اختصاصی/ رضا حسن زاده : هواداران از منصوریان و است اختصاصی/ تسلیت و همدردی خانواده ناصر حجازی به محمد اختصاصی/ نامجو مطلق: باید به منصوریان فرصت داد/ تع اختصاصی/ حمایت پیشکسوتان استقلال از سرپرست جدید

اختصاصی/ رضا حسن زاده : هواداران از منصوریان و استقلال حمایت کنند

اختصاصی/ تسلیت و همدردی خانواده ناصر حجازی به محمد پنجعلی

اختصاصی/ نامجو مطلق: باید به منصوریان فرصت داد/ تعویض ها اشتباه بود

اختصاصی/ حمایت پیشکسوتان استقلال از سرپرست جدید

اختصاصی / غفارمنش : استقلال بهتر از این می شود ؛ ب اختصاصی/ حمایت برومند از رحمتی اختصاصی/ پورحیدری: با یک برد مشکلات حل می شود اختصاصی/ رضا افتخاری را بیشتر بشناسید

اختصاصی / غفارمنش : استقلال بهتر از این می شود ؛ باید منصوریان را حمایت کنیم

اختصاصی/ حمایت برومند از رحمتی

اختصاصی/ پورحیدری: با یک برد مشکلات حل می شود

اختصاصی/ رضا افتخاری را بیشتر بشناسید

  • آکادمی فوتبال ناصر حجازی
  • مهرام
  • پایگاه اطلاع رسانی هواداران استقلال
ليگ برتر جام خليج فارس
ليگ برتر جام خليج فارس
بوندسلیگای آلمان
سری آ ایتالیا
لیگ برتر انگلیس
لیگ فوتسال
فرانسه لوشامپيونه
لالیگای اسپانیا
  • آوای آبی پوشان
کد : 743-1848      تاریخ ایجاد : ۱۳۹۳ سه شنبه ۲۷ آبان | ساعت: 00:01   تعداد بازدید : 353

دليل برگزاري تراکتور و استقلال با حضور تماشاگران

رئيس کميته انضباطي فدراسيون فوتبال درباره برگزاري ديدار تراکتورسازي و استقلال با حضور تماشاگران توضيحاتي ارائه کرد.

دليل برگزاري تراکتور و استقلال با حضور تماشاگران
به گزارش "ورزش سه" و به نقل از سایت فدراسیون فوتبال، اسماعیل حسن زاده گفت: با تغییر آیین نامه انضباطی چند موضوع جدید که مطابق با قوانین فیفا است، در دستور کار انضباطی قرار گرفت. یکی از موارد اجرای فوری رای‌های انضباطی است که در ماده 44 آیین نامه انضباطی صراحتا آمده که آرای انضباطی به محض صدور و امضا دبیرکل فدراسیون فوتبال اجرا می‌شود، حتی اگر قابل تجدید نظر باشد. یعنی اگر رای صادر شد و در کمیته استیناف قابل اعتراض بود نیز قابلیت اجرا دارد.

وی اضافه کرد: دستور اجرای آرای انضباطی با کمیته انضباطی است حتی اگر این رای از سوی کمیته استیناف اجرا شده باشد اما اجرای عملی رای پس از دستور کمیته انضباطی به عهده مقامات اجرایی است. به عنوان مثال از ورود بازیکن محروم به داخل زمین جلوگیری شده یا مسابقه‌ای بدون حضور تماشاگر برگزار می‌شود که از جمله مواردی است که مسئولان برگزار کننده مسابقات باید آن را اجرا کنند.

رئیس کمیته انضباطی در رابطه با اجرای رای محرومیت تماشاگران در یک بازی خانگی برای 3 باشگاه سپاهان اصفهان، ملوان بندرانزلی و تراکتورسازی تبریز گفت: رای محرومیت سه باشگاه فوق را بدون حضور تماشاگران صادر کردیم که مسلما این آرا به محض ابلاغ قابل اجرا است و به همین دلیل بود که باشگاه سپاهان در اصفهان با پذیرش رای، یک مسابقه را بدون حضور تماشاگر برگزار کرد اما 2 باشگاه تراکتورسازی تبریز و ملوان بندر انزلی به رای اعتراض کردند.

وی افزود: نظر کمیته انضباطی این بود که این اعتراضات و ارسال پرونده به کمیته استیناف جلوی حکم را نمی‌گیرد و باید مسابقات دو تیم به عنوان میزبان بدون حضور تماشاگر باشد اما با توجه به اینکه این امر با موضوع حق پخش تلویزیونی مجدد پس از چند هفته ممنوعیت حضور دوربین‌ها همزمان بود و همچنین با توجه به اختیاراتی که رئیس فدراسیون و روسای هیئت‌های استان‌ها به عنوان تجدید نظر خواهی ویژه در ماده 51 آیین نامه انضباطی دارند، 2 باشگاه ملوان و تراکتورسازی اعتراض کردند و با دستور ویژه ریاست فدراسیون، پرونده تراکتورسازی به استیناف رفت و این کمیته با تاکید بر رای کمیته انضباطی و مفاد ماده 44 آیین نامه انضباطی، اعتراض تراکتورسازی را رد کرده و مجددا تصریح کرد که اعتراض از اجرای حکم جلوگیری نمی‌کند.

حسن زاده گفت: نتیجه بر این شد که بازی تراکتورسازی تبریز و استقلال تهران که در این فاصله برگزار می‌شد با حضور تماشاگران باشد اما بدون شک بازی بعدی این تیم آذری بدون حضور تماشاگر خواهد بود. ضمن اینکه بازی بعدی خانگی ملوان بندر انزلی هم بدون حضور تماشاگر است چرا که آنها درخواست تجدید نظر خواهی خود را که ناقص بود تکمیل نکرده و پیگیر پرونده نشدند.

وی تصریح کرد: اگر چه ظاهر ماده 44 اندکی با منافع تیم‌ها و افراد در تضاد است اما اراده فیفا بر این است که رکن قضایی محرومین اعمال کرده و بلافاصله باید اجرا شود. البته بدیهی است که گاهی اوقات اعتراض افراد می‌تواند با رای کمیته استیناف موجب تقلیل محرومیت و کاهش مجازات شود و حتی اگر با اجرای حکم قبل از اعتراض خسارتی به شخصی وارد شود باز هم کمیته استیناف می‌تواند رای را صادر کند. ضمن اینکه همکاران ما در کمیته انضباطی صراحتا طبق ماده 44 برای 3 رای محرومیت باشگاه‌های ملوان بندر انزلی، سپاهان اصفهان و تراکتورسازی تبریز اقدام کرده و از این به بعد نیز اینگونه خواهد بود.

حسن زاده اظهار داشت: به باشگاه‌هایی که تاکنون یک یا دو بار به دلیل رفتار تماشاگران با جریمه نقدی محکوم شده‌اند و از کمیته انضباطی تذکر جدی گرفته‌اند اعلام می‌کنیم که اگر هر گونه اهانت و یا فحاشی به فرد یا مقامات رسمی و داور بازی صورت گیرد، مطمئنا تنبیهات شدیدتری از جمله محرومیت از حضور تماشاگران و یا برگزاری دیدار خانگی در ورزشگاه دیگر صادر می شود. امیدواریم باشگاه‌های لیگ برتری که آیینه فوتبال کشور هستند در ترویج مسائل اخلاقی بین هوداران خود به گونه ای عمل کنند که اتفاقات بدتری حاصل نشود.
نظر شما :
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید
captcha