگری تیم جوانانی که توسط ناصرخان تشکیل شده بود را به عهده داشته.
وی گفت: یادش به خیر تیم خوبی بود که ناصرخان جمع کرده بود که توانستیم با تلاش و هدایت خوب ایشان تا فینال تهران هم صعود کنیم اما متأسفانه به دلایل خاص خود تیم ما را از این رقابت ها کنار گذاشتند.
از اینکه در این آکادمی مشغول به کار هستم بی نهایت خوشحالم و از آتیلا حجازی که بعد از ناصر خان توانست این مجموعه را به خوبی مدیریت کند کمال تشکر را دارم و به جرأت می توانم بگویم بچه هایی که در این مجموعه آموزش می بینند اگر در سن 14 و 15 سالگی به درستی هدایت شوند پتانسیل ستاره شدن در فوتبال را دارند.
بعد از صحبت با مربیان به تماشای تمرین بچه ها رفتیم و از آنجا که مصاحبه با 150 نفر کار تقریبا غیر ممکنی است از چند تن از این آینده سازان فوتبال کشورمان خواستیم تا برای آشنایی بیشتر با اعضای این مجموعه خود را معرفی کنند.
* کسری خوشه ای 6 ساله که حدود 2 ماه است در این آکادمی در پست دفاع آخر تمرین می کند.


* مهیار بهنودی 8 ساله فورواردی که 2 سال است زیر نظر مربیان این آکادمی تمرین می کند و آرزویش این است روزی مانند ستاره محبوبش زین الدین زیدان مطرح شود، از مربی زحمت کش خود نهایت تشکر را به عمل آورد.
* کسری حقانی 10 ساله، 5 سال است تمرینات خود در این آکادمی را شروع کرده و دلیل حضورش در این مجموعه را نام اسطوره فوتبال ایران ناصر حجازی می داند و با سن کمش اطلاعات خوبی در مورد افتخارات و خصوصیات اخلاقی ناصرخان دارد.

* شهریار حسینی دروازه بان 16 ساله این آکادمی که حدود 3 سال است در این مجموعه فعالیت خود را آغاز کرده به نوجوانان هم سن خود توصیه می کند این آکادمی به دلیل حضور مربیان خوب و مجرب برای ما بچه هایی که به فوتبال علاقه داریم به ما کمک می کند تا پیشرفت خوبی داشته باشیم. شهریار که دوست دارد روزی مانند ناصر حجازی و مهدی رحمتی گلر موفقی شود از آتیلا حجازی خواست که هر چه زودتر تیم نوجوانان استقلال را تشکیل دهد.

 

* محمد نوری 10 ساله علت حضور خودش در این آکادمی را تعاریف برادرش متین نور محمدی که چند سال است در این آکادمی تمرین می کند دانست.
* بردیا پناهی آذر 9 ساله که الگوی ورزشی اش در ایران سوشا مکانی می باشد علت اصلی حضورش در این آکادمی را وجود صمیمیت میان بچه ها و کادر فنی بیان کرد.

 

* امیررضا فرمانی که در پست حمله فعالیت می کند یکی دیگر از شاگردان خوب این آکادمی است.
* احورا رضوی 12 ساله هافبک چپ که آرزویش این است روزی به جایگاه ستاره محبوب خارجی خود یعنی داویتس برسد گفت: چون استقلالی هستم و ناصر خان حجازی دروازه بان استقلال بوده و از افتخارات ملی کشورم محسوب می شود و پسر ایشان هم آقای آتیلا حجازی مربی بسیار خوب و مهربانی است به این آکادمی آمدم.

 

* آریا اخلاص مند 11 ساله که می گوید: وقتی به خانواده ام گفتم می خواهم به کلاس فوتبال بروم بعد از تحقیقات، آنها این آکادمی را برایم انتخاب کردند و دوست دارم روزی مانند داوید سیلوا شوم.
* علیرضا مژده بخش که 5 سال است زیر نظر آتیلا حجازی کار می کند گفت: قبل از این در مجموعه پرسپولیس بودم و به خاطر حضور آتیلا حجازی به این جا آمدم.

 

* علیرضا محمدی 16 ساله که 4 سال است در این آکادمی حضور دارد علت حضورش را مربی خوب و فضای صمیمانه بیان کرد.
وی که ناصرخان را دو سه مرتبه در مسابقات هم دیده بود گفت: دوست دارم به تیم ملی برسم تا برای این مجموعه افتخاری کسب کرده باشم.

 


در آخر به سراغ نوه ارشد اسطوره رفتیم. ارسلان رمضانی که یکی از اعضای این آکادمی است گفت: 13 سال سن دارم و 5 سال است که به طور جدی تمریناتم را در این مجموعه آغاز کرده ام و به بچه های هم سن و سال خودم توصیه می کنم که در تعطیلات در این آکادمی اسم نویسی کنند چرا که این آکادمی محل خوبی برای پشرفت ما می باشد و باور کنید که "دایی آتیلا" میان و بچه های دیگر هیچ فرقی نمی گذارد.
نوه اسطوره فوتبال ایران که در پست هافبک وسط بازی می کند و الگویش بعد از پدر بزرگ خود لیونل مسی است گفت: از این که نوه مرد بزرگی مثل ناصرخان هستم احساس هیجان و افتخار می کنم و گفته های بچه هایی که سنشان قد نمی دهد تا پدر بزرگ مرا به یاد آورند اما بنا بر گفته های بزرگتر ها از او به خوبی یاد می کنند برایم ارزش بالایی دارد. دوست دارم از همین جا بار دیگر به پدرم سعید رمضانی برای صعود تیمش به لیگ برتر تبریک بگویم و یادآور شوم از این که زحماتش به نتیجه رسید بی نهایت خوشحالم.

 


بعد از صحبت با بچه ها و پس از گرفتن چند عکس یادگاری از این سرمایه های ملی از آنها خداحافظی کردیم و با دلی که جوانه های امید به آینده ای روشن در فوتبال کشورمان در آن سبز شده برای همه فرزندان این مرز و بوم آرزوی موفقیت و بهروزی می کنیم.
به امید آینده ای پر افتخار برای آینده سازان فوتبال
 

نظر شما :
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید
captcha