اختصاصی/ رضا حسن زاده : هواداران از منصوریان و است اختصاصی/ تسلیت و همدردی خانواده ناصر حجازی به محمد اختصاصی/ نامجو مطلق: باید به منصوریان فرصت داد/ تع اختصاصی/ حمایت پیشکسوتان استقلال از سرپرست جدید

اختصاصی/ رضا حسن زاده : هواداران از منصوریان و استقلال حمایت کنند

اختصاصی/ تسلیت و همدردی خانواده ناصر حجازی به محمد پنجعلی

اختصاصی/ نامجو مطلق: باید به منصوریان فرصت داد/ تعویض ها اشتباه بود

اختصاصی/ حمایت پیشکسوتان استقلال از سرپرست جدید

اختصاصی / غفارمنش : استقلال بهتر از این می شود ؛ ب اختصاصی/ حمایت برومند از رحمتی اختصاصی/ پورحیدری: با یک برد مشکلات حل می شود اختصاصی/ رضا افتخاری را بیشتر بشناسید

اختصاصی / غفارمنش : استقلال بهتر از این می شود ؛ باید منصوریان را حمایت کنیم

اختصاصی/ حمایت برومند از رحمتی

اختصاصی/ پورحیدری: با یک برد مشکلات حل می شود

اختصاصی/ رضا افتخاری را بیشتر بشناسید

  • آکادمی فوتبال ناصر حجازی
  • مهرام
  • پایگاه اطلاع رسانی هواداران استقلال
ليگ برتر جام خليج فارس
ليگ برتر جام خليج فارس
بوندسلیگای آلمان
سری آ ایتالیا
لیگ برتر انگلیس
لیگ فوتسال
فرانسه لوشامپيونه
لالیگای اسپانیا
  • آوای آبی پوشان
کد : 721-10      تاریخ ایجاد : ۱۳۹۳ سه شنبه ۱۵ مهر | ساعت: 17:24   تعداد بازدید : 7397

من آن گلبرگ مغرورم كه مي‌ميرم ز بي آبي....

شايد بي دليل نيست كه شعر مورد علاقه مرد بزرگ استقلال روي سنگ قبرش حك شده است.

 

میثم رحمانی
شايد بي دليل نيست كه  شعر مورد علاقه مرد بزرگ استقلال روي سنگ قبرش حك شده است.
به گزارش سايت رسمي ناصر حجازي، لقب اسطوره براي مردي كه با وجود غروبش هنوز هم در يادها هست لقبي كوچك است. آري.... به راستي او مردي بود مغرور كه سر خم نمي‌كرد و اهل چاپلوسي نبود.
رك بود و صريح، جملاتش به دل مي‌نشست و حرف‌هايش پر معني بود اما گاهي چنان سرش را پايين مي‌آورد و خاص رفتار مي‌كرد كه هيچكس فكر نمي‌كرد اين شخص همان حجازي رك و صريح است.
نگارنده در يكي از بازي‌هاي استقلال و در حالي كه اين تيم بايد در ليگ برتر به مصاف حريفش مي‌رفت از مقابل درب ورزشگاه آزادي اين افتخار را پيدا كردم كه از اسطوره استقلال به نوعي پند بگيرم.
ماجرا از اين جا آغاز شد  در يكي از بازيهاي استقلال در زمان سرمربيگري پرويز مظلومي، ماموران مستقر در ورزشگاه، مرحوم حجازي را مقابل درب اصلي استاديوم نمي‌شناختند و هر چه قدر هم مردم او را به ماموران معرفي مي‌كردند تاثيري در تصميم آنها براي ورود وي با خودروي شخصي به وجود نمي‌آمد.
وقتي به يكي از ماموران گفتم اين شخص ناصر حجازي است گفت: من اجازه ندارم شخصي را كه نمي‌شناسم با خودرو به ورزشگاه راه دهم.
در اين لحظه مرحوم حجازي خطاب به نگارنده گفت: آرام  و خونسرد باش، او بلافاصله به شخصي كه وي را به ورزشگاه آورده بود گفت كه خودرو را به پاركينگ طرفداران منتقل كند و از وي خواست تا خود را به جايگاه وي آي پي برساند.و در اين فاصله فرصتي دست داد تا در كنار اسطوره استقلال و در حالي كه از لحاظ جسمي در آن روزها شرايط مساعدي نداشت مسيري چند هزار قدمي را با هم طي كنيم.در حالي در آن لحظات زير لب به خاطر رفتار آن مامور مقابل درب غرولند مي‌كردم او حرف‌هايي زد كه برايم جالب  و به يادماندني بود.
مرحوم حجازي مي‌گفت: مهم نيست مردم با تو چه برخوردي مي‌كنند، مهم اين است كه تو با مردم چه برخوردي مي‌كني.  در مورد هيچكس قضاوت نكن و اگر آنها در موردت قضاوت كردند همه چيز را به دست تقدير بسپار. من گلايه‌اي از آن مامور ندارم چون خودم را جاي او مي‌گذارم.
مرحوم حجازي با وجود محبوبيت زيادي كه در بين طرفداران استقلال داشت از موضع خود گذشت تا آن روز درسي بزرگ از بزرگمرد استقلال گرفته باشم. درسي كه شايد با هزاران برخورد به دست نمي آمد.
حجازي آن روز حرف‌هاي ديگري هم زد، از مصاحبه ‌سانسورشده‌اش در رسانه‌اي كه كار مي‌كردم و از استقلالي كه مدعي بود ايرادهاي فراواني دارد و بعدها ثابت شد كه اين پيش بيني او درست بود اما درسي كه آن روز از مقابل درب ورزشگاه ازادي از مرحوم حجازي گرفتم خاطره‌اي شيرين را در ذهنم ساخت.
روحش شاد و يادش گرامي ........

۱۳۹۵ سه شنبه ۱۹ مرداد | اختصاصی/ پرستو صالحی :منصوریان همیشه محبوب است ؛ همه از او حمایت می کنیم
۱۳۹۵ سه شنبه ۱۹ مرداد | اختصاصی / اردشیر شیرکول: ناصرخان اسطوره بی بدیل استقلال بود و فقدانش برای فوتبال ایران ضایعه ای غیر قابل جبران است
۱۳۹۵ سه شنبه ۱۹ مرداد | اختصاصی/ لطفی : حداقل تا نیم فصل باید فرصت دهند ؛ منصوریان مربی با دانشی است
۱۳۹۵ سه شنبه ۱۹ مرداد | اختصاصی/ برای کرمانشاهی در امر قضاوت آرزوی موفقیت داریم
۱۳۹۵ سه شنبه ۱۹ مرداد | اختصاصی / منصور پورحیدری: استقلال دو تا بازی نتیجه نمی گیرد همه کارشناس می شوند/ منصوریان با قدرت به کارش ادامه می دهد
۱۳۹۵ سه شنبه ۱۹ مرداد | اختصاصی/ حجازی : استقلال از فرصت یک ماه استفاده کند
۱۳۹۵ سه شنبه ۱۹ مرداد | اختصاصی/ حمایت استقلالی ها از منصوریان در برنامه ۹۰ ؛ رای منفی با رقبا بود‌
۱۳۹۵ سه شنبه ۱۹ مرداد | اختصاصی/ منصوریان برنامه تعطیلات را مشخص کرد
۱۳۹۵ سه شنبه ۱۹ مرداد | اختصاصی/ شایعه اولتیماتوم به منصوریان
۱۳۹۵ سه شنبه ۱۹ مرداد | اختصاصی / منصوریان مربی بسیار خوبی است و درصورت حمایت لازم موفق خواهد شد
نظر شما :
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید
captcha