روش های پرداخت خلافی جدید – خلافی خودرو به صورت آنی

پرداخت خلافی خودرو با قبضینو

در سامانه قبضینو، استعلام خلافی خودرو به دو صورت امکان‌پذیر است:
استعلام جزئیات خلافی و پرداخت با پلاک: در این روش، تسویه خلافی به صورت آنی انجام می‌شود و جزئیات کامل جرائم رانندگی قابل مشاهده است. استعلام خلافی با پلاک ملزم به پرداخت 52,000 ریال است که از اعتبار شما کسر و احراز هویت با کد ملی و شماره موبایل مالک وسیله نقلیه انجام می‌شود. لازم به ذکر است که قبضینو دخل و تصرفی در تعیین این هزینه ندارد.

استعلام مجموع خلافی با پلاک بدون جزئیات: در این روش، امکان استعلام خلافی و مشاهده مجموع مبلغ جرائم امکان‌پذیر است. در این روش دیگر نیازی به احراز هویت نیست و می‌توانید مجموع مبالغ خلافی وسیله نقلیه خود را مشاهده و نسبت به پرداخت آن اقدام کنید.

مشاهده لیست کامل خلافی

لیست کامل خلافی خودرو

به محض صدور خلافی خودرو، قبضینو به صورت آنی لیست خلافی را بروز‌رسانی می‌کند و می‌توانید به راحتی قبوض جرائم رانندگی خود را مشاهده و با اطمینان پرداخت کنید. با استفاده از امکان پرداخت گروهی در سبد قبض قبضینو می‌توانید قبوض جرائم خود را به صورت یکجا پرداخت نمایید.

استعلام خلافی با شماره پلاک و مشاهده جزئیات

یکی دیگر از روش‌های مشاهده خلافی خودرو با شماره ملی، استفاده از روش استعلام و پرداخت خلافی خودرو با شماره پلاک است. در این روش باید شماره موبایل و کد ملی خود را جهت احراز هویت وارد کنید. توجه داشته باشید که شماره پلاک، کد ملی و شماره موبایل باید متعلق به مالک اصلی خودرو باشد.

استعلام خلافی با شماره پیامک 1101202020

با استفاده از سامانه پیامکی 1101202020 می‌توانید نسبت به استعلام و پرداخت جریمه خود اقدام کنید.
1. شماره VIN خودرو (شماره ۱۷ رقمی پشت کارت خودرو که با IR شروع می‌شود) را با یک * (ستاره) به شماره ۱۱۰۱۲۰۲۰۲۰ پیامک کنید. (اول شماره VIN، بعد ستاره را وارد کنید.)
2. شماره بارکد خودرو (شماره ۸ رقمی پشت کارت خودرو که زیر بارکد است) را با یک # (مربع) و سپس یک * (ستاره) به شماره ۱۱۰۱۲۰۲۰۲۰ پیامک کنید. (اول مربع، بعد عدد هشت رقمی و در آخر ستاره را وارد کنید).

پرداخت خلافی خودرو مراجعه به دفاتر پلیس + 10

علاوه بر موارد گفته شده در بالا، برای پرداخت و چاپ خلافی خودرو می‌توانید به دفاتر پلیس + 10 مراجعه کنید. لازم به ذکر است که باید کارت، سند یا بیمه نامه خودرو موردنظر را به همراه داشته باشید.

توجه داشته باشید که تنها در صورتی می‌توانید از این روش استفاده کنید که مجموع خلافی خودروی شما کمتر از 1 میلیون تومان باشد. پس حتما قبل از مراجعه به دفاتر پلیس + 10 به کمک یکی از روش‌هایی که در ادامه معرفی می‌کنیم، خلافی خودرو خود را استعلام بگیرید و اگر مبلغ آن کمتر از 1 میلیون تومان بود به این دفاتر مراجعه کنید. در صورتی که مبلغ خلافی شما یک میلیون تومان یا بیشتر بود، بایستی به اداره راهنمایی و رانندگی مراجعه کنید.

دریافت خلافی خودرو با استفاده از USSD

با شماره گیری کد دستوری #۱۱۰* می‌توانید استعلام خلافی خود را نیز انجام دهید. کافیست این کد دستوری را با موبایل خود شماره گیری کنید و پس از انتخاب گزینه خدمات قابل ارائه، گزینه استعلام تخلفات را انتخاب کنید.

در این روش، کافی است با شماره تلفن 88288888 تماس بگیرید و طبق راهنمایی‌های تلفن گویا عمل کرده تا به اپراتور وصل شوید. سپس برای استعلام خلافی باید شماره پلاک ماشین موردنظر را برای اپراتور بخوانید تا از میزان جریمه خودرو آگاه شوید.

اعتراض به قبض جریمه رانندگی

در صورتی که فرد به برگ جریمه خود اعتراض داشته باشد، باید با ذکر دلایل خود به مرکز اجرائیات پلیس راهور مراجعه و موضوع شکایت خود را مطرح و یا به دفاتر پلیس ۱۰+ مراجعه کند. مدارک لازم برای اعتراض به جریمه رانندگی عبارتند از:

 • اصل کارت شناسائی
 • اصل سند مالکیت خودرو
 • فرم درخواست
 • کارت شناسائی معتبرمالک وسیله نقلیه یا وکیل قانونی آن
 • کارت شناسائی راننده متخلف در صورتی که شخص دیگری غیر از مالک خودرو راننده باشد

درخواست شما از طریق سیستم به مرکز اجرائیات کل کشور ارسال می‌شود و اجرائیات برابر قانون ظرف مدت حداکثر ۲۴ ساعت باید موضوع را رسیدگی کند و پاسخ دهد. در این مرحله اگر متقاضی نسبت به نتیجه قانع شد نسبت به پرداخت جریمه اقدام می‌کند، اما در صورتی که قانع نشده باشد می‌تواند به واحد رسیدگی پلیس راهور مراجعه کند، که در این واحد یک کارشناس پلیس راهور و یک قاضی، تخلفات را بررسی و در نهایت حکم نهایی را قاضی در این مورد صادر می‌کند. رأی صادر شده در این مرحله قطعی بوده و دیگر قابل اعتراض نیست.

استعلام خلافی خودرو با شماره تلفن گویا

برای دریافت تلفنی جرائم خودرو و پرداخت آن کافی است از منزل و یا محل کار خود با شماره تلفن ۸۸۲۸۸۸۸۸ تماس بگیرید و از میزان جرائم رانندگی و تخلفات وسیله نقلیه خود مطلع شوید. در این روش امکان چاپ قبض وجود ندارد و شما باید اطلاعات مربوط به قبض را به طور کامل از طریق تلفن وارد کنید. پس از وصل شدن تلفن گویا با شماره گیری 1 که برای استعلام تخلفات رانندگی، استعلام صدور گواهینامه و استعلام صدور کارت ماشین است به بخش بعدی وصل می‌شوید. با توجه به روش‌های مختلفی که برای استعلام آنلاین خلافی در اختیار کاربران قرار دارد استفاده از شماره تلفن برای استعلام جرائم رانندگی چندان روش مناسبی نیست.

حاجی من تو گوشیم داشتمش ولی همچین گزینه ای نداره الان بخاطر این پست رفتم از گوگل پلی آپدیت کردمش بازم همون گزینه های قبلی!

استعلام خلافی خودرو با اپلیکیشن پلیس من

اپلیکیشن پلیس من در کنار خدمات گوناگونی که به کاربران خود ارائه می‌‎دهد، امکان استعلام و پرداخت جریمه خودرو را نیز فراهم کرده است.

 

2) جریمه الصاقی

نوع دیگری از ابلاغ جریمه، زمانی است که راننده، خودروی خود را در شرایط مغایر با قانون قرار داده است؛ ولی خود او در محل حضور ندارد. در این حالت، به‌دلیل عدم ‌حضور راننده، مشخصات وی در برگه جریمه ثبت نمی‌شود.

امکان اعتراض به جریمه الصاقی وجود دارد ولی احتمال  استعلام خلافی خودرو موفقیت آن پایین است، زیرا افسر زمان کافی را برای بررسی تخلف داشته است. در صورت عدم پرداخت جریمه الصاقی در زمان مقرر، این جریمه هم 2 برابر خواهد شد.

خلافی خودرو بالای یک میلیون تومان

اما در صورتی که مبلغ جریمه بیشتر از یک میلیون تومان باشد برای اعتراض به جریمه خودرو باید به واحدهای رسیدگی به تخلفات رانندگی مراجعه نمایید. در تهران شهروندان باید به ادارات راهنمایی و رانندگی مناطق ۱۶، ۲۱، ۱۲، ۴،‌ ۱، ۱۰، ۲۰ و یا دادسرای راهور در خیابان رودکی مراجعه کنند. درسایر استان‌ها هم مالکین خودرو باید به واحد رسیدگی مرکز استان مراجعه

 جریمه دوربینی

این روش به معنی ثبت جریمه توسط دوربین‌های راهنمایی و رانندگی نصب ‌شده در معابر است. تمام تخلفات رانندگی که توسط سیستم مکانیزه پلیس (دوربین هوشمند یا کاربر دوربین) و به‌عبارتی‌دیگر، توسط دوربین ثبت می‌شوند، ذیل این نوع از جریمه‌ها قرار می‌گیرند.

تنها درصورتی می‌توانید توقع حذف جریمه دوربین را داشته باشید که پلاک شما در تصویرهای ثبت شده واضح نباشند؛ درغیر این صورت این نوع جریمه نیز محرز است و امکان کم کردن آن وجود ندارد.

در این حالت باید با انتخاب بهترین راه اعتراض به جریمه رانندگی خودرو، اعتراض خود را نسبت به این موضوع ابراز نمایید. شما می‌توانید از دو روش برای اعتراض به قبض جریمه رانندگی خود اقدام کنید.

 • مراجعه به مرکز اجرائیات پلیس راهور
 • مراجعه به مراکز پلیس +10

 

اپلیکیشن‌های پرداخت و استعلام خلافی با پلاک

در سایه گسترش تلفن های همراه هوشمند، استفاده از نرم افزار ها، فرایند استعلام و پرداخت جریمه رانندگی را بسیار راحت کرده اند. برای مثال پرداخت جریمه رانندگی با آپ و استعلام و پرداخت قبض قبضینو، مشاهده قبوض سکه و نرم افزار ۷۳۳ از جمله معروف ترین اپلیکیشن های این حوزه می باشند. حتی برخی از این نرم افزار ها احتمال جریمه شدن در هر مسیر را بر حسب سوابق در اختیار راننده قرار می دهد و امکان مشاهده و خرید بیمه شخص ثالث ، امکان استعلام تصادفات رانندگی شامل: تاریخ ، علت ، نوع ، رنگ خودرو ، شهر،خدمات پلیس و جدول تعرفه های جرایم را فراهم می کنند.

سلام من میخام هر جریمه را با ایتفاده از شناسه قبض و پرداخت جداگانه در بانک پرداخت کنم ولی هر کاری میکنم شناسه قبض و شناسه پرداخت را پیدا ممیکنم قبلا این کار را کردم ولی الان شناسه ها را بهم نمیده چکار کنم

استعلام و پرداخت خلافی خودرو با پیشخوان 24

برای استعلام خلافی با استفاده از پیشخوان 24 فقط باید شماره 8 یا 9 رقمی پشت کارت ماشین یا موتور خود را در قسمت استعلام خلافی وارد نموده، سپس با انتخاب گزینه استعلام، خلافی خود را مشاهده نمایید. پیشخوان 24 امکان پرداخت تجمیعی و تکی خلافی خودرو و موتور را در اختیار کاربران قرار داده‌ است. بدین ترتیب می‌توانید هر یک از جرائم را که می‌خواهید پرداخت نمایید. کافیست یک‌بار جرائم رانندگی خود را با پیشخوان 24 به صورت آنلاین پرداخت نموده تا تفاوت و راحتی در استعلام و پرداخت را احساس و از این پس تنها از پیشخوان 24 برای استعلام و پرداخت جرائم رانندگی خود استفاده نمایید.

پیشخوان 24 تمامی جزئیات لازم را در اختیار کاربران عزیز قرار می‌دهد. با استفاده از پیشخوان 24، امکان پرداخت تکی و یا گروهی (تجمیعی) جرائم رانندگی در اختیار شماست. شما می‌توانید هر یک از جرائم خود را که می‌خواهید انتخاب نموده و سپس با انتخاب گزینه پرداخت، آن‌ها را تسویه نمایید.

) جریمه تسلیمی

یکی از روش‌های ثبت خلافی برای خودرو، ارائه برگه جریمه توسط افسر راهنمایی و رانندگی است. در این نوع جریمه به‌دلیل رویت گواهی‌نامه توسط افسر، مشخصات راننده متخلف در برگه جریمه خودرو ثبت می‌شود که به این روش جریمه خودرو، جریمه تسلیمی می‌گویند.

 

استعلام خلافی موتور سیکلت با پلاک

برای استعلام خلافی موتور سیکلت نیز می‌توانید شماره بارکد پشت کارت موتور خود را در بخش استعلام با شماره بارکد و یا شماره پلاک موتور را در بخش استعلام و پرداخت خلافی با شماره پلاک وارد کنید.امکان اعتراض برای جریمه‌های تسلیمی وجود ندارد، زیرا هم خطا در مورد آن کمتر است و هم راننده حضور داشته و درمورد جریمه، تفهیم شده است. ضمنا جریمه تسلیمی در صورت پرداخت‌نشدن، بعد از 60 روز، 2 برابر خواهد شد.

مشاهده جزئیات کامل خلافی

با وارد کردن شماره پلاک خود در روش استعلام خلافی خودرو با جزئیات می‌توانید خلافی خود را به صورت کامل و با جزئیات مشاهده کنید و نسبت به پرداخت آن اقدام کنید. سوابق استعلام خلافی شما نیز در بخش سوابق خدمات پلیس در سایت و اپلیکیشن قبضینو قابل دسترسی است.

مانطور که می دانید سایت راهور به آدرس rahvar120.ir بسیاری از خدمات مربوط به وسایل نقلیه را به افراد ایرانی ارائه می دهد. یکی از مهم ترین این خدمات دریافت خلافی های خودرو می باشد. افرادی که به هر دلیلی قصد دارند از وضعیت خلافی های خودرو خود مطلع شوند، می توانند بدون هیچ گونه مراجعه حضوری و تنها با وارد شدن به سایت پلیس راهور و وارد کردن بارکد وسیله نقلیه خود، از وضعیت خلافی های خودشان مطلع شوند.

با استفاده از بارکد پشت کارت ماشین امکان استعلام خلافی خودرو وجود دارد. در کارت ماشین های قدیمی بارکد پشت ماشین 8 رقمی بوده ولی در کارت ماشین های جدید بارکد 9 رقمی نیز درج شده است. در سامانه خلافی خودرو قبضینو  با استفاده از شماره 9 رقم پشت کار ماشین  نیز میتواند از  لیست جرایم رانندگی خود را ببیند.بسیاری از سامانه های که امکان استعلام خلافی را داشتند دیگر قادر به استعلام خلافی با بارکد شماره 9 رقمی پشت کارت ماشین نیستند.

سایت راهور 120 که مربوط به پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا می باشد، در تغییرات جدیدی که ایجاد کرده از شماره بارکد های 9 رقم پشتیبانی می کنید و در این سایت نیز میتوانید اقدام به استعلام خلافی خودرو و پرداخت جریمه نماید.

راه اول: مراجعه به مرکز اجرائیات پلیس راهور

اگر قبض جریمه شما از نوع تسلیمی است، می توانید با مراجعه به مرکز اجرائیات پلیس راهور، شکایت و اعتراض خود را نسبت به جریمه ثبت کنید. در این روش شما باید مدارکی لازم شامل کارت شناسایی معتبر خود، کارت و اصل سند مالکیت وسیله نقلیه و فرم تکمیل شده درخواست را به همراه داشته و به مرکز اجرائیات تسلیم کنید. پس از طرح شکایت، اعتراض شما مورد بررسی قرار گرفته و به آن رسیدگی می‌شود.

یکی دیگر از رایج‌ترین جرائم پلیس راهنمایی و رانندگی جریمه دوربین است.، دوربین‌ها به صورت کاملا هوشمند اقدام به ثبت تخلفات رانندگی می کنند. برای اعتراض نسبت به تخلفات ثبت شده توسط دوربین‌ها، شما می‌توانید به مراکز رسیدگی پلیس راهور تهران مراجعه کرده و شکایات خود را در ارتباط با جرائم صادر شده، مطرح نمایید.

برای استعلام خلافی خودرو با بارکد از طریق سایت راهور می توانید طبق مراحل زیر پیش بروید:

 1. ۱در مرحله اول یکی از مرورگرهای گوشی یا لپ تاپ خود را باز کنید و به قسمت جستجوی گوگل وارد شوید
 2. ۲حال در فیلد جستجوی گوگل عبارت «سایت پلیس راهور» را تایپ کنید و آن را جستجو نمایید
جریمه توقیف خودرو

در این حالت افسر پلیس بر اساس نوع خلافی که راننده مرتکب میشود، خودرو او را برای مدتی مشخص توقیف می کند.

جریمه نمره منفی


بر اساس نوع خلاف به فرد نمره منفی داده می شود که افسر این نمره منفی را در قبض جریمه اعمال می کند. مجموع این نمرات منفی میتواند حتی به ابطال گواهینامه شخص خاطی منجر شود.اعتراض به قبض جریمه رانندگی

نحوه جریمه توسط پلیس

 • هر خودرو باید قبل، حین یا پس از تردد از طریق یکی از روش‌‌های پرداخت پیش‌بینی شده، نسبت به پرداخت عوارض آزادراهی اقدام کند.
 • در صورت عدم پرداخت عوارض آزادراهی، پس از تردد به مالک خودرو پیامک یادآوری توسط پلیس ارسال می‌شود. در صورت عدم پرداخت تا 24 ساعت پس از تردد، برای بار دوم با پیامک به مالک خودرو اعلام و جهت پرداخت عوارض آزادراهی خواهد شد. درصورت عدم اقدام به پرداخت تا 48 ساعت پس از پیامک دوم، پیامک سوم از طرف پلیس ارسال می‌شود. درصورتی‌که مالک خودرو با هیچ‌کدام از این هشدارها نسبت به پرداخت اقدام نکند، مراحل اعمال قانون برایش اجرا می‌شود. در این‌حالت مبلغ 40 هزار تومان جریمه عدم پرداخت عوارض آزادراهی نیز به مبلغ اضافه خواهد شد.

رای پرداخت آن‌ها از طریق اپلیکیشن دیجی‌پی دو گزینه‌ی پرداخت با کیف پول و پرداخت با کارت بانکی وجود دارد. با پرداخت از طریق کیف پول، هزینه‌ی مربوطه از اعتبار شما در اپلیکیشن دیجی‌پی کم می‌شود. برای پرداخت به‌وسیله‌ی کارت بانکی به اطلاعات و مشخصات محرمانه‌ی کارت بانکی خود ازجمله رمز دوم، تاریخ انقضا و کد اعتبارسنجی (Card Validation Value به‌اختصار CVV2) نیاز دارید. پرداخت جریمه خودرو از طریق اپلیکیشن دیجی‌پی از مبدأ تمامی کارت‌های بانکی عضو شبکه‌ی شتاب امکان‌پذیر است و برای دریافت رمز دوم پویا باید به بانک مبدأ خود مراجعه کنید

هشدار! مواظب جرائم خودروی خود که ۲ برابر شده باشید. به گفته پلیس راهور در صورتی‌که پس از ۶۰ روز، خلافی خودرو را پرداخت نکنید، جریمه شما ۲ برابر خواهد شد و بایستی مبلغ بیشتری را به‌عنوان تخلف پرداخت کنید.

احتمالاً شما نیز سعی کردید که جریمه خودروی خود را پرداخت نمایید؛ ولی با جرائم غیرقابل پرداخت روبه‌رو شدید و نگران دو برابر شدن خلافی هستید. ما در این مقاله به شما خواهیم گفت که جریمه غیرقابل پرداخت چیست؟

تسلیمی و اعتراض به جریمه کرونا شکایت خودتان را وارد کنید.

البته باید گفت که شهروندان تهرانی برای اعتراض به جرایم بالای یک میلیون تومان، لازم است تا به ادارات راهنمایی و رانندگی و هم‌چنین دادسرای راهور واقع در خیابان رودکی مراجعه کنند. در این مراکز کارشناسان پلیس نظرات خود را در اختیار قضات مستقر در مناطق می‌رسانند و این قضات که تحت نظر دادسرای راهور هستند، نسبت به این اعتراضات اعلام نظر می‌کنند و در صورت نیاز کسریات خلافی مطابق با مقررات اعمال می‌شو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *