نحوه پرداخت عوارض آزاد راهی و معرفی سایت عوارض اتوبان ها

پرداخت عوارض آزادراهی با سامانه قبضینو

هدف از ساخت آزادراه تهران کرج چه بوده است؟

اصلی‌ترین دلیل احداث و راه‌اندازی آزادراه تهران کرج کاهش ۲۵ تا ۳۰ درصدی ترافیک مسیر همت کرج بوده است. اما با کاهش ترافیک شاهد کاهش مصرف بنزین و سوخت، استهلاک خودرو‌ها، تصادفات جاده‌ای، تولید آلاینده‌های زیست محیطی، مسیر و زمان تمام رانندگان بوده‌ایم. طبق اخبار منتشرشده تمامی کارمندان و افراد می‌توانند در کمتر از نیم ساعت به محل کار خودشان در  عوارض تهران کرج کرج یا تهران برسند و دیگر لازم نیست ساعت‌های زیادی را در پشت ترافیک منتظر بمانند.

مبلغ عوارضی تهران کرج ۱۴۰۰ چقدر است؟

احتمالا می‌دانید که عوارض آزادراه کرج همت مثل سایر آزادراه‌ها برای تمام وسایل نقلیه یکسان نیست. برای آشنایی با نرخ عوارض بزرگراه تهران کرج در سال ۱۴۰۰ توجه شما را به جدول زیر جلب می‌کنیم. در سال ۱۳۹۸ معاون وزارت راه و شهرسازی اعلام کرد که به‌ دلیل مشکلاتی که در روش پرداخت الکترونیک است، پرداخت عوارض آزادراه کرج تهران به‌صورت نقدی انجام می‌شود. اما این داستان به این شکل باقی نماند. بلکه در سال ۱۳۹۹ بود که روش پرداخت عوارض آزادراهی به‌صورت الکترونیکی مطرح و اجرا شد. کلیه رانندگان می‌توانند از طریق اپلیکیشن‌ها و سایت‌ها نسبت به پرداخت عوارض آزادراهی اقدام کنند. البته ما در ادامه این مطلب حتما در خصوص این موضوع صحبت خواهیم کرد.

مبلغ عوارضی تهران کرج ۱۴۰۰
نوع خودرو نرخ عوارضی آزادراه همت کرج
سواری ۶۰۰۰
مینی بوس ۶۰۰۰
اتوبوس ۸۰۰۰

توجه داشته باشید که این هزینه عوارضی برای کل مسیر یعنی قطعه ۱، ۲ و ۳ است و نیاز نیست این هزینه را در هر عوارضی به‌صورت جداگانه پرداخت کنید.

مزایای پرداخت عوارض آزادراهی با قبضینو

 • راحتی بیشتر تردد در آزادراه‌ بدون نیاز به توقف تا مقصد
 • دریافت رسید پرداخت عوارض آزاد راهی
 • مشاهده جزئیات عوارض آزاد راهی شامل تاریخ عبور از آزاد راه،تاریخ صدور جریمه، مبلغ عوارض و مشاهده عوارض روزانه به صورت جدا
 • عدم نیاز به ایستادن در صف‌های طولانی پرداخت
 • مصرف سوخت کمتر
 • استفاده کمتر از ترمز و نهایتا کمک به حفظ بهتر محیط زیست
 • عدم جریمه دیرکرد

عوارض آزادراهی چیست؟

منظور از عوارض آزادراهی عوارضی است که خودروها در ازای تردد از یکسری از آزادراه‌ها باید پرداخت کنند. با توجه به اینکه تردد در آزادراه های تهران – قم، تهران – ساوه، کرج – قزوین، قزوین – زنجان و بندر عباس – بندر شهید رجایی توسط دوربین‌های مستقر در این آزادراه‌ها منظور می‌شود و ترددکنندگان ملزم به پرداخت این عوارض هستند. در صورت عدم پرداخت

عوارض آزاد راه قبضینو

مدت زمان پرداخت عوارض اتوبان ها

مهلت پرداخت عوارض بزرگراهی ۷ روز پس از زمان تردد هست. در صورت دیر کرد در پرداخت عوارض آزاد راهی جریمه به مبلغ ۴۰۸۰۰۰ ریال به عنوان جریمه عدم پرداخت عوارض مقرر در آزاد راهها لحاظ می شود. این جریمه به عنوان جریمه خلافی در لیست جرایم پلیس راهور با عنوان جریمه دوربین ثبت می شود.

 

روش‌های پرداخت عوارض آزادراهی الکترونیکی

پرداخت عوارض آزادراهی کشور از طریق سامانه‌های اینترنتی

هموطنان عزیز می‌توانند با مراجعه به سایتهای اینترنتی  عوارض خود را با وارد کردن شماره پلاک خودروی خود مشاهده و پرداخت کنند.

اپلیکیشن‌های پرداخت عوارض آزادراهی

دارندگان خودرو می‌تواند با نصب اپلیکیشن‌های مربوطه مثل قبضینو، تاپ، nspay، آپ، تومن، ریالو و … به عوارض خود دسترسی داشته باشند و عملیات پرداخت را انجام دهند. در این اپلیکیشن‌ها نیز مانند قبضینو با وارد کردن شماره پلاک خودروی خود، عوارض خودروی شما نمایش داده می‌شود و می‌توانید آن را پرداخت کنید.

پرداخت عوارض آزادراهی با استفاده از کد دستوری #۸*۷۲۰*‌

هموطنان عزیز با شماره‌گیری کد دستوری #۸*۷۲۰*‌ می‌توانند به راحتی عوارض خودروی خود را مشاهده و پرداخت کنند.

کسر مستقیم عوارض آزادراهی از حساب بانکی

در این روش، با موافقت کاربر و دادن اجازه برداشت از حساب، مبلغ عوارض در ازای هر بار تردد در آزادراه‌ها به صورت خودکار از حساب بانکی اعلام شده توسط کاربر کسر و پس از برداشت اطلاع‌رسانی می‌شود.

پرداخت عوارض آزادراهی در مراکز نقل‌ و انتقال خودرو

امکان پرداخت عوارض آزادراهی در مراکز نقل‌وانتقال خودرو فراهم شد.

 • لزوم تسویه بدهی عوارض آزادراهی و دریافت گواهی
 • وجود کارتخوان در تمامی مراکز
 • امکان تامین و گزینه دریافت مفاصا حساب در همه مراکز نقل‌‌وانتقال خودرو
 • لزوم تسویه بدهی عوارض آزادراهی هر پلاک هنگام نقل‌وانتقال توسط فروشنده
 • لزوم انتقال پلاک خودرو بدون هیچ‌گونه بدهی به خریدار
 • مهلت ۷ روزه پرداخت قبوض عوارض آزادراهی
 • اعمال قانون توسط پلیس راهور ناجا در صورت عدم پرداخت

گران ترین نرخ عوارض آزادراهی

 • تهران – قزوین: ۶۰ تا ۲۰۰ هزارتومان
 • قزوین – رودبار: ۶۰ تا ۲۰۰ هزارتومان
 • خرم آباد- پل زال= ۱۵۰ تا ۵۵۰ هزارتومان
 • ساوه – سلفچگان: ۳۵ تا ۱۰۰ هزارتومان

پرداخت عوارض آزادراهی از طریق تگ یا برچسب

در این روش پرداخت عوارض، صاحب ماشین قبل از تردد نسبت به تهیه و نصب یک تگ مخصوص بر روی خودرو اقدام می‌کند. بدین ترتیب مبلغ، به طور خودکار پس از عبور خودرو از آزادراه، از مبلغ موجود در کیف پول وی کسر می‌شود.
عوارض آزاد راه

داکثر سرعت مجاز در آزادراههای ایران

حداکثر سرعت مجاز در آزادراههای ایران

طبق قوانین راهنمایی و رانندگی حداکثر سرعت مجاز در آزادراههای ایران و دنیا به شرح زیر است:

طبق آخرین گزارش پلیس راهور سرعت غیر مجاز در تهران ۲۶۰ درصد افزایش پیدا کرده است . این در حالی است که مهمترین و اصلی ترین عامل تصادفات فوتی در جاده ها سرعت غیر مجاز و به واسطه این سرعت ، خارج شدن کنترل اتومبیل از دست راننده است .

در حال حاضر هر چند بیشتر بزرگراه ها، شریان های اصلی شهر و همچنین جاده های کشور به دوربین ثبت تخلف مجهزند؛ اما با گستردگی خودروهای وارداتی و پرسرعت وضعیت سرعت در کشور نسبت به زمانی که خودروها از سیستم قدیمی بهره مند بودند حداکثر سرعت مجاز تا حدودی تغییر پیدا کرده است.

مثلا در فرانسه قانونحداکثر سرعت مجاز در آزادراههای ایران در زمان بحران انرژی به اجرا گذاشته شد. دلیل آن هم صرفه جویی در مصرف انرژی بود. به همین دلیل نیز تا مدت ها سقف ۵۰ کیلومتر در ساعت در مناطق مسکونی، سقف ۹۰ تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت در بزرگراه ها و ۱۳۰ کیلومتر در ساعت در آزادراه ها جنبه راهبردی راهنمایی داشت.

با این حال در روز‌های اخیر از سوی سرشماره‌های سامانه پیامکی شرکت ساخت و توسعه زیربنا‌های حمل ونقل کشور، برای مالکان خودرو‌هایی که چه از آزادراه‌های مذکور تردد داشته‌اند، چه نداشته‌اند و حتی افرادی که عوارض آزادراه را پرداخت کرده‌اند، پیامک‌های هشدار برای پرداخت عوارض ارسال شده و در این پیامک‌ها علاوه بر اینکه به آن‌ها اعلام شده که عبورشان از آزادراه، «غیر مجاز» بوده، گفته شده در صورت عدم پرداخت عوارض، مشمول جریمه ۳۰ هزار تومانی خواهند شد.

پرداخت عوارض آزادراهی از طریق خودپرداز (ATM)

معرفی انواع روش‌های پرداخت جریمه ازادراهی حضوری

1) پرداخت عوارض آزادراهی از طریق خودپرداز

در روش پرداخت از طریق خودپرداز، بدهی‌های معوق عوارض آزادراهی از طریق دستگاه‌های خودپرداز بانکی در سراسر کشور قابل پرداخت است، مالکان خودرو که پیامک حاوی شناسه قبض و شناسه پرداخت را دریافت کردند و یا از وب سایت https://www.nspay.ir/دریافت می‌کنند می‌توانند با مراجعه به دستگاه خودپرداز بانک‌های ملت، سامان، انصار و شهر نسبت به پرداخت اقدام کنند.

یکی از موضوعاتی که پس از الکترونیکی شدن چهار آزادراه «تهران-ساوه»، «تهران-قم»، «کرج-قزوین» و «قزوین-زنجان» برای رانندگان پیش آمده، این است که به گفته آن‌ها بدون عبور از این آزادراه‌ها، برایشان پیامک عدم پرداخت عوارض ارسال می‌شود و یا در هنگام استعلام، به آن‌ها مبلغی به‌عنوان عوارض آزادراهی نشان داده می‌شود.

بسیاری از افراد نیز به این موضوع اعتراض دارند که مبلغ عوارضی که برای آن‌ها ثبت می‌شود، بسیار بیشتر از آن چیزی است که قبل‌تر به‌صورت نقدی پرداخت می‌کردند.

برای پیگیری پیامک‌هایی که به‌اشتباه برای مالکان خودروهایی که از این آزادراه‌ها عبور نکرده‌اند، می‌توانید با شماره تلفن ۶۳۴۶۸۵۳۱-۰۲۱ تماس بگیرید و اعلام کنید که پیامک اشتباه برای پرداخت عوارض برایتان ارسال شده است و از راهنمایی مرکز تماس آنی‌رو استفاده کنید. از طریق این شماره همچنین می‌توانید بدهی عوارض آزادراهی خودرو خود را استعلام کنید و یا اگر شکایتی از میزان مبلغ عوارضی دارید، آن را اعلام کنید

2) پرداخت عوارض آزادراهی از طریق کارت خوان

در مدل پرداخت از طریق کارت خوان، امکان پرداخت عوارض آزادراهی از طریق دستگاه‌های کارت‌خوان مستقر در پمپ‌بنزین‌ها، مجتمع‌های خدماتی رفاهی و توقفگاه‌های بین راهی در آزادراه‌های کشور فراهم شده است.

3) پرداخت عوارض آزادراهی از طریق تگ یا برچسب

در روش پرداخت از طریق تگ، کاربر قبل از تردد نسبت به تهیه و نصب آن بر روی خودرو اقدام می‌کند و مبلغ عوارض به طور خودکار پس از عبور خودرو از آزادراه، از مبلغ در کیف پول کسر می‌شود.

آزادراه‌ها عاری از تقاطع‌های هم‌سطح، محل گذر خط آهن و خطوط عابر پیاده به‌طور هم‌سطح هستند. با ایجاد تقاطع‌های غیرهم‌سطح در مسیر آزادراه، حرکت وسایل نقلیه در این مسیر آزادانه و بدون توقف انجام می‌شود.

آزادراهی در شهر هیوستون.png

یک بزرگ‌راه راه پهن و دوطرفه‌ای است که ممکن است در برخی نقاط تقاطع هم‌سطح و دور برگردان داشته باشد و بنابراین آزادراه به‌شمار نمی‌آید. به راه بزرگ اصلی میان دو نقطه که ممکن است از نوع جاده، بزرگ‌راه یا آزادراه باشد، شاهراه گفته می‌شود

پرداخت عوارض آزادراهی از طریق دستگاه‌های خودپرداز بانکی در سراسر کشور قابل انجام است. مالکان خودرو که پیامک حاوی شناسه قبض و شناسه پرداخت را دریافت کردند و یا از وب‌سایت دریافت می‌کنند می‌توانند با مراجعه به دستگاه خودپرداز بانک‌های ملت، سامان، انصار و شهر نسبت به پرداخت عوارض اقدام کنند.بر اساس این قانون سرعت۵۰ تا ۶۰ کیلومتر در ساعت در مناطق شهری و ۸۰ تا ۱۲۰ کیلومتر در ساعت تا جاده های بیرون شهر مجاز دانسته می شود؛ اما اجرای آن در همه این کشورها با مشکلات مشابهی روبه رو شده است. مشکلاتی از قبیل کمبود علائم هشدار دهنده در جاده ها، عدم آگاهی افراد از جرائم رانندگی، ناتوانی در اجرای این قوانین و دیگر مشکلات، اما در آلمان وضعیت تا حدودی با دیگر کشورهای اروپایی متفاوت است به طوری که در آزاد راه های این کشور محدودیتی برای سرعت وجود ندارد؛ این در حالی است که حداکثر سرعت ۱۳۰ کیلومتر در ساعت در آزادراه های آلمان بیشتر جنبه راهنمایی دارد تا محدودیت قانونی. گذشته از آن در این کشور ۱۲ هزار کیلومتر آزادراه وجود دارد که قوانین حاکم بر یک سوم این مسیرها انعطاف پذیر هستند.

«پرداخت عوارض بدون توقف در آزادراه‌های کشور» موجب تقویت زیرساخت‌های حمل‌ونقل، کاهش معضلات موجود در زمینه تردد و افزایش کیفیت و امنیت جاده‌ها می‌شود و از این طریق در کیفیت زندگی مردم، تأثیر مستقیم و محسوسی دارد.

حذف پرداخت نقدی و پول فیزیکی در محل عوارضی آزادراه‌ها و تسهیل پرداخت عوارض، کاهش توقف خودرو‌ها، کاهش زمان سفر، کاهش مصرف سوخت، کاهش تخریب آسفالت در محل توقف دروازه‌های عوارض ناشی از ترمز و صرفه جویی در استهلاک خودرو، از مزایای اجرای سامانه الکترونیکی اخذ عوارض آزادراهی محسوب می‌شود./فارس

پرداخت عوارض آزادراهی از طریق دستگاه کارت‌خوان

برای راحتی هموطنان در روند پرداخت و استعلام عوارض آزاد راه، امکان پرداخت عوارض از طریق دستگاه‌های کارت‌خوان موجود در پمپ‌بنزین‌ها، مجتمع‌های خدماتی رفاهی و توقفگاه‌های بین راهی در آزادراه‌های کشور فراهم شده است.

ش‌های استعلام و پرداخت الکترونیک عوارض آزادراه بدون توقف

پرداخت از طریق سامانه‌های اینترنتی

هموطنان عزیز می‌توانند با مراجعه به آدرس‌های اینترنتی مثل قبضینو که این خدمت را ارائه می‌دهند؛ عوارض بزرگراهی خود را مشاهده و پرداخت کنند. در ادامه همین مطلب می‌توانید نحوه پرداخت از طریق این سامانه‌های اینترنتی را مشاهده کنید.https://pishkhan24.com/freeway/

کسر مستقیم از حساب بانکی

در کسر مستقیم از حساب بانکی، با موافقت کاربر و دادن اجازه برداشت از حساب، مبلغ عوارض در ازای هر بار تردد در آزادراه‌ها به صورت خودکار از حساب بانکی اعلام شده کسر و به مالک خودرو اطلاع‌رسانی می‌شود. با این روش پرداختی راحت و سریع را تجربه خواهید کرد.

بزرگراه شهید صیاد شیرازی – بزرگراه شهید همت – بزرگراه شیخ فضل‌الله نوری – بزرگراه شهید صدر – بزرگراه کردستان – بزرگراه شهید همدانی – بزرگراه شهید لشکری – بزرگراه شهید یاسینی – بزرگراه هاشمی رفسنجانی – بزرگراه یادگار ا

پرداخت عوارض آزادراهی از سایت بانک مسکن

اپلیکیشن‌های پرداخت عوارض

 

پرداخت از طریق برچسب (تگ)

در این روش پرداخت عوارض، کاربر قبل از تردد نسبت به تهیه و نصب برچسب بر روی خودرو اقدام می‌کند و مبلغ عوارض به طور خودکار پس از عبور خودرو از آزادراه، از مبلغ در کیف پول کسر می‌شود.

پرداخت با استفاده از کد دستوری #۸*۷۲۰*‌

هموطنان عزیز با شماره‌گیری کد دستوری #۸*۷۲۰*‌ می‌توانند به راحتی عوارض خودروی خود را مشاهده و پرداخت کنند.

هیز ۱۰ آزادراه دیگر به سیستم اخذ عوارض الکترونیک‌

به گفته میرشفیع‌ الکترونیکی شدن اخذ عوارض در همه آزادراه‌های کشور تا تیرماه سال جاری عملیاتی می‌شود.

وی می‌گوید: به زودی ۱۰ آزادراه دیگر از جمله آزادراه‌های تبریز- زنجان، تبریز- ارومیه، کنارگذر شمالی مشهد، مشهد- باغچه، قزوین- رشت، تهران- پردیس، سلفچگان- ساوه، قم- کاشان، کاشان- اصفهان و بندر شهید رجایی- سیرجان  به این سیستم مجهز خواهد شد.

 

پرداخت از طریق دستگاه خودپرداز (ATM)

مالکان خودرو که پیامک حاوی شناسه قبض و شناسه پرداخت را دریافت کردند و یا از وب‌سایت NSPAY دریافت می‌کنند می‌توانند با مراجعه به دستگاه خودپرداز بانک‌های ملت، سامان، انصار و شهر نسبت به پرداخت اقدام کنند.

پرداخت از طریق دستگاه کارت‌خوان

برای راحتی روند پرداخت عوارض، امکان پرداخت عوارض از طریق دستگاه‌های کارت‌خوان مستقر در پمپ‌بنزین‌ها، مجتمع‌های خدماتی رفاهی و توقفگاه‌های بین راهی در آزادراه‌های کشور فراهم شده است.

پرداخت سازمانی

در مدل پرداخت سازمانی، شرکت‌ها و کسب‌وکارهایی که متولی تعدادی خودرو هستند می‌توانند از خدمات پرداخت گروهی برای مدیریت عوارض خودروهای تحت پوشش خود با مراجعه به سایت‌های NSPAY و آنی‌رو استفاده کنند. بزرگراه شهید چمران – بزرگراه شهید حکیم – بزرگراه شهید حقانی – بزرگراه شهید خرازی – بزرگراه شهید دوران – بزرگراه شهید زین الدین – بزرگراه شهید شوشتری –

رانندگان خودروهای کشور می‌توانند با تهیه یک برچسب پرداخت الکترونیکی عوارض و نصب آن پشت شیشه خودروی خود هم در وقت و هزینه خود صرفه‌جویی کنند و پرداختی راحت و سریع را تجربه کنند. پرداخت عوارض آزادراه

 

https://ghabzino.com/freeway

روش‌های تهیه برچسب بانک مسکن برای پرداخت عوارض بزرگراه:

 • خرید از سامانه اینترنتی بانک مسکن
 • مراجعه حضوری به نمایندگان فروش
 • ایستگاه عوارض مجهز به سیستم پرداخت الکترونیکی عوارض
 • شعب منتخب بانک مسکن

روش‌های پرداخت الکترونیک عوارض آزادراهی بدون توقف

قوانین پرداخت عوارض آزادراهی

 • هر خودرو باید قبل، حین یا پس از تردد از طریق یکی از روش‌­های پرداخت پیش‌بینی شده نسبت به پرداخت عوارض اقدام کند.
 • در صورت عدم پرداخت، پس از تردد به مالک خودرو پیامک یادآوری توسط پلیس ارسال می‌شود. در صورت عدم پرداخت تا ۲۴ ساعت پس از تردد، برای بار دوم با پیامک به مالک خودرو اعلام و جهت پرداخت مبلغ عوارض یادآوری خواهد شد. درصورت عدم اقدام به پرداخت تا ۴۸ ساعت پس از پیامک دوم، پیامک سوم از طرف پلیس ارسال می‌شود. درصورتی‌که مالک خودرو با هیچ‌کدام از این هشدارها نسبت به پرداخت اقدام نکند، مراحل اعمال قانون اجرا می‌شود. در این‌حالت مبلغ ۳۰ی است. بزرگراه‌های زیادی در تهران بزرگ وجود دارند که عبارتند از: آزادراه تهران کرج – بزرگراه امام علی – بزرگراه شهید قاسم سلیمانی – بزرگراه آزادگان – بزرگراه آفریقا – بزرگراه آیت‌الله کاشانی – بزرگراه آیت‌الله مدرس – بزرگراه آیت الله مهدوی کنی – بزرگراه بسیج – بزرگراه بعثت – بزرگراه تندگویان – بزرگراه جلال آل احمد – بزرگراه اشرفی اصفهانی – بزرگراه شهید بابایی – بزرگراه شهید باکری -بزرگراه شهید باقری -مام – بزرگراه طبقاتی صدر هزار تومان جریمه عدم پرداخت عوارض نیز به مبلغ اضافه خواهد شد.عوارض آزاد راه با پیخشوان
 • درصورتی‌که مالک خودرو نسبت به پرداخت عوارض اقدام نکند، این مبلغ مانند خلافی در زمان‌های نقل و انتقال خودرو دریافت خواهد شد.
 • در صورتی که عوارض پرداخت نشود و پرونده وارد مراحل اعمال قانون شود، علاوه بر مبلغ جریمه ۳۰ هزار تومانی، مالک خودرو موظف به پرداخت اصل مبلغ عوارض نیز می‌باشد.
 • در تمامی روش‌­های پرداخت، ورود صحیح اطلاعات برعهده کاربر است و در صورت اشتباه وارد کردن مشخصات، عواقب بعدی متوجه شخص خواهد بود.

پرداخت قبض قبضینو

اعتراض به عوارض آزادراهی

گاهی ممکن است رانندگان و مالکان خودرو نسبت به محاسبه اشتباه عوارض الکترونیکی در آزادراه کشور اعتراض داشته باشند و دلیل محکمی هم دال بر این اعتراض داشته باشند. اگر پیامکی به صورت اشتباهی برای مالک خودرویی ارسال شده باشد دو راه برای پیگیری اعتراض وجود دارد:
• ارسال شماره پلاک خودروی خود به ۱۰۰۰۰۱۵۳۱ و ثبت درخواست بازبینی
• تماس با شماره تلفن ۰۲۱ – ۶۳۴۶۸۵۳۱

تعرفه عوارض آزادراهی

تعرفه عوارض آزادراه‌های کشور به شرح زیر می‌باشد:

آزادراه قزوین رشت (تومان)

بزرگراه‌های تهران از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد تقاطع بزرگراههای همت و شیخ فضل الله در جنوب شهرک غرب که از روی برج میلاد عکسبرداری شده است. تقاطع منتهی‌الیه بزرگراه چمران و خیابان ولی عصر ترافیک روان در یکی از بزرگ‌راه‌های تهران Tehran Expressways map.png تهران دارای یک شبکه گسترده و پیچیده جاده‌ای و خیابانhttps://ghabzino.com/freeway

پرداخت سازمانی عوارض آزادراهی

در مدل پرداخت سازمانی، شرکت‌ها و کسب‌ وکارهایی که صاحب تعدادی خودرو هستند می‌توانند از خدمات پرداخت گروهی برای مدیریت عوارض آزادراهی استفاده کنند. مشاهده جریمه خلافی دوربین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *