اختصاصی/ رضا حسن زاده : هواداران از منصوریان و است اختصاصی/ تسلیت و همدردی خانواده ناصر حجازی به محمد اختصاصی/ نامجو مطلق: باید به منصوریان فرصت داد/ تع اختصاصی/ حمایت پیشکسوتان استقلال از سرپرست جدید

اختصاصی/ رضا حسن زاده : هواداران از منصوریان و استقلال حمایت کنند

اختصاصی/ تسلیت و همدردی خانواده ناصر حجازی به محمد پنجعلی

اختصاصی/ نامجو مطلق: باید به منصوریان فرصت داد/ تعویض ها اشتباه بود

اختصاصی/ حمایت پیشکسوتان استقلال از سرپرست جدید

اختصاصی / غفارمنش : استقلال بهتر از این می شود ؛ ب اختصاصی/ حمایت برومند از رحمتی اختصاصی/ پورحیدری: با یک برد مشکلات حل می شود اختصاصی/ رضا افتخاری را بیشتر بشناسید

اختصاصی / غفارمنش : استقلال بهتر از این می شود ؛ باید منصوریان را حمایت کنیم

اختصاصی/ حمایت برومند از رحمتی

اختصاصی/ پورحیدری: با یک برد مشکلات حل می شود

اختصاصی/ رضا افتخاری را بیشتر بشناسید

  • آکادمی فوتبال ناصر حجازی
  • مهرام
  • پایگاه اطلاع رسانی هواداران استقلال
ليگ برتر جام خليج فارس
ليگ برتر جام خليج فارس
بوندسلیگای آلمان
سری آ ایتالیا
لیگ برتر انگلیس
لیگ فوتسال
فرانسه لوشامپيونه
لالیگای اسپانیا
  • آوای آبی پوشان
کد : 721-12307      تاریخ ایجاد : ۱۳۹۳ يکشنبه ۲۱ دي | ساعت: 15:33   تعداد بازدید : 434

رویکرد کروش و بردی نوید بخش در ملبورن

ترکیب متفاوت تیم ملی فوتبال کشورمان در نخستین گام از شانزدهمین دوره جام ملتهای آسیا و اتکای کی روش به نیروی جوانی و تجربه گران سنگ بازیکنان سرد وگرم چشیده ما دست به دست هم داد تا بتوانیم حربه های بحرین را خنثی کنیم و یک پیروزی نوید بخش برسیم .

 

 
رویکرد کروش و بردی نوید بخش در ملبورن
رضا میرزاییان 
ترکیب متفاوت تیم ملی فوتبال کشورمان در نخستین گام از شانزدهمین دوره جام ملتهای آسیا و اتکای کی روش به نیروی جوانی و تجربه گران سنگ بازیکنان سرد وگرم چشیده ما دست به دست هم داد تا بتوانیم حربه های بحرین را خنثی کنیم و یک پیروزی نوید بخش برسیم .     
 در باور کمتر کسی می گنجید که کروش وریا غفوری و مرتضی پورعلی گنجی را در ترکیب اصلی قرار دهد اما او با ریسک پذیری تمام به این حرکت جالب تن در داد و معادلات و فرضیه ها را بهم ریخت و با تلفیق اکسیرجوانی و نیروی جوانی موفق شد گام نخست را محکم بردارد و بر استراتژی بحرین خط بطلان بکشد. 
این رویکرد بار دیگر بر این نظریه مهر تایید زد که فوتبال ما همچنان ظرفیت بی پایان استعداد است و اتکا به نیروی جوانی می تواند برگ برنده باشد که کروش با این اندیشه و تفکر موفق شد در گام نخست نمره قبولی بگیرد.
بدون هیچ شک و شبهه ای باید به این حربه کروش دست مریزاد گفت و حرکت نیکوی او را بفال نیک گرفت اما سوای اتکای او به نیروی جوان ، تیم ما به مدد تلاش دیگر نفرات سرد و گرم چشیده ، فوتبالی قابل قبول ارایه داد و تیم چغر بحرین را با بازی حساب شده و فکورانه خود زمین گیر کرد .
 این شاخصه اسباب تحسین خیلی ها را برانگیخت و مهندسی و طراحی کروش نشان داد که او بر زیر و بم فوتبال ما کاملا مسلط است و توانایی نفرات را نیک می داند و از همه مهمتر اینکه کاریزمای  آن را دارد که بتواند خون خودباوری را در رگهای بچه های ما به جوش آورد.
کامیابی تیم کشورمان مقابل بحرین آنقدرها هم سهل و آسان نبود و برابر نفرات پراشتهای حریف نه تنها کم نیاوردیم بلکه ولع تمام نشدنی و بازی ستایش آمیز بچه های ما تفکرات کادر فنی رقیب را ناکار کرد .
این را هم باید مد نظر داشته باشیم که پیش از بازی ، کادر فنی و نفرات نام آشنای تیم بحرین مثل " فوزی آییش " ، " محمد عباس " ، " اسماعیل عبدالطیف " و " جان اوفه مان " به پتانسیل بالای تیم کشورمان معترف شده بودند.
  البته باید این واقعیت غیر قابل کتمان را پذیرفت که تیم ملی  ما از نظر برنامه های تدارکاتی بخوبی ساپورت نشد و در این رهگذر نباید لحظه ای درنگ کرد اما این دلیل نمی شود که مقابل تیم هایی مثل بحرین ، قطر و امارات قافیه را ببازیم .
بهرحال تفکرات حرفه ای و اراده تاکتیکی کروش از یک سو و حس برتری جویی بچه های ما از سویی دیگر ، بزرگترین شاخصه ای بود که توانست برگ برنده تیم ملی کشورمان باشد و این برد نوید بخش را در ملبورن به تصویر بکشد .
حالا ما قطر را پیش رو داریم ، تیمی کاملا زخم خورده که قطعا روزپنجشنبه با تمامی توش و توان به میدان خواهد آمد تا شاید بتواند جبران مافات کند . قطر هرچند که در نخستین گام مقابل امارات تن به شکستی خرد کننده داد اما هنوز امیدوار است بتواند از گروه سوم صعود کند .
اما از اینها گذشته کروش نیک می داند که مقابل قطر و امارات چه چارچوبی را ایجاد کند تا تفکرات آنها را بهم بریزد ، همانطوریکه در میدان حساس ملبورن توانست اندیشه های " مرجان عید " سرمربی بحرین را ناکار کند و یک برد الهام بخش را در کارنامه تیم ملی کشورمان ثبت کند.
            
 
 
 
نظر شما :
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید
captcha